Рішення від 03.02.2020 по справі 200/3998/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2020 р. Справа№200/3998/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С., розглянув в порядку письмового провадження заяву Державної служби України з надзвичайних ситуацій про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення у справі № 200/3998/19-а за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправним та скасування рішення комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення у Державній службі України з надзвичайних ситуацій від 28.12.2018 щодо відмови у наданні статусу учасника бойових дій; зобов'язання комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення у Державній службі України з надзвичайних ситуацій повторно розглянути документи щодо визначення статусу учасника ветерана війни учасника бойових дій відповідно до вимог п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ, -

ПОЗИЦІЯ СТОРІН

Державна служба України з надзвичайних ситуацій звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення від 14.05.2019 у справі № 200/3998/19-а, яким визнано протиправним та скасовано рішення комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій, у формі витягу з протоколу від 28.12.2018 № 35 про відмову у встановленні ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій та зобов'язано комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій повторно розглянути документи ОСОБА_1 щодо надання статусу учасника бойових дій відповідно до вимог п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ з урахуванням висновків суду.

Заяву про перегляд судового рішення вмотивовано тим, що відповідачу стали відомі обставини, які не були та не могли бути відомі стосовно того, що під час служби у Головному управлінні ДСНС України у Донецькій області позивач фактично не залучався до участі у бойових діях. Так, на виконання прийнятого у даній справі № 200/3998/19-а судового рішення відповідачем розглянуто повторно матеріали щодо надання позивачу статусу учасника бойових дій, за наслідком розгляду у надання статусу учасника бойових дій відмовлено знов. Не погодившись із таким рішенням відповідача, ОСОБА_1 оскаржив його суду та під час розгляду справи № 200/12055/19-а відповідачем з отриманих від ГУ ДСНС України у Донецькій області документів встановлено, що накази, які надавались позивачем відповідачу разом із заявою про надання йому статусу учасника бойових дій (щодо залучення його до здійснення заходів щодо захисту населення і території у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з технологічними терористичними проявами та іншими терористичними проявами і іншими видами терористичної діяльності, мінімізації та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій під час проведення антитерористичної операції на території Донецької області з підпорядкуванням керівнику оперативного штабу з управління АТО на території Донецької та Луганської областей) стосувались лише кадрових питань - вибуття-прибуття з відряджень за межі області, відпустки, перебування на лікарняному. У період з 22.07.2015 по 01.11.2017 жодних наказів щодо залучення позивача до організації чергувань на пунктах допомоги населенню, а також самих графіків чергувань ГУ ДСНС України у Донецькій області не видавало. ОСОБА_1 завдань, які безпосередньо пов'язані з проведенням заходів, спрямованих на попередження, запобігання та припинення терористичної діяльності, звільнення заручників, забезпечення безпеки населення, знешкодження терористів, мінімалізації наслідків терористичної діяльності у період з 22.07.2015 по 01.11.2017 не виконував. Діяльність підрозділу ГУ ДСНС України у Донецькій області, де проходив службу позивач (19 ДПРЗ), не пов'язана з участю в антитерористичній операції, цей підрозділ значно віддалений він лінії бойового зіткнення. Позивач виконував свої безпосередні службові обов'язки у зоні проведення АТО, однак не залучався до її проведення із подальшим підпорядкуванням керівнику оперативного штабу з управління АТО. Видана ГУ ДСНС України у Донецькій області позивачу довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є одним з документів, які у сукупності можуть надати особі право на отримання статусу учасника бойових дій, однак не має наперед встановленої сили для надання особі такого статусу, оскільки це питання вирішується спеціальною комісією, а не за місцем служби особи, де видана довідка. До цього ж, статус учасника бойових дій може бути отриманий лише військовослужбовцями, до яких позивач не належить. Наведені відомості отримані від Головного управління ДСНС України у Донецькій області, під час розгляду справи № 200/3998/19-а не були відомі відповідачу.

Позивачем направлено до суду відзив на заяву про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, де викладено заперечення проти її задоволення, вмотивовані тим, що на відміну від перегляду судового рішення в апеляційному або касаційному порядку, підставою для перегляду рішення за нововиявленими обставинами не є недоліки розгляду судом справи, а може бути те, що на час ухвалення рішення суд не мав можливості врахувати істотну обставину, яка могла мати вплив на вирішення справи, оскільки сторони не знали та не могли знати про неї і, відповідно, не мали змоги повідомити про неї суд. Тобто, перегляд справи за нововиявленими обставинами не має на меті усунення судових помилок. Викладені відповідачем у заяві обставини не є нововиявленими та, швидше б, могли бути підставами для перегляду рішення судами вищих інстанцій, однак, відповідач не скористався правом на апеляційне оскарження рішення у даній справі, а відтак, погодився із висновками суду першої інстанції.

До суду позивач не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, від представника відповідача судом отримано клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13.12.2019 відкрито провадження та призначено розгляд заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в порядку спрощеного провадження у судовому засіданні на 09.01.2020, яке відкладено на 30.01.2020.

Через неявку представників сторін до судового засідання 30.01.2020 справу розглянуто на підставі частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ ТА ВИСНОВКИ СУДУ

У провадженні Донецького окружного адміністративного суду перебувала справа № 200/3998/19-а за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправним та скасування рішення комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення у Державній службі України з надзвичайних ситуацій від 28.12.2018 щодо відмови у наданні статусу учасника бойових дій; зобов'язання комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення у Державній службі України з надзвичайних ситуацій повторно розглянути документи щодо визначення статусу учасника ветерана війни учасника бойових дій відповідно до вимог п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ.

Рішення від 14.05.2019 у даній справі, що розглядалась у порядку спрощеного позовного провадження, позов задоволено частково, визнано протиправним та скасовано рішення засідання комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій, у формі витягу з протоку від 28.12.2018 № 35 про відмову у встановленні ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій та зобов'язано комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій повторно розглянути документи ОСОБА_1 щодо надання статусу учасника бойових дій відповідно до вимог п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ з урахуванням висновків суду.

Судом під час розгляду встановлено, що позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі наказу від 02.07.2015 № 224 о/с прийнятий працівником до Головного управління ДСНС у Донецькій області на посаду провідного фахівця відділу соціально-гуманітарної роботи управління персоналу. Наказом управління від 29.12.2015 № 490 о/с позивача переведено на посаду фахівця II категорії відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення центру забезпечення діяльності. 01.11.2017 позивача звільнено з ГУ ДСНС у Донецькій області за угодою сторін наказом від 01.11.2017 № 520 о/с.

Також судом встановлено, що 04.10.2018 позивач звернувся до комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій із заявою про розгляд документів для визначення йому статусу учасника бойових дій та надав комісії, зокрема:

- накази ГУ ДСНС України у Донецькій області та накази першого заступника керівника Антитерористичного Центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей): про залучення позивача до здійснення заходів щодо захисту населення і території у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з технологічними терористичними проявами та іншими терористичними проявами та іншими видами терористичної діяльності, мінімізації та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій під час проведення АТО на території Донецької області з підпорядкуванням керівнику оперативного штабу з управління АТО на території Донецької та Луганської областей та прибуття до складу сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в АТО; про тимчасове звільнення позивача від здійснення заходів щодо захисту населення і території у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з технологічними терористичними проявами та іншими терористичними проявами та іншими видами терористичної діяльності, мінімізації та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій під час проведення АТО на території Донецької області; про вибуття позивача зі складу сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в АТО на території Донецької та Луганської області, забезпеченні її проведення. Відповідно до цих наказів позивач перебував у складі сил та засобів, що беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, забезпеченні її проведення, з метою виконання службових (бойових) завдань в періоди з 22.07.2015 до 04.01.2016, 04.01.2016 до 18.01.2016, з 26.01.2016 до 23.02.2016, з 01.03.2016 до 01.06.2016, з 15.06.2016 до 13.09.2016, з 16.09.2016 до 26.09.2019, з 01.10.2016 до 01.12.2016;

- копії розрахункових листів за червень - листопад 2016 року. В ці місяці позивачу виплачувалась винагорода за участь в АТО;

- довідку Головного управління ДСНС України у Донецькій області від 26.09.2018 року №767 про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, відповідно до якої позивач в період з 22 липня 2015 року по 1 листопада 2017 року брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції у Донецької області. У вказаній довідці зазначено, що вона є підставою надання особі статусу учасника бойових дій.

Згідно з витягом із протоколу № 35 від 28.12.2018 засідання комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій, позивачеві відмовлено у встановлені статусу «ветеран війни - учасник бойових дій» у зв'язку з тим, що відповідно до наказу керівника антитерористичного центру при Службі безпеки України позивач був включений до складу сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичний операції на території Донецької та Луганської областей, забезпеченні її проведення, з метою виконання службових (бойових) завдань, але надані на розгляд Комісії документи не підтверджують його безпосередню участь в антитерористичний операції, забезпечені її проведення. Вказано, що з наданих документів вбачається, що позивач не брав участь у заходах щодо забезпечення проведення антитерористичної операції, а виконував свої посадові обов'язки в зоні АТО під час її проведення.

Під час розгляду справи суд дійшов висновку, що додані позивачем документи до заяви про надання статусу учасника бойових дій відповідали переліку документів, на підставі яких особі надається статус учасника бойових дій, визначеному пунктом 4 Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 413 від 20 серпня 2014 р. та пунктом 3 Положення про комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.12.2015 № 1642, та підтверджували безпосередню участь позивача в антитерористичній операції та забезпеченні її проведення. Під час вирішення питання щодо правомірності відмови у наданні позивачу статусу учасника бойових дій комісією відповідача судом не встановлено обставин, які б свідчили про невиконання позивачем в період залучення до антитерористичної операції завдань антитерористичної операції в районах її проведення, та перебування в таких районах без мети виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, що є підставою прийняття рішення про відмову в наданні статусу учасника бойових дій.

Враховуючи наведене суд дійшов висновку про необґрунтованість рішення про відмову позивачу в наданні статусу учасника бойових дій, оформленого протоколом засідання комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій № 35 від 28.12.2018, що стало підставою для частково задоволення позову.

На виконання рішення суду у даній справі № 200/3998/19-а комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій розглянуто матеріали щодо надання позивачу статусу учасника бойових дій, за наслідком чого згідно з витягом із протоколу № 5 від 05.07.2019 засідання комісії позивачеві відмовлено у встановлені статусу «ветеран війни - учасник бойових дій».

Не погодившись із даним рішенням комісії позивач оскаржив його до Донецького окружного адміністративного суду, справі за його позовом присвоєно № 200/12055/19-а, провадження у якій відкрито 30.10.2019.

Під час розгляду справи № 200/12055/19-а Державною службою України з надзвичайних ситуацій доручено Головному управлінню ДСНС України у Донецькій області здійснити представництво інтересів відповідача та для належного представництва надати документи, що стосуються питання безпосередньої участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції, зокрема, накази про ротацію, про організацію чергування на пункті надання допомоги населенню, графіки чергування у період з 22.07.2015 по 01.11.2017; відомості про виконання позивачем не тільки службових обов'язків, а й завдань, безпосередньо пов'язаних з проведенням заходів, спрямованих на попередження, запобігання та припинення терористичної діяльності, звільнення заручення, забезпечення безпеки населення, знешкодження терористів, мінімізацію наслідків терористичної діяльності у період з 22.07.2015 по 01.11.2017; документів щодо обліку часу служби (табелі) стосовно ОСОБА_1 у період з 22.07.2015 по 01.11.2017; відомості про завдання та обов'язки, які виконував позивач під час проведення комплексної перевірки оперативно-службової діяльності 19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області та чи пов'язана ця перевірка безпосередньо з його участю в АТО.

ГУ ДСНС України у Донецькій області надіслано відповідачу лист від 15.11.2019 № 12/03/6867, де вказано, що з 22.07.2015 всі співробітники управління були включені до складу сил та засобів, які залучались до участі в АТО з метою виконання службових завдань. У період з 22.07.2015 по 01.11.2017 ОСОБА_1 не залучався до заходів з мінімізації та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій під час проведення АТО, а також не залучався до здійснення чергувань на пункті надання допомоги населенню. Щодо проведення комплексної перевірки діяльності 19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області, то позивач здійснював перевірку за напрямком кадрової роботи. Зазначено також, що підрозділ 19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області, де проходив службу позивач значно віддалений він лінії бойового зіткнення.

У листі відповідачу від 14.01.2020 № 12/03/307 ГУ ДСНС України у Донецькій області зазначено аналогічне наведеному, а також повідомлено що виплата винагороди за участь в АТО проводиться усім працівникам установ, що перебували у районах проведення АТО, за фактичний час перебування у цих районах.

Разом із зазначеними листами відповідачем отримано від ГУ ДСНС України у Донецькій області зокрема, табелі обліку робочого часу позивача та його посадову інструкцію.

Приймаючи до уваги викладене, суд погоджується з доводами заявника, що відомості, які містяться у листах та документах, отриманих відповідачем від ГУ ДСНС України у Донецькій області стали відомі відповідачу лише після отримання їх від управління у період з 15.11.2019 по теперішній час, в той час як рішення у справі № 200/3998/19-а прийнято судом 14.05.2019.

Відповідно до ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 361 Кодексу адміністративного судочинства України підстави перегляду судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами. Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.

Враховуючи наведене, суд вбачає достатньо підстав для перегляду рішення у даній справі за нововиявленими обставинами.

Згідно табелів обліку робочого часу у період з липня 2015 року по жовтень 2017 року кожного робочого дня по 8 годин у день (окрім перебування у відпустці) позивач виконував посадові обов'язки фахівця ВОР.

Відповідно до наданої посадової інструкції фахівця відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Донецькій області особа, ще перебуває на цій посаді виконує такі функціональні обов'язки: готує план проведення перевірок; веде списки співробітників; організовує збір, обробку, відправлення документів, стосовно перевірок в порядку Закону України «Про очищення влади» та здійснює організацію роботи з питань, пов'язаних з цими перевірками, зокрема, надає допомогу співробітникам, здійснює контроль дотримання ними строків відправлення відповідних пакетів документів тощо; займається проведенням спеціальних перевірок кандидатів на службу в ГУ ДСНС України у Донецькій області; здійснює збір та обробку персональних даних співробітників; готує документи з соціально-гуманітарної роботи; бере участь у проведенні перевірок підрозділів ГУ ДСНС України у Донецькій області, службових розслідувань тощо та готує відповідні документи, пов'язані із їх проведенням; веде облік подій та злочинів за участю співробітників; готує проекти наказів, доповідні записки, огляди та інші аналітичні документи, проекти відповідей на заяви і скарги; дбає про безпеку і здоров'я у ГУ ДСНС України у Донецькій області, дотримання виробничої санітарії, протипожежної безпеки; знає і виконує вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правил проводження з машинами, механізмами, устаткуванням, користується засобами захисту тощо; вживає заходів для термінового усунення причин та умов, які перешкоджають нормальній роботі управління, інформує про ускладнення керівництво.

При цьому, відповідно до ст. 5 та п. 19 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час. Учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

З наведеного вбачається, що посадові обов'язки, які виконував позивач увесь робочий час у період з 22.07.2015 по 01.11.2017 не передбачали участі у виконанні бойових завдань антитерористичної операції в районах її проведення, перебування позивача в районі проведення АТО пов'язано із виконанням службових обов'язків, а не виконанням завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Згідно з ч. 4 ст. 368 цього Кодексу за результатами перегляду рішення, ухвали за нововиявленими або виключними обставинами суд може:

1) відмовити в задоволенні заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами та залишити відповідне судове рішення в силі;

2) задовольнити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, скасувати відповідне судове рішення та ухвалити нове рішення чи змінити рішення;

3) скасувати судове рішення і закрити провадження у справі або залишити позов без розгляду.

Як закріплено у п. 1 ч. 1 ст. 369 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення заяви про перегляд судового рішення з підстав, визначених частиною другою, пунктами 1, 2 частини п'ятої статті 361 цього Кодексу, та скасування судового рішення, що переглядається, суд ухвалює рішення - якщо переглядалося рішення суду.

Беручи до уваги вказане, суд дійшов висновку про наявність підстав для зміни рішення у даній справі в мотивувальній частині.

Так, висновок суду, викладений у рішенні від 14.05.2019 у даній справі № 200/3998/19-а про те, що наявні в матеріалах справи документи до заяви про надання статусу учасника бойових дій підтверджують безпосередню участь позивача в антитерористичній операції та забезпеченні її проведення, з у рахуванням обставин, встановлених в ході перегляду справи за нововиявленими обставинам, є передчасним та має бути виключеним із рішення.

У той же час, суд не вбачає підстав для зміни резолютивної частини рішення у справі № 200/3998/19-а, відповідно до якої визнано протиправним та скасовано рішення засідання комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій, у формі витягу з протоколу від 28.12.2018 № 35 про відмову у наданні ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій та зобов'язано комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій повторно розглянути документи ОСОБА_1 щодо надання статусу учасника бойових дій відповідно до вимог п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ з урахуванням висновків суду з огляду на наступне.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Під час розгляду відповідачем матеріалів стосовно надання позивачу статусу учасника бойових не враховані відомості та документи, що могли мати істотний вплив на прийняте за результатом розгляду цих матеріалів рішення комісії. Відтак, підстави для скасування рішення комісії про відмову у наданні позивача статусу учасник бойових дій та повторного розгляду відповідачем матеріалів позивача не відпали.

З огляду на зазначене на підставі положень Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 31, 72, 76, 77, 79, 194, 205, 241-243, 246, 256, 361, 362, 368, 369 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву Державної служби України з надзвичайних ситуацій про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення у справі № 200/3998/19-а за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Змінити рішення суду від 14.05.2019 у справі № 200/3998/19-а в мотивувальній частині.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У відповідності до пп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя А.С. Михайлик