справа №380/969/20
04 лютого 2020 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Клименко О.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції у Львівській області про визнання протиправними та скасування форми, результатів виконання завдань державним службовцем, визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просить:
- визнати протиправною та скасувати форму Державної екологічної інспекції у Львівській області «Результати виконання завдань державним службовцем, який займає посаду державної служби категорії «Б» або «В» за 2019 рік» стосовно ОСОБА_1 , складену та підписану 29.10.2019 першим заступником начальником Державної екологічної інспекції - Р.М. Конопадою;
- визнати протиправним та скасувати Наказ №125-і від 21.12.2019 року Державної екологічної інспекції у Львівській області в частині затвердження «Висновку щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади категорії «Б» та «В» Державної екологічної інспекції у Львівській області в частині оцінювання результатів службової діяльності ОСОБА_1 ;
- визнати протиправними та скасувати результати виконання завдань державним службовцем, який займає посаду державної служби категорії «Б» або «В» за 2019 р. в частині виставлення балів та негативної оцінки начальнику відділу державного екологічного нагляду (контролю поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Львівської області - ОСОБА_1 ;
- визнати протиправним та скасувати Наказ від 21 грудня 2019 року за №92-к Державної екологічної інспекції у Львівській області відповідно до якого начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Львівської області - ОСОБА_1 було звільнено із займаної посади з 25 грудня 2019 року, у зв'язку з отриманням негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 87 Закону України «Про державну службу»;
- визнати протиправним та скасувати Наказ від 26 грудня 2019 року №93-к Державної екологічної інспекції у Львівській області «Про внесення змін до наказу від 21.12.2019 №92-к «Про звільнення ОСОБА_1 »;
- постановити рішення, яким ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 поновити на посаді начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Львівської області). Рішення в цій частині допустити до негайного виконання;
- стягнути з Державної екологічної інспекції у Львівській області, ЄДРПОУ: 38057086, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 26 грудня 2019 по дату поновлення на посаді, з відрахуванням установлених законом податків та інших обов'язкових платежів. Рішення в цій частині допустити до негайного виконання.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України.
Згідно з п. 2 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Суддею встановлено, що в позовній заяві не зазначено офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти - позивача; відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти - відповідача.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання адміністративного позову фізичною особою ставка судового збору позовних вимог немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 01 січня 2020 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб - 2102 гривні.
Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В позовній заяві позивач просить в силу положень пункту першого частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» звільнити його від сплати судового збору, оскільки предметом даного спору є поновлення його на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Так, відповідно до пункту першого частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Таким чином, на підставі вищезазначеної норми позивач звільняється від сплати судового збору за заявлені позовні вимоги про визнання протиправним та скасування наказу від 21 грудня 2019 року за №92-к «Про звільнення ОСОБА_1 », наказу від 26 грудня 2019 року №93-к «Про внесення змін до наказу від 21.12.2019 №92-к «Про звільнення ОСОБА_1 », про поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Водночас, у позовній заяві позивач просить також:
- визнати протиправною та скасувати форму Державної екологічної інспекції у Львівській області «Результати виконання завдань державним службовцем, який займає посаду державної служби категорії «Б» або «В» за 2019 рік» стосовно ОСОБА_1 , складену та підписану 29.10.2019 першим заступником начальником Державної екологічної інспекції - Р.М. Конопадою;
- визнати протиправним та скасувати Наказ №125-і від 21.12.2019 року Державної екологічної інспекції у Львівській області в частині затвердження «Висновку щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади категорії «Б» та «В» Державної екологічної інспекції у Львівській області в частині оцінювання результатів службової діяльності ОСОБА_1 ;
- визнати протиправними та скасувати результати виконання завдань державним службовцем, який займає посаду державної служби категорії «Б» або «В» за 2019 р. в частині виставлення балів та негативної оцінки начальнику відділу державного екологічного нагляду (контролю поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Львівської області - ОСОБА_1 .
З приводу цього суддя зазначає наступне.
Відповідно до частин першої-сьомої статті 44 Закону України «Про державну службу» результати службової діяльності державних службовців щороку підлягають оцінюванню для визначення якості виконання поставлених завдань, а також з метою прийняття рішення щодо преміювання, планування їхньої кар'єри.
Оцінювання результатів службової діяльності проводиться на підставі показників результативності, ефективності та якості, визначених з урахуванням посадових обов'язків державного службовця, а також дотримання ним правил етичної поведінки та вимог законодавства у сфері запобігання корупції, виконання індивідуальної програми професійного розвитку, а також показників, визначених у контракті про проходження державної служби (у разі укладення).
Оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В», здійснюється безпосереднім керівником державного службовця та керівником самостійного структурного підрозділу. Оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А», здійснюється суб'єктом призначення.
Державного службовця ознайомлюють з результатами оцінювання його службової діяльності під підпис протягом трьох календарних днів після проведення оцінювання.
Висновок щодо результатів оцінювання службової діяльності затверджується наказом (розпорядженням) суб'єкта призначення.
За результатами оцінювання службової діяльності державного службовця йому виставляється негативна, позитивна або відмінна оцінка з її обґрунтуванням.
У разі отримання державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності такий державний службовець звільняється із служби відповідно до пункту 3 частини першої статті 87 цього Закону та з ним розривається контракт про проходження державної служби (у разі укладення).
Висновок, що містить негативну оцінку за результатами оцінювання службової діяльності, може бути оскаржений державним службовцем у порядку, визначеному статтею 11 цього Закону.
Таким чином, зазначеною нормою статті 44 Закону України «Про державну службу» передбачено щорічну оцінку результатів службової діяльності державних службовців для визначення якості виконання поставлених завдань, а також з метою прийняття рішення щодо преміювання, планування їхньої кар'єри.
Отже, вищезазначені вимоги позивача безпосередньо пов'язані з оскарженням результатів щорічного оцінювання його службової діяльності, яке проводиться для визначення якості виконання поставлених завдань, а також з метою прийняття рішення щодо преміювання, планування кар'єри, а відтак, в контексті приписів норми пункту першого частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» не стосуються справ про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, а тому пільга щодо сплати судового збору, передбачена цією нормою, згідно якої від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі не поширюється на такі вимоги.
З огляду на наведене, суддя вважає, що позовна заява містить три позовні вимоги немайнового характеру на які не поширюється пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом першим частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» та за які позивач має сплатити судовий збір в розмірі, який становить 2522,40 грн. (по 840,80 грн. за кожну заявлену вимогу немайнового характеру).
Суддею встановлено, що позивачем не сплачено судовий збір за три заявлені позовні вимоги немайнового характеру у розмірі, який становить 2522,40 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Таким чином, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків останньої, у відповідності до ч. 1 ст. 169 КАС України.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції у Львівській області про визнання протиправними та скасування форми, результатів виконання завдань державним службовцем, визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу залишити без руху.
Особі, що звернулася із позовною заявою встановити в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки, у спосіб: подання позовної заяви та її копії для відповідача із зазначенням офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти - позивача; відомих номерів засобів зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти - відповідача, а також оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі, який становить 2522,40 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.
Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Клименко О.М.