про закриття провадження у справі
29 березня 2010 рокуСправа № 2а-811/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Мачульського В.В.,
при секретарі судового засідання Кузику Р.В.,
з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області про визнання недійсним рішення конкурсної комісії,
ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області про визнання недійсним рішення конкурсної комісії від 29.10.2009 року.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що 29.10.2009 року на засіданні конкурсної комісії Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області прийнято рішення в частині, а саме : «Про порушення клопотання перед Волинською обласною радою, щодо визнання таким, що втратили чинність рішення обласної ради від 11.06.2004 року № 11/16 «Про надання в оренду водних об'єктів місцевого значення», в частині надання в оренду громадянину ОСОБА_1 жителю с. Сошичне Камінь-Каширського району, озера «Наболоцьке», площею 13,2 га., яке розташоване на території Сошичненської сільської ради Камінь-Каширського району за межами населеного пункту». Вважає, що рішення конкурсної комісії у вище вказаній частині підлягає визнанню недійсним, оскільки жодних порушень виконання договору оренди, перевірками не встановлено, однак комісія поставила питання про розірвання договору оренди водного об'єкту місцевого значення. Посилається в позовній заяві на те, що питання про розірвання договору оренди землі повинно вирішуватись тільки в судовому порядку.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві. Просить суд визнати недійсним рішення конкурсної комісії.
Представник відповідача на розгляд справи не з'явилась, звернулась до суду з клопотанням про розгляд справи у її відсутності. Просить суд відмовити позивачу у задоволенні його позовних вимог, оскільки оскаржуване рішення прийняте відповідно до чинного законодавства, та скасувати заходи забезпечення адміністративного позову.
Заслухавши пояснення позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, про необхідність закриття провадження у справі з таких підстав.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
З протоколу рішення конкурсної комісії Камінь-Каширської райдержадміністрації № 2 від 29.10.2009 року вбачається, що порушено клопотання перед Волинською обласною радою, щодо визнання таким, що втратили чинність рішення обласної ради від 11.06.2004 року № 11/16 «Про надання в оренду водних об'єктів місцевого значення», в частині надання в оренду громадянину ОСОБА_1 жителю с. Сошичне Камінь-Каширського району, озера «Наболоцьке», площею 13,2 га., яке розташоване на території Сошичненської сільської ради Камінь-Каширського району за межами населеного пункту».
Судом встановлено, що п.5 рішенням Волинської обласної ради № 38/20 від 19.02.2010 року, до звернення позивача з позовом до Волинського окружного адміністративного суду, прийнято рішення вважати таким, що втратило чинність рішення обласної ради від 11.06.2004 року № 11/16 «Про надання в оренду водних об'єктів місцевого значення та внесення змін в рішення обласної ради від 04.12.2001 № 20/13, від 31.05.2002 № 2/16 і від 03.12.2002 № 4/17» в частині абзацу 5 пункту 1 про надання ОСОБА_1, жителю с. Сошичне Камінь-Каширського району, озера «Наболоцьке», площею 13,2 га., яке розташоване на території Сошичненської сільської ради Камінь-Каширського району за межами населеного пункту.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 17 КАС компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Таким чином, слід прийти до висновку, що рішення конкурсної комісії Камінь-Каширської районної державної, щодо порушення клопотання перед Волинською обласною радою щодо визнання таким, що втратив чинність рішення від 11.06.2004 року № 11/16 «Про надання в оренду водних об'єктів місцевого значення», не є рішенням (нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії) у тому значенні цього терміну, в якому його слід розуміти в контексті положень частини другої статті 2, пункту 1 частини першої статті 17 КАС України, оскільки на думку суду, вище вказане рішення щодо порушення клопотання, носить рекомендаційний характер, рішення конкурсної комісії про порушення клопотання не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжують правовідносин, що можуть бути предметом спору, а отже, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту. Пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.
Крім того, на відміну від рішення Волинської обласної ради, право на оскарження якого позивач має у встановленому законному порядку, рішення конкурсної комісії про порушення клопотання не породжує негативних наслідків для позивача у вигляді порушення його прав та законних інтересів чи покладення на нього обов'язків, не передбачених законом.
З урахуванням наведеного, спір щодо оскарження рішення конкурсної комісії Камінь-Каширської райдержадміністрації Волинської області, щодо порушення перед Волинською обласною радою клопотання про визнання нечинним рішення, не є публічно-правовим спором та не підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, якщо провадження за позовною заявою, яку не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, було помилково відкрито, суд закриває провадження у справі на підставі пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області про визнання недійсним рішення конкурсної комісії від 29.10.2009 року, як таку, що не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про закриття провадження, не допускається.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги на ухвалу одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий
Суддя В.В.Мачульський
29.03.2010