про залишення позову без розгляду
04 лютого 2020 року м. Рівне №817/1838/15
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М., за участю: секретаря судового засідання Самкової Т.А.; представника позивача - не прибув; представника відповідача - не прибув; розглядаючи у підготовчому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області про скасування висновку та зобов'язання вчинення певних дій,
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі іменується - позивач) до Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області (далі іменується - відповідач), в якому позивач просить суд скасувати висновок Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області від 20.05.2015 №3844/17-17-17-02-20, як такий, що не відповідає вимогам закону; зобов'язати Дубенську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Рівненській області провести повторну перевірку з урахуванням всіх відомостей та поданої позивачем декларації і надати відповідний висновок; заборонити Міністерству юстиції України надсилати копію вказаного висновку до Вищої ради юстиції та/або Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та звертатися з пропозицією про прийняття подання про звільнення позивача з посади.
Ухвалою судді від 06.07.2015 відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою суду від 21.07.2015 провадження у справі зупинено до вирішення Конституційним судом України справи за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту шостого частини першої, пунктів другого, тринадцятого частини другої, частини третьої статті 3 Закону України «Про очищення влади»; за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту другого частини п'ятої статті 5, пункту другого Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади»; за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів сьомого, восьмого, дев'ятого частини першої, пункту четвертого частини другої статті 3, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади»; які об'єднані ухвалою Конституційного Суду України від 01 квітня 2015 року в одне конституційне провадження.
Ухвалою суду від 16.01.2020 провадження у справі поновлено та постановлено провадити розгляд справи за правилами загального позовного провадження у підготовчому засіданні на 04.02.2020.
30 січня 2020 року позивач подав до суду заяву про залишення позову без розгляду у порядку пункту 5 частини першої статті 240 КАС України.
Учасники справи, належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, у підготовче засідання не прибули. Відповідач подав до суду заяву про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника.
Таким чином, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви позивача за відсутності учасників справи, оскільки підстави для відкладення розгляду справи у порядку статей 181, 205, 223 КАС України відсутні.
За приписами частини четвертої статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За приписами пункту п'ятого частини першої статті 240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Відповідно до частини другої статті 240 КАС України, заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.
Суд констатує, що заява про залишення позовної заяви без розгляду подана позивачем до початку розгляду справи по суті, а відтак є прийнятною.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для залишення позову без розгляду.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 240, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області про скасування висновку та зобов'язання вчинення певних дій - залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до частини четвертої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повну ухвалу суду складено 04 лютого 2020 року
Суддя Недашківська К.М.