Провадження № 2а/522/56/20
Справа № 522/8826/17
30 січня 2020 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Шенцева О.П.;
за участі секретаря - Соболева О.М.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника Міністерства оборони України про передачу справи за підсудністю по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, треті особи Військова частина НОМЕР_1 , Командування військо-морських сил Збройних сил України (в/ч НОМЕР_2 ), Державна казначейська служба України про визнання бездіяльності противоправною, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди, -
У провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, треті особи Військова частина НОМЕР_1 , Командування військо-морських сил Збройних сил України (в/ч НОМЕР_2 ), Державна казначейська служба України про визнання бездіяльності противоправною, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди.
Відповідачем 29 листопада 2019 року подано клопотання, в якому заявник просив передати адміністративну справу до Одеського окружного адміністративного суду за підсудністю.
У судовому засіданні представник заявника клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Позивач у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, просив у його задоволенні відмовити.
Представник третьої особи - Військовій частини НОМЕР_1 у судовому засіданні клопотання підтримала.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного
Відповідно до статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Статтею 20 КАС України розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів.
Так, місцевим загальним судам як адміністративним судам, відповідно до ч.1 ст.20 КАС України, підсудні лише: 1)адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;уточнення списку виборців;оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Всі інші адміністративні справи, крім визначених ч.1 ст.20 КАС України, підсудні окружним адміністративним судам, що встановлено ч.2 ст.20 КАС України.
Відповідно до п. 10 Перехідних положень КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Представник відповідачів посилається на те, що справа має розглядатись Одеським окружним адміністративним судом, оскільки предметно підсудна цьому суду.
Згідно з ч. 3 ст. 30 КАС України справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
З огляду на наведене, клопотання не підлягає задоволенню, оскільки провадження по справі було відкрито ухвалою суду від 18 липня 2017 року, та на час відкриття провадження по справі, дана категорія справ була підсудна Приморському районному суду м. Одеси.
Керуючись статтями 19-21, 29, 30, 243, 248, 250, п. 10 Перехідних положень КАС України, суд, -
Відмовити у задоволенні клопотання представника Міністерства оборони України про передачу справи за підсудністю по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, треті особи Військова частина НОМЕР_1 , Командування військо-морських сил Збройних сил України (в/ч НОМЕР_2 ), Державна казначейська служба України про визнання бездіяльності противоправною, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя