про відкриття спрощеного позовного провадження
в адміністративній справі
29 січня 2020 року м. Київ № 320/6749/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
Товариства з обмеженою відповідальністю «Аніка»
до Головного управління Державної фіскальної служби України у Київській області ,
начальника Києво-Святошинського управління Головного управління ДФС у
Київській області ОСОБА_1
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії та
визнання протиправними дій,
До Київського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Аніка» з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, ОСОБА_1 , в якому просить суд:
- рішення Головного управління ДФС у Київській області від 10.05.2019 вих.№ 16666/10/10-36-54-08 визнати незаконним та скасувати;
- зобов'язати Головне управління ДФС у Київській області прийняти одержану податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період календарний місяць квітень 2019 року з додатками та доповненням до неї Товариства з обмеженою відповідальністю «АНІКА» з введенням до інформаційних баз даних ДФС України відомостей з цих поданих Позивачем документів від 07.05.2019;
- дії начальника Києво-Святошинського управління Головного управління ДФС у Київській області ОСОБА_1, які полягають у підписанні ним рішення Головного управління ДФС у Київській області від 10.05.2019 вих.№ 16666/10/10-36-54-08, визнати незаконними.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.12.2019 позовну заяву було залишено без руху. У строк, визначений судом, позивачем були усунені недоліки позовної заяви.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Отже, визначення форми адміністративного судочинства, за правилами якого буде розглядатися справа, є обов'язковою умовою процесуального законодавства.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 2 ст. 12 КАС України).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні(ч. 3 ст. 12 КАС України).
Згідно з вимогами статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до вимог статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Отже, враховуючи вимоги частини третьої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, а також підстави та предмет даного спору, суд вирішив, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 12, 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.
2. Призначити судове засідання на 05 березня 2020 року о 15:00. Судове засідання відбуватиметься у приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
3. Викликати для участі у судовому засіданні учасників справи (їх представників).
4. Витребувати докази у справі від позивача:
- копію свідоцтва платника ПДВ позивача;
- копію рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ позивача;
від відповідача-1:
- копію Положення про Головне управління ДФС у Київській області;
- витяг із Єдиного державного реєстру на відповідача;
- копію наказу про призначення ОСОБА_1 ;
- копію Положення про Києво-Святошинське управління Головного управління ДФС у Київській області;
- копію посадової інструкції ОСОБА_1 .
- письмові пояснення щодо підготовки листа Києво-Святошинського управління Головного управління ДФС у Київській області від 10.05.2019 вих.№16666/10/10-36-54-08, які дії вчинялись начальником Києво-Святошинського управління Головного управління ДФС у Київській області з цього приводу; чим підтверджується факт того, що позивач не є платником ПДВ станом на 10.05.2019 року, які дії вчинялись відповідачем-2 з метою з'ясування даного питання; надати нормативне обґрунтування правомірності дій відповідача-2 щодо роз'яснень платнику податку його обов'язку подавати чи не подавати податкову декларацію з ПДВ; пояснення та докази про те, чи приймалось податковим органом рішення про відмову у прийнятті податкової декларації з ПДВ за квітень 2019 року щодо позивача.
від відповідача-2:
- письмові пояснення щодо підготовки листа Києво-Святошинського управління Головного управління ДФС у Київській області від 10.05.2019 вих.№16666/10/10-36-54-08, які дії вчинялись начальником Києво-Святошинського управління Головного управління ДФС у Київській області з цього приводу; чим підтверджується факт того, що позивач не є платником ПДВ станом на 10.05.2019 року, які дії вчинялись відповідачем-2 з метою з'ясування даного питання; надати нормативне обґрунтування правомірності дій відповідача-2 щодо роз'яснень платнику податку його обов'язку подавати чи не подавати податкову декларацію з ПДВ; пояснення та докази про те, чи приймалось податковим органом рішення про відмову у прийнятті податкової декларації з ПДВ за квітень 2019 року щодо позивача.
5. Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву.
Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами
6. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.
7. Запропонувати відповідачеві подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
8. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
9. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Панова Г. В.