ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
25 липня 2007 р.
Справа № ПА-15/146
Господарський суд Івано-Франківської області в складі судді
Деделюка Бориса Васильовича
при секретарі судового засідання Суфрищук Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Івано - Франківського транспортного прокурора в інтересах держави - Міністерства транспорту України, 01135, м. Київ, вул. пр-кт Перемоги,14, 01135
в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, вул. пр-т Перемоги,14, м. Київ, 01135
та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано - Франківській області, вул. Тополина,3, м. Івано - Франківськ,76492
до відповідача: Приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
про стягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Семенців І.М. - головний спеціаліст, довіреність № 41/1-8-2644н від 06.03.2007 року;
від відповідача: представник не з"явився;
В судоврму засіданні приймає участь Коновалова О.Є. - прокурор відділу, посвідчення № 26 від 06.05.2006 року;
Представнику позивача роз»яснено права та обов»язки передбачені ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно поданого клопотання, відповідно до п.2-1 розділу 7 “Прикінцеві та перехідні положення»Кодексу адміністративного судочинства України, технічна фіксація судового процесу не здійснюється. Відводу складу суду не заявлено.
встановив:
Івано - Франківський транспортний прокурор звернувся в суд в інтересах держави - Міністерства транспорту України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано - Франківській області із позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтвердив.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився, хоча про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, вимог суду, які викладені в ухвалах від 08.06.2007 року, від 25.06.2007 року та від 12.07.2007 року та не виконав, зокрема відзиву на позов та документів, які підтверджують заперечення проти позовних вимог суду не представив, про причини нез"явлення в судове засідання, суд не повідомив.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтвердив.
Розглянувши документи і матеріали, подані учасниками процесу та витребувані судом, заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, з"ясувавши обставини, на яких грунтуються вимоги та заперечення сторін, оцінивши докази, що мають значення для об"єктивного вирішення спору, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.
За результатами перевірки та на підставі акту перевірки, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції на автомобільному транспорті в Івано - Франківській області 21.11.2006 року винесено постанову № 036430 про застосування до суб»єкта підприємницької діяльності -ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 510 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за які передбачена абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт».
Суд вважає прийняту позивачем постанову правомірною, а позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Право Головавтотрансінспекції та її територіальних органів здійснювати державний контроль на автомобільному транспорті загального користування передбачене Положенням про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.04р. № 1190 та Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.03р. № 143 (в редакції, що була чинною на момент здійснення перевірки).
Так, згідно п.4 Положення, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб"єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів автомобільним транспортом, в зв"язку з чим відповідно до п.5 цього ж Положення Головавтотрансінспекція вправі проводити перевірку автомобільних транспортних засобів загального користування щодо їх відповідності вимогам законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до п.4 зазначеного вище Порядку, безпосереднє здійснення державного контролю в областях покладається на відповідні автотранспортні управління. Згідно п. 7 цього Порядку, проведення перевірки оформляється завданням на перевірку за формою згідно з додатком 1. Відповідно до п.9 Порядку перевірка може бути вибірковою (щодо виконання вимог конкретних нормативно-правових актів з питань автомобільного транспорту) , а згідно п.21 - проводиться з метою встановлення наявності у водія документів, передбачених ст.ст.38,57 Закону України «Про автомобільний транспорт»; наявності в документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення огляду технічного стану автотранспортного засобу перед виїздом. В силу п.20 Порядку перевірка автотранспортних засобів проводиться без їх зупинення на маршруті руху.
Статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт» визначено перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Відповідно до її частини 1, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред"являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Так , відповідно до ч.6 цієї ж норми документами на перевезення пасажирів автобусами для власних потреб для водія є - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на автобус, дорожній лист, список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника та печаткою, та інші документи, передбачені законодавством України. Що стосується регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень, то в силу зазначеної норми Закону, обов"язковими документами для водія автобуса є також ліцензійна картка.
Відповідно до ч. 3 ст. 60 вищевказаного закону за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 та ст. 48 цього Закону передбачено відповідальність у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в даному випадку становить 510, 00 грн.
Відповідно до ст. 60 Закону та п.26 Порядку, керівник органу державного контролю вправі ухвалити постанову про застосування до суб"єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій.
Наведені обставини на норми спростовують доводи позивача щодо неправомірності проведення перевірки та прийняття постанови.
Доводи позивача про те, що водій не знав вимог Закону не звільняють його від передбаченої цим Законом відповідальності, за його порушення та не можуть бути підставою для скасування оскаржуваної постанови.
За наведених обставин, суд вважає позовні вимого позивача обгрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
З огляду на викладене та керуючись ст. 124 Конституції України, Законом України "Про автомобільний транспорт", Положенням про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.04р. № 1190 та Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.03р. № 143, ст. ст. 94, 158, 160, 186, п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
адміністративний позов задоволити повністю.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідент.код. НОМЕР_1 на користь державного бюджету України штрафні санкції в сумі 510, 00 грн.
Суддя Деделюк Борис Васильович
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 30.07.07
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Вінтоняк О.І.