Справа № 946/590/20
Провадження № 3/946/248/20
Іменем України
04 лютого 2020 року м. Ізмаїл
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі судді Яковенка І.І., за участю секретаря судового засідання Яковенко І.А., притягуваного ОСОБА_1 Р.С., розглянув справу про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Ізмаїл Одеської області, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
встановив:
28 січня 2020 року о 10:50 годині, ОСОБА_2 в м. Ізмаїлі Одеської області, керуючи автомобілем марки «ВАЗ 21011», державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , рухався по вул. Болградська, не виконав вимоги дорожнього знаку 2.1 «Дати дорогу» та в порушення вимог п. 16.11 Правил дорожнього руху України, наближаючись по другорядній дорозі до нерегульованого перехрестя з просп. Суворова, не дав дорогу транспортному засобу, який рухався по головній дорозі - автомобілю марки «ВАЗ-2121» державний реєстраційний номер НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_3 , та скоїв з ним зіткнення, внаслідок чого обидва транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_2 у судовому засіданні визнав себе винним у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення, пояснивши, що коли наближався до перехрестя, то припустив, що автомобілі, які рухаються по головній дорозі - просп. Суворова, зупиняться, надаючи дорогу пішоходам, і він встигне проїхати перед ними, однак він не встиг та сталося зіткнення.
Крім повного визнання винності притягуваним ОСОБА_2 , його винність у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, також повністю підтверджується сукупністю досліджених судом доказів.
Так, відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення від 28.01.2020 р. ОСОБА_2 не виконав вимоги знаку 2.1 «Дати дорогу» та п. 16.11. ПДР України - на перехресті не дав дорогу транспортному засобу, який рухався по головній дорозі, здійснивши з ним зіткнення. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
Крім того, вказані обставини справи також підтверджуються даними протоколу огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 28.01.2020 р. На схемі місця ДТП зафіксовано, що проїзна частина просп. Суворова, на яку виїхав притягуваний має три смуги руху в одному напрямку. Також, обставини вчинення правопорушення підтверджуються даними письмових пояснень ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , а також даними письмових пояснень притягуваного ОСОБА_2 , доданих до протоколу про адміністративне правопорушення. Відповідно до рапорту чергового Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області від 28.01.2020 р., а також пояснень ОСОБА_4 , після ДТП останньому була надана медична допомога.
З досліджених доказів випливає, що ОСОБА_2 , в порушення вимог дорожнього знаку 2.1 «Дати дорогу», відповідно до яких водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під'їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а також вимог п. 16.11 Правил дорожнього руху України, відповідно до яких на перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху; ОСОБА_2 на перехресті нерівнозначних доріг не дав дорогу транспортному засобу, який наближався по головній дорозі, та здійснив зіткнення з ним, внаслідок чого відбулося зіткнення та транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
Таким чином, аналіз сукупності усіх досліджених у суді доказів дає змогу суду дійти висновку про наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та про доведеність винності ОСОБА_2 в його вчиненні.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_2 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його майновий стан та обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Характер вчиненого ОСОБА_2 правопорушення вказує на те, що він вчинив грубе правопорушення.
Обставин, які відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП пом'якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_2 за вчинене ним адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, те, що притягуваний вчинив грубе правопорушення, що призвело до завдання шкоди майну та здоров'ю потерпілих, суд дійшов висновку, що застосування до ОСОБА_2 більш м'якого стягнення ніж позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів, а саме такого стягнення як штраф, буде недостатнім. Тому, на думку суду, для виховання ОСОБА_2 в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень, на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів, але в межах мінімального строку, оскільки, як було вище наведене, він вчинив грубе правопорушення, що у відповідності до ч. 2 ст. 30 КУпАП є підставою для застосування такого стягнення.
В силу ч. 1 ст. 401 КУпАП, з ОСОБА_2 має бути стягнутий судовий збір в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня 2020 року, що складає 420,40 грн.
Керуючись ст. ст. 283 - 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
постановив:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк шість місяців.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 420,40 грн (чотириста двадцять гривень сорок копійок).
Повний текст постанови виготовлений 04 лютого 2020 року.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Ізмаїльського міськрайонного суду І.І. Яковенко