Україна
15 березня 2010 р. справа № 2а-990/10/0570
час прийняття постанови: 12.15
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Бєломєстнова О. Ю.
при секретарі Аврамченко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу
за позовом Єнакієвської об'єднаної державної податкової інспекції
до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 3648,10 грн., -
за участю представника позивача Ахрамєєва І.В.
відповідача ОСОБА_1
Єнакієвська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 3648,10 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що позивачем була проведена перевірка за дотриманням суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), з вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в магазині «Мрія», що разтошований за адресою: м. Дебальцеве, вул. Леніна,15 та належить відповідачу. В ході перевірки встановлено порушення п.п. 1, 2, 6, 9 ,12, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме:
· не проведення розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
· не видавання особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції;
· не забезпечення зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
· не щоденне друкування на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальних звітів чеків і не забезпечення їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
· не ведення у встановленому порядку обліку товарів за місцем їх реалізації та не зберігання, реалізовування не тільки облікованих товарів;
· не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі
коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку
використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими
квитанціями, виданими з початку робочого дня, про що складено акт № 0344/05-11-23-НОМЕР_1 від 16.09.2009р., на підставі якого, відповідно до п.п.1,3,4 ст.17, ст.ст. 21,22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.09.2009р. № 0000822343/0 у сумі 3648,10 грн. Вказане рішення отримано відповідачем 17.09.2009р., про що мається відмітка на його корінці та не оскаржене.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги і просила задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання з'явився, адміністративний позов визнала. Надала заяву про відстрочення виконання постанови до листопада 2010р.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача та дослідивши матеріали справи, суд встановив:
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідач - фізична особа ОСОБА_1, зареєстрована 17.03.1995р. року виконавчим комітетом Дебальцевської міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця та має ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Позивачем 16 вересня 2009 року проводилася перевірка магазину «Мрія», який належить відповідачу, та розташований за адресою: м. Дебальцеве, вул. Леніна,15, під час якої було встановлено порушення вимог п.п. 1 , 2, 6, 9 ,12, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме:
· не проведення розрахункової операції через реєстр розрахункових операцій -ЕККА типу Silex 7004, заводський номер ЛН 03700600, фіскальний номер 0504000554 на загальну суму 57,50грн.;
· не зберігання Книги обліку розрахункових операцій № 0504000554р/6 від 30.10.2006р. до РРО-ЕККА типу Silex 7004 заводський номер ЛН 03700600;
· не забезпечення зберігання фіскальних звітних чеків № 1102 за 03.10.2008р. та № 1116 за 21.10.2008р. в КОРО № 0504000554р/7 від 25.09.2008р. до РРО-ЕККА типу Silex 7004 заводський номер ЛН 03700600;
· порушення порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання суб'єктом підприємницької діяльності , який не веде облік товарів на загальну суму 818,75грн.;
· невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, які зазначені в денному звіті РРО-ЕККА типу Silex 7004 заводський номер ЛН 03700600 у розмірі 208,62грн.
За результатами перевірки був складений акт за № 0344/05-11-23-2218400062 від 16 вересня 2009 року, яким встановлені вищезазначені порушення.
Пунктом 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, в тому числі, у разі проведення розрахункових операції на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг) (5х57,50грн. =287,50 грн.).
Пунктом 3 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбаченому, що у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи не прошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або не зберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (20х17,00грн.=340грн.).
Пунктом 4 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбаченому, що у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (20х17=340грн.).
Статтею 21 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання до суб'єкта підприємницької діяльності , який не веде облік товарів застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (2х818,75грн.=1637,50грн.).
Статтею 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.(5х208,62грн.=1043,10грн.).
Позивачем 17.09.2009 року за порушення вищевказаних вимог закону було прийнято рішення про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій № 0000822343/0 у розмірі 3648,10грн., яке отримано відповідачем 17.09.2009р. та не оскаржено.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як встановлено в судовому засіданні, зазначене рішення відповідачем у передбачений законодавством строк не виконане, в зв'язку з чим загальна сума фінансових санкцій складає 3648,10грн. та підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.
З урахуванням викладених обставин суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.
Що стосується заяви відповідача про відстрочення виконання постанови до листопада 2010р., суд зазначає наступне.
В обґрунтування своїх вимог відповідач посилається на наявність у нього значних фінансових зобов'язань за кредитом. Строк виплати кредиту з 03.11.2008р. по 04.10.2010р. Щомісячний внесок складає 4531,01 грн., у зв'язку з чим відповідач і просить відстрочити виконання постанови до листопада 2010р.
Представник позивача не заперечує проти відстрочення виконання постанови на 3 (три) місяця.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Виходячи з сукупності наявних у матеріалах справи доказів суд вважає, що заява відповідача про відстрочення виконання постанови до листопада 2010р. підлягає задовольнню частково, відстрочивши виконання постанови на 3 місяця.
При цьому суд звертає увагу на те, що після закінчення цього строку відповідач не втрачає права звернутися до суду з клопотанням про розстрочення (відстрочення) виконання постанови суду. У цьому разі ним мають бути надані достатні докази в обґрунтування строків, на які він може просити розстрочення (відстрочення) виконання рішення.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 158 - 163, 257 КАС України, суд, -
Позовні вимоги Єнакієвської об'єднаної державної податкової інспекції до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 3648,10 грн. задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПП НОМЕР_1) на користь Державного бюджету м. Дебальцеве (на бюджетний рахунок 31112104700026 ГУ УДК в Донецькій області, код платежу 21080900, код ЄДРПОУ 34686474, МФО 834016) штрафні санкції в сумі 3648 (три тисячі шістсот сорок вісім)грн. 10 коп.
Відстрочити виконання постанови на три місяця, до 15 червня 2010р.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 15 березня 2010 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 22 березня 2010р.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Бєломєстнов О. Ю.