ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"04" лютого 2020 р. Справа № 300/2476/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Грицюк П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій протиправними, скасування рішення у формі висновку від 04.11.2019 та зобов'язання до вчинення дій,-
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій протиправними, скасування рішення у формі висновку від 04.11.2019 та зобов'язання до вчинення дій.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду 19.12.2019 відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику осіб.
Представником ОСОБА_1 , на підставі ст. 44, 262 КАС України, подано клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно з частинами 1, 2 статті 44 КАС України, учасники справи мають рівні процесуальні права та обов'язки. Учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Частиною 5 статті 44 КАС України, передбачено, що учасники справи зобов'язані:1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою; 4) подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.
Згідно приписів частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За змістом частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
У відповідності до вимог частини 8 статті 262 коментованого Кодексу, при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення.
Зважаючи на обставини, визначені в позовній заяві, клопотанні від 21.01.2020, відзиві на позовну заяву, в суду відсутня можливість повного та всебічного розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження без проведення судового засідання, оскільки сторонами не підтверджено належними та допустимими доказами обставин, які потребують доказування, а тому суд дійшов висновку про необхідність розгляду даної адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження із проведенням судового засідання.
Крім того, частиною 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до п. 9 Порядку №850, МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.
Таким чином, саме ліквідаційній комісії УМВС в Івано-Франківській області повернуто відповідно до вказаного Порядку прийняте рішення разом із зазначеними документами передбаченими Порядком №850.
Беручи до уваги коментоване вище, та те, що судове рішення у розгляді даної справи може вплинути на права та інтереси ліквідаційної комісії УМВС в Івано - Франківській області, суд приходить до висновку про необхідність залучення її у якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Крім того, суд зазначає, що матеріали на підставі яких винесений висновок про відмову в призначення і виплаті грошової допомоги ОСОБА_1 у відповідності до Порядку № 850 повертаються ліквідаційній комісії УМВС в Івано-Франківській області.
Відповідно до частини 1 статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
За змістом частини 3 статті 77 КАС України суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим кодексом.
Відповідно до положень статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Враховуючи вищенаведене, з метою з'ясування всіх обставин, а також повного, всебічного та об'єктивного вирішення даної адміністративної справи, суд вважає за необхідне витребувати у ліквідаційній комісії УМВС в Івано-Франківській області належним чином засвідчені матеріали на підставі яких винесений висновок про відмову в призначення і виплаті грошової допомоги ОСОБА_1 .
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 49, 76, 77, 80, 241, 262, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
1. Призначити судовий розгляд на "17" лютого 2020 р. о 10:00 год., який буде проводитися одноособово суддею Грицюк П.П., в приміщенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46, зал судових засідань № 2, перший поверх.
2. Залучити Ліквідаційну комісію УМВС в Івано-Франківській області (місцезнаходження: вул. А. Сахарова, 15, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76018), як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
3. Зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС в Івано-Франківській області до 16.02.2020 направити на адресу суду належним чином засвідчені копії матеріалів на підставі яких винесений оскаржуваний висновок про відмову в призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 .
4. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.
5. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини 1 статті 294 КАС України.
Суддя /підпис/ Грицюк П.П.