Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
16 січня 2010 р. Справа № 2а-18/10/0570
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Смагар С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, м. Маріуполь
до Управління СБУ в Донецькій області, м. Донецьк
про встановлення відповідності назви посади позивача в наказі УСБУ від 30 березня 2000 року штатному розпису групи розвідки Відділу УСБУ в Донецькій області в місті Маріуполі і діючому на той час законодавству про призначення на посаду військовослужбовців, їх переміщенні по службі, та встановлення повної назви посади позивача, з якої він був звільнений в запас, та з якої необхідно проводити перерахунок пенсії позивача у відповідності до Постанови КМУ України від 13 лютого 2008 року № 45, зобов'язання подати до ГУ ПФУ в Донецькій області та Служби зовнішньої розвідки України інформацію про назву посади позивача, з якої він був звільнений з військової служби і яка встановлена судом
Відповідно до пункту 3 частини 1 статі 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
В порушення даної норми позивач не зазначив повне найменування відповідача, посаду і місце служби посадової чи службової особи, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, або інформацію про їх відсутність.
Згідно частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Позивач не дотримався вимог зазначеної норми та не надав суду копії всіх документів, що приєднані до позовної заяви, а саме не додані для відповідача копії доданих до позовної заяви документів (для їх направлення відповідачу).
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного суду України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
В порушення даної норми позивачем позовні вимоги викладені не у відповідності до компетенції адміністративного суду (стаття 17 КАС України), тобто позивач не оскаржив рішення (нормативно-правовий акт чи правовий акті індивідуальної дії), дії чи бездіяльність відповідача.
Стосовно пункту 2, 3 позовних вимог, щодо встановлення відповідності назви посади позивача в наказі УСБУ від 30 березня 2000 року штатному розпису групи розвідки Відділу УСБУ в Донецькій області в місті Маріуполі і діючому на той час законодавству про призначення на посаду військовослужбовців, їх переміщенні по службі, та встановлення повної назви посади позивача, з якої він був звільнений в запас, та з якої необхідно проводити перерахунок пенсії позивача у відповідності до Постанови КМУ України від 13 лютого 2008 року № 45, суд зазначає, що дані вимоги не відносяться до компетенції адміністративного суду, з огляду на норми статті 17 КАС України. До компетенції адміністративного суду не відноситься встановлення певних юридичних фактів.
Таким чином, позовна заява подана без дотримання вимог пунктів 3, 4 частини 1, частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись частинами 1, 3 статті 106, частинами 1, 2, 5, 6 статті 108, статтями 17, 160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління СБУ в Донецькій області про встановлення відповідності назви посади позивача в наказі УСБУ від 30 березня 2000 року штатному розпису групи розвідки Відділу УСБУ в Донецькій області в місті Маріуполі і діючому на той час законодавству про призначення на посаду військовослужбовців, їх переміщенні по службі, та встановлення повної назви посади позивача, з якої він був звільнений в запас, та з якої необхідно проводити перерахунок пенсії позивача у відповідності до Постанови КМУ України від 13 лютого 2008 року № 45, зобов'язання подати до ГУ ПФУ в Донецькій області та Служби зовнішньої розвідки України інформацію про назву посади позивача, з якої він був звільнений з військової служби і яка встановлена судом, залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк до 16 лютого 2010 року на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, а саме надання (надіслання) суду уточнень позовної заяви із зазначенням повного найменування відповідача, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти відповідача, або інформацію про їх відсутність, уточнень позовних вимог (з урахуванням компетенції адміністративного суду відповідно до статті 17 КАС України), копії доданих до позовної заяви документів (для їх направлення відповідачу). Якщо позивач здійснить усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
3. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
4. Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд заяви про апеляційне оскарження ухвали суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
5. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Смагар С.В.