Рішення від 27.01.2020 по справі 480/4564/19

СУМСЬКИЙОКРУЖНИЙАДМІНІСТРАТИВНИЙСУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2020 р. Справа № 480/4564/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шаповала М.М.,

за участю секретаря судового засідання - С.М. Бєлянської ,

представника позивача - адвоката Осіпова Ю.В.,

представника І відповідача - О.В. Давиденко,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/4564/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області та Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій протиправними та забов'язання вчинити дії -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 просить суд:

- визнати протиправними дії та рішення Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області і Міністерства внутрішніх справ України у призначенні та виплаті одноразової допомоги в зв'язку з встановленням 2 групи інвалідності позивача у розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, а саме у розмірі 368200 грн;

- зобов'язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області і Міністерства внутрішніх справ України призначити та виплатити одноразову грошову допомогу позивачу у розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності - 01.08.2018, а саме у розмірі 368200 грн. Крім того, просить встановити судовий контроль за виконанням рішення суду.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 було звільнено з органів МВС України згідно з п. 65 "б" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України" у відставку (зі зняттям з військового обліку) через хворобу з 31.08.2015. Під час первинного огляду органами МСЕК позивача було визнано інвалідом третьої групи внаслідок втрати 50 % професійної працездатності, захворювання пов'язане із захистом Батьківщини. Під час повторного огляду, згідно з висновком МСЕК ОСОБА_1 було визнано інвалідом другої групи внаслідок захворювання, пов'язаного з захистом Батьківщини.

Оскаржуване рішення відповідача про відмову у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги є протиправним, оскільки він має право на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням II групи інвалідності у розмірі, встановленому статтею 23 Закону України "Про міліції" № 565-ХІІ та Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції".

Ухвалою від 11.11.2019 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін, справу призначено в режимі відеоконференції.

У судовому засіданні представник позивача - адвокат Осіпов Ю.В., позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд позов задовольнити.

Представник ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області в судовому засіданні проти позовних вимог заперечувала, зазначила, що підстави для складання висновку для отримання ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги та направлення його до МВС України відсутні і пояснила, що зазначений у висновку військово-лікарської комісії № 6 від 14.06.2019 та у довідках Сумської обласної МСЕК причинний зв'язок захворювання з безпосередньою участю в антитерористичній операції та забезпеченні її проведення є підставою для отримання одноразової грошової допомоги у відповідності до ст. 23 Закону України "Про міліцію" та постанови КМУ від 21.10.2015 № 850, є такими, що не відповідають положенням законодавства, яке регулює спірні правовідносини та передбачає встановлення причинного зв'язку інвалідності саме зі службою в органах внутрішніх справ.

Враховуючи, що суб'єкт владних повноважень, зобов'язаний діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством та з огляду на те, що з поданих позивачем до УМВС України в Сумській області документів не вбачалось право на отримання грошової допомоги на підставі ст. 23 Закону України "Про міліцію" та постанови КМУ від 21.10.2015 № 850, УМВС України в Сумській області відсутні підстави для направлення до МВС України відповідного висновку щодо виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги. Також пояснила, що правовідносини, що склалися з приводу виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 у зв'язку із встановленням інвалідності за захворюванням, яке було одержано під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпечення її проведення, врегульовано іншими нормами діючого законодавства, відповідно до яких така грошова допомога за цих обставин призначається Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в порядку, визначеному Постановою КМУ від 29.04.2016 № 336. У задоволенні позовних вимог просила відмовити.

Представник Міністерства внутрішніх справ України в судове засідання не з'явився, у відзиві наданому до суду 05.12.2019 (а.с. 49-55) зазначив, що позивачем не доведено факту порушення чинного законодавства та його законних прав і охоронюваних законом інтересів з боку Міністерства внутрішніх справ України, оскільки матеріали щодо нарахування та призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги в зв'язку з встановленням 2 групи інвалідності на адресу МВС України не надходили, також вважає заявлені позовні вимоги ОСОБА_1 безпідставними і просить відмовити в їх задоволенні.

Вислухавши представника позивача і ліквідаційної УМВС України в Сумській області, перевіривши матеріали справи і оцінивши докази в їх сукупності відповідно до вимог ст. 90 КАС України, суд визнає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають на підставі слідуючого.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 під час проходження служби в органах внутрішніх справ з 07.05.2014 по 29.05.2014 та з 02.08.2014 по 31.08.2014 перебував у відрядженні у ГУМВС в Донецькій області з подальшою дислокацією у м. Ізюм Харківської області, Словянськ та Красний Лиман Донецької області, де виконував завдання у забезпеченні державної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України на території Донецької області під час проведення антитерористичної операції Донецької та Луганської областей.

Наказом № 293 о/с від 28 серпня 2015 року позивача було звільнено з органів МВС України згідно з п. 65 "б" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженого Постановою №114 від 29.07.1991 Кабінету міністрів України, у відставку (зі зняттям з військового обліку) через хворобу з 31 серпня 2015 року.

18.09.2015 під час первинного огляду органами МСЕК позивачу вперше встановлено III групу інвалідності у зв'язку з захворюванням, пов'язаним з захистом Батьківщини, що підтверджується випискою з акту огляду МСЕК до довідки серії 10 ААВ № 933563 від 18.09.2019 (а.с.10-11).

Відповідно до копії довідки Сумської обласної МСЕК серії 10ААА № 1217725 від 24.06.2019 позивачу визначено ступінь втрати професійної працездатності 65% з причини "захворювання, яке одержане під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпечення її проведення". Згідно виписки Сумської обласної МСЕК серії 12ААБ № 381734 від 24.06.2019 ОСОБА_1 встановлено другу групу інвалідності і причиною цієї інвалідності визначено "захворювання, яке одержане під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпечення її проведення".

У зв'язку з встановленням IIІ групи інвалідності, ОСОБА_1 звернувся до УМВС України в Сумській області із заявою від 13.10.2015 про виплату одноразової грошової допомоги, передбаченої ст. 23 Закону України "Про міліцію".

УМВС України в Сумській області листом від 19.10.2015 № 11/1325/Д-78 повідомлено позивача про неможливість здійснення виплати, у зв'язку із перебуванням проекту постанови про нарахування такої допомоги на опрацюванні у КМУ.

29.10.2015 ОСОБА_1 у зв'язку з встановленням IIІ групи інвалідності повторно звернувся до УМВС України в Сумській області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги, передбаченої ст. 23 Закону України "Про міліцію".

Листом УМВС України в Сумській області від 12.11.2015 № Д-1/12 запропоновано для вирішення питання можливості виплати такої допомоги з'явитися до Голови ВЛК ДУ "ТМО МВС України по Сумській області" Кислякова С.В. Крім того, УМВС України в Сумській області, повідомлено позивача про те, що грошова допомога призначається і виплачується в разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення, отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, aлe внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ. Згідно свідоцтва про хворобу від 23.06.2015 № 205 встановлений діагноз про причинний зв'язок захворювання, яке пов'язано із захистом Батьківщини, що не відповідає вимогам Порядку чинного законодавства. У разі приведення у відповідність до чинного законодавства документів від BJIK сектору медичного забезпечення УМВС України в Сумській області та обласною МСЕК щодо причинного зв'язку захворювання, буде розглянуто рішення щодо призначення позивачу одноразової допомоги.

Рішенням Роменського міськрайонного суду Сумської області від 14.01.2019 позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені та визнано протиправною бездіяльність УМВС України в Сумській області щодо не проведення з 01 вересня 2015 року та з 16 травня 2017 року протягом 1 місяця службового розслідування згідно Наказу МВС № 1346 від 27 грудня 2002 року "Про порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України". Визнано протиправною бездіяльність УМВС України в Сумській області в не складенні акту - розслідування професійного захворювання та акту, що свідчить про причини та обставини професійного захворювання (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС і не надання їх ОСОБА_1 . Визнано протиправними дії УМВС України в Сумській області щодо реєстрації 29 жовтня 2015 року заяви ОСОБА_1 і доданих до неї документів про виплату одноразової допомоги в порядку Закону України "Про звернення громадян". Визнано протиправними дії УМВС України в Сумській області щодо не реєстрації заяви ОСОБА_1 від 29 жовтня 2015 року згідно "Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції", затвердженого постановою КМ України № 850 від 21 жовтня 2015 року. Зобов'язано УМВС України в Сумській області прийняти і зареєструвати від ОСОБА_1 чи його представника заяву про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності та наступних документів, згідно з додатком до "Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції", затвердженого постановою КМ України № 850 від 21 жовтня 2015 року, а саме: довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках) від 01 жовтня 2018 року. Копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісії від 01 жовтня 2018 року; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку - поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. Зобов'язано УМВС України в Сумській області скласти висновок про нарахування та виплату передбаченої законодавством одноразової грошової допомоги в зв'язку з отриманням 2 групи інвалідності, яка настала внаслідок захворювання, що мало місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ у розмірі 200 кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення 01 жовтня 2018 року інвалідності, а саме у розмірі 368200 грн, надіслати висновок і всі необхідні документи в МВС України протягом 15 днів після отримання заяви від ОСОБА_1 чи його представника.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 20.05.2019 рішення Роменського міськрайонного суду Сумської області від 14.01.2019 скасовано, прийнято постанову, якою позов ОСОБА_1 задоволено частково, та визнано протиправною відмову УМВС України в Сумській області скласти висновок щодо виплати ОСОБА_1 грошової допомоги і не подання до МВС України висновку та документів у 15-денний строк з дня реєстрації документів. Зобов'язано УМВС України в Сумській області подати до МВС України висновок щодо виплати грошової допомоги ОСОБА_1 , в зв'язку з отриманням 3 групи інвалідності, яка настала внаслідок захворювання, що мало місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ (а.с. 14-17).

06.09.2018 під час повторного огляду органами МСЕК позивачу з тих же підстав була встановлена II група інвалідності, що підтверджується випискою з акту огляду МСЕК до довідки серії 12 ААА № 943814 від 01.10.2018 (а.с.13).

У зв'язку з встановленням II групи інвалідності, ОСОБА_1 звернувся до УМВС України в Сумській області із заявою від 24.06.2019 про виплату одноразової грошової допомоги, інвалідність по захворюванню одержаному під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпечення її проведення (а.с. 22) .

Листом УМВС України в Сумській області від 02.07.2019 № 33/Д-14 лк повідомлено позивача про те, що заяву та документи для призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням другої групи інвалідності по захворюванню одержаному під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпечення її проведення направити до МВС немає законних підстав оскільки Постановою КМУ від 29.04.2016 № 336 затверджено Порядок про призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", який визначає механізм призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції та запропоновано звернутись до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції з заявою та документами для вирішення питання призначення та виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням II групи інвалідності по захворюванню одержаному під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпечення її проведення (а.с. 25).

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України "Про Національну поліцію" набрав чинності з 07.11.2015 і відповідно до п. 5 розділу XI його Прикінцевих та перехідних положень Закон України "Про міліцію" втратив чинність.

На виконання Закону України "Про Національну поліцію" постановою від 02.09.2015 № 641 "Про утворення Національної поліції України" Кабінет Міністрів України визначив, що Національна поліція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністерство внутрішніх справ України.

З 7 листопада 2015 року набрав чинності Закон України "Про Національну поліцію" № 580-VІІІ (далі - Закон № 580-VІІІ), яким врегульовано, в тому числі питання виплати одноразової грошової допомоги. З прийняттям зазначеного Закону втратив чинність Закон України "Про міліцію" № 565-ХІІ.

Згідно з п. 15 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VІІІ, право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".

Частиною 6 статті 23 Закону України "Про міліцію" було встановлено, що у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності І групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.

Аналогічні норми містяться і у підпункті 2 пункту 3 Порядку № 850 .

Відповідно до вимог підпункту 2 пункту 2 Порядку № 850 днем виникнення права на отримання грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Підпунктом 2 пункту 3 Порядку № 850 передбачено, що грошова допомога призначається і виплачується у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ.

Однак, як встановлено у судовому засіданні, у копії виписки з акту огляду МСЕК серії 12 ААБ № 381734 (а.с. 24), зазначено причину інвалідності: захворювання, одержане під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення. Така причина захворювання не зазначена в Порядку № 850 та ст. 23 Закону України "Про міліцію" як підстава для призначення грошової допомоги, про яку заявив позивач.

Постановою КМУ від 29.04.2016 № 336 затверджено Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі Порядок № 336), який визначає механізм призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції.

Відповідно до п. 1 Порядку № 336 цей Порядок визначає механізм призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, деяких категорій осіб.

В пункті 2 Порядку № 336 зазначено, що одержувачами одноразової грошової допомоги є особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Одноразова грошова допомога в разі встановлення другої групи інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання призначається та виплачується особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, в розмірі 300 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб.

Відповідно до п. 8 Порядку № 336 особи, зазначені в абзацах другому, третьому, четвертому та п'ятому пункту 2 цього Порядку, подають міжвідомчій комісії заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності.

До заяви додаються копії таких документів:

посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;

довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності;

сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я, по батькові та місце

реєстрації;

документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів і має відповідну відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).

Міжвідомча комісія розглядає подані документи, запитує інформацію в органах, уповноважених виплачувати одноразову грошову допомогу відповідно до інших законів, крім Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", стосовно виплати або невиплати такої допомоги особам, щодо яких здійснено запит, а також у разі потреби уточнює інформацію про осіб, стосовно яких подані документи, заслуховує пояснення таких осіб, свідків, представників державних органів і в місячний строк із дня надходження документів (уточненої інформації) приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги або рішення про відмову в її призначенні (п. 9 Порядку № 336).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 звертався із заявою до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції для вирішення питання призначення та виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням йому 2 групи інвалідності (а.с. 56).

В своєму позові ОСОБА_1 просить визнати протиправними дії та рішення МВС України у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги позивачу у зв'язку з встановленням другої групи інвалідності, однак для обґрунтування факту порушення його прав збоку МВС України, посилається на лист, що стосувався розгляду матеріалів щодо нарахування та призначення позивачу одноразової грошової допомоги в зв'язку з встановленням третьої групи інвалідності.

Згідно копії листа ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області від 02.07.2019 № 33/Д-14лк матеріали щодо нарахування та призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги в зв'язку з встановленням другої групи інвалідності на адресу МВС України не надходили (а.с. 25).

Позивачем чи його представником не надано будь-яких достовірних доказів факту порушення відповідачами законних прав та охоронюваних законом інтересів позивача, тому позовні вимоги є необґрунтованими і задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області та Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій та рішення протиправними, зобов'язання вчинити дії відмовити в повному обсязі.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 03.02.2020.

Суддя М.М. Шаповал