Постанова від 17.03.2010 по справі 2а-354/10/0370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2010 рокуСправа № 2а-354/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого -судді Александрової М.А.,

при секретарі судового засідання Польовій М.М.,

за участю представника позивача М'яловіцького В.Л.,

представника відповідача Сахарук О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа К Луцк" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування рішення № 0001212303 від 17 лютого 2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Альфа К Луцк” (ТзОВ “Альфа К Луцк”) звернулося з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції (ОДПІ) про визнання протиправним та скасування рішення № 0001212303 від 17 лютого 2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ТзОВ “Альфа К Луцк” є суб'єктом підприємницької діяльності, що надає послуги в сфері грального бізнесу на підставі ліцензій на організацію діяльності з проведення азартних ігор та утримує гральні заклади. Працівниками Білоцерківської ОДПІ Київської області 29 січня 2009 року в залі гральних автоматів за адресою вул. Шевченка, 120 в м. Біла Церква Київської області проведено перевірку за дотриманням позивачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складений акт №000125 від 29 січня 2009 року про порушення позивачем Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та постанови Кабінету Міністрів України № 121 від 07 лютого 2001 року “Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій”, а саме: здійснення підприємницької діяльності в сфері грального бізнесу із застосуванням при проведенні розрахункових операцій непереведених у фіскальний режим роботи, незареєстрованих та неопломбованих реєстраторів розрахункових операцій (гральних автоматів). На підставі акту перевірки Луцькою ОДПІ прийнято рішення №0001212303 від 17 лютого 2009 року про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5100 грн.

Вказане рішення позивач вважає протиправним з наступних підстав.

Відповідно до ст.12 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на території України дозволяється реалізовувати та використовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Згідно із пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України № 121 від 07 лютого 2001 року на Міністерство промислової політики було покладено обов'язок забезпечити організацію розроблення автоматів з продажу товарів (послуг), які відповідатимуть пункту 3 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а також запам'ятовуючих пристроїв (фіскальної пам'яті) для оснащення автоматів, що вже діють.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 01 липня 2008 року №430 “Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції” до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій було включено компютерно-касову систему “Фіскал”, яка призначена для фіскалізації гральних автоматів.

В залі гральних автоматів, що розташований по вул. Шевченка, 120 в м. Біла Церква Київської області використовувалися ігрові автомати “Відеослот” типу ССБ, які згідно з технічним висновком виробника фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, є технічно несумісними із комп'ютерно-касовою системою “Фіскал”, в зв'язку з чим зазначена система потребувала технічного доопрацювання.

15 липня 2008 року позивач уклав договір № 15-07-2008/15-ф з виробником комп'ютерно-касової системи “Фіскал” - товариством з обмеженою відповідальністю “Експотрейд” на поставку, установку комплексу програмно-апаратних засобів, його сервісне обслуговування та ремонт. Згідно з пунктом 1.1 даного договору товариство з обмеженою відповідальністю “Експотрейд” зобов'язувалося виконати роботу з розробки додаткових модулів спеціалізованого програмного забезпечення “Консоль”, яке входить до складу комп'ютерно-касової електронної спеціалізованої системи “Фіскал”, для інтеграції з програмним забезпеченням “Система накопичувального призового фонду “Джекпот”, установки системи в залах гральних автоматів позивача. Угодою від 26 червня 2009 року вказаний договір був достроково розірваний у зв'язку із вступом в дію 25 червня 2009 року Закону України “Про заборону грального бізнесу в Україні”.

Штрафні санкції, застосовані відповідачем до позивача, за своєю природою є адміністративно-господарськими санкціями і можуть бути застосовані за вчинене суб'єктом господарювання господарське правопорушення. Оскільки позивачем вжито усіх заходів для недопущення правопорушення, застосування адміністративно-господарських санкцій без вини суб'єкта господарювання відповідно до ст.218 Господарського кодексу України є неправомірним.

В письмових запереченнях проти позову відповідач просив відмовити в задоволенні позову повністю з наступних підстав.

Відповідно до пунктів 1, 2 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції. Згідно із статтею 2 Закону гральні автомати, як автомати з продажу послуг, віднесені до реєстраторів розрахункових операцій, де реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданню послуг).

Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій гральних автоматів затверджено протокольним рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним та грошовим обігом від 27 червня 2002 року №13. Всі моделі реєстраторів розрахункових операцій вносяться до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій відповідно до Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року № 1315.

Наказом Державної податкової адміністрації України № 430 від 01 липня 2008 року було включено до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій комп'ютерно-касову систему “Фіскал”, яка призначена для фіскалізації гральних автоматів. Отже, з моменту включення до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій комп'ютерно-касової системи “Фіскал” позивач зобов'язаний використовувати зазначену систему. Оскільки перевіркою залу гральних автоматів було встановлено використання ігрових автоматів без їх облаштування фіскальними пристроями, а з 01 липня 2008 року була визначена та зареєстрована відповідна модель реєстратора розрахункових операцій для ігрових автоматів, тому до позивача правомірно застосовано штрафну (фінансову) санкцію на підставі пункту 2 статті 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Наданий позивачем технічний висновок підприємця ОСОБА_1 про неможливість застосування компютерно-касової електронної спеціалізованої системи “Фіскал” до гральних автоматів “Відеослот” не може бути об'єктивним, оскільки вищезгаданий підприємець перебував з позивачем у трудових відносинах і в 2008-2009 роках йому виплачувалася заробітна плата.

У судовому засіданні представник позивача М'яловіцький В.Л. позовні вимоги підтримує та просить позов задовольнити повністю з підстав, наведених у позовній заяві.

Представник відповідача Сахарук О.В. просить в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю з підстав, викладених в запереченнях проти позову.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити повністю.

Судом встановлено, що 09 листопада 2004 року ТзОВ “Альфа К Луцк” зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Луцької міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 390399 (а.с.8). Згідно ліцензії Міністерства фінансів України від 21 липня 2006 року на організацію діяльності з проведення азартних ігор (а.с.9) та ліцензії Київської обласної державної адміністрації серії АВ №387134 від 17 вересня 2008 року на організацію та утримання тоталізаторів, гральних закладів (а.с.10) надає послуги у сфері грального бізнесу.

Відповідно до договору оренди нежитлового приміщення від 21 липня 2008 року (а.с.39, 40), укладеного між позивачем та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2, ТзОВ “Альфа К Луцк” з 01 вересня 2008 року (акт прийому-передачі приміщення від 01 вересня 2008 року) орендувало приміщення, що розташоване за адресою: вул. Шевченка, 120, м. Біла Церква Київської області для відкриття залу гральних автоматів (а.с.41). У зазначеному залі гральних автоматів знаходилися 15 працюючих гральних автоматів марки “Відеослот” типу ССБ (а.с.11 зворот).

Відповідно до статті 2 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо. Отже, гральні автомати відносяться до реєстраторів розрахункових операцій.

Державними податковими ревізорами-інспекторами Білоцерківської ОДПІ Київської області було проведено перевірку господарської одиниці - залу гральних автоматів ТзОВ “Альфа К Луцк”, що розташований за адресою вул. Шевченка, 120, м. Біла Церква Київської області, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складено акт №000125 від 29 січня 2009 року (а.с.11), у якому зафіксовано порушення пунктів 1, 2 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та пунктів 2, 6 додатку до постанови Кабінету Міністрів України № 121 від 07 лютого 2001 року “Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій”, а саме: гральні автомати не обладнані запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю), тобто в автоматичному режимі не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

Як вбачається з акту перевірки, в залі гральних автоматів на по вул. Шевченка, 120 в м. Біла Церква Київської області позивач використовував реєстратор розрахункових операцій фіскальний №0318008681, поставлений на облік в Білоцерківській ОДПІ 13 жовтня 2008 року. Також у вказаному залі знаходилася книга обліку розрахункових операцій, зареєстрована Луцькою ОДПІ 22 вересня 2008 року .

На підставі зазначеного акту 17 лютого 2009 року Луцькою ОДПІ винесено рішення №0001212303 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 5100 грн. (а.с.12).

Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Пунктом 6 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2001 року № 121 “Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій” встановлено, що до 31 грудня 2006 року всі ігрові автомати повинні бути переведені в режим застосування реєстратора розрахункових операцій. Крім цього, пунктом 2 вказаної постанови Кабінету Міністрів України на Міністерство промислової політики було покладено обов'язок забезпечити до 01 лютого 2003 року організацію розроблення автоматів з продажу товарів (послуг), які відповідатимуть необхідним вимогам, а також запам'ятовуючих пристроїв (фіскальної пам'яті) для оснащення автоматів, що вже діють.

Згідно зі статтею 12 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Пунктами 5, 8, 10 Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року №1315, передбачено, що ведення Державного реєстру забезпечує Державна податкова адміністрація. Рішення про включення моделей до Державного реєстру приймає Державна податкова адміністрація за наявності позитивного висновку технічної комісії. Копія рішення надсилається уповноваженій організації. Державний реєстр або зміни до нього оприлюднюються у 10-денний строк після їх затвердження Державною податковою адміністрацією на її офіційному сайті та у визначених нею друкованих засобах масової інформації.

Наказом Державної податкової адміністрації України № 430 “Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції” лише 01 липня 2008 року до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій було включено комп'ютерно-касову систему “Фіскал”, яка призначена для фіскалізації гральних автоматів. Система забезпечує облік даних про рух готівки або її замінників (жетонів, кредитів), як по кожному автомату окремо, так і в цілому по залу гральних автоматів, а також реєстрацію операцій з купівлі-продажу замінників гривні.

Враховуючи наведене, суд вважає, що із моменту включення до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій комп'ютерно-касової системи “Фіскал” позивач був зобов'язаний використовувати зазначену систему.

Посилання позивача на ст. 218 Господарського кодексу України щодо відсутності в діях товариства вини у вчиненні правопорушення, так як 15 липня 2008 року ним було укладено договір №15-07-2008/15-ф з ТзОВ “Експотрейд” (виробником комп'ютерно-касової системи “Фіскал”) на поставку та установку комплексу програмно-апаратних засобів, його сервісне обслуговування та ремонт (а.с.14-15), який в подальшому було розірвано, у зв'язку із вступом в дію Закону України “Про заборону грального бізнесу в Україні”, до уваги судом не приймається з огляду на наступне.

Пунктом 1.1 вищезазначеного договору встановлено, що ТзОВ “Експотрейд” зобов'язується виконати роботу з розробки додаткових модулів спеціалізованого програмного забезпечення “Консоль”, яке входить до складу комп'ютерно-касової електронної спеціалізованої системи «Фіскал» (версія 2160.04.02) для інтеграції з програмним забезпеченням “Система накопичувального призового фонду “Джекпот”, установки системи в залах гральних автоматів ТзОВ “Альфа К Луцк”. Згідно графіків виконання робіт (додатки № 2 до договору) роботи з монтажу і установки системи “Фіскал” на ігрові автомати, що знаходяться у залах гральних автоматів позивача в місті Луцьку, мали бути виконані в строк до 12 червня 2009 року (а.с.16-17). Разом з тим, не існує додатків до договору, у яких було б визначено, коли і в який строк мали бути проведені роботи по встановленню зазначеної системи на ігрових автоматах ТзОВ “Альфа К Луцк”, розташованих по вул. Шевченка, 120 в м. Біла Церква Київської області.

10 травня 2009 року позивач звернувся до ТзОВ “Експотрейд” із проханням тимчасово призупинити виконання умов договору у зв'язку з розпорядженням Кабінету Міністрів України “Про заходи щодо підвищення рівня безпеки громадян” №494-р від 07 травня 2009 року та наказом Міністерства фінансів України №650 від 08 травня 2009 року “Про зупинення дії ліцензій Міністерства фінансів України на провадження організації діяльності з проведення азартних ігор” (а.с.18), а 26 червня 2009 року - з листом про дострокове розірвання договору №15-07-2008/15-ф від 15 липня 2008 року у зв'язку із вступом в дію Закону України “Про заборону грального бізнесу в Україні” від 15 червня 2009 року №1334-VI (а.с.18 зворот).

Угодою від 26 червня 2009 року договір №15-07-2008/15-ф від 15 липня 2008 року був достроково розірваний у зв'язку із вступом в дію Закону України “Про заборону грального бізнесу в Україні” (а.с.17 зворот).

Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідації його наслідків.

Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються статтею 239 цього Кодексу, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що фінансові санкції у вигляді штрафів за порушення норм, встановлених Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, за своєю правовою природою є адміністративно-господарськими санкціями у розумінні статей 238, 239 Господарського кодексу України, а тому повинні застосовуватися з урахуванням положень цього Кодексу.

Відповідно до частин першої та другої статті 218 ГК підставою господарської відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Таким чином, вина суб'єкта господарювання у недотриманні вимог щодо використання гральних автоматів, які виконують фіскальні функції, може бути наявна лише в тому випадку, коли існувала об'єктивна можливість ужити всіх заходів для забезпечення використання таких пристроїв.

Суд не бере до уваги посилання позивача на технічний висновок фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 щодо несумісності гральних автоматів системи “Відеослот” типу ССБ, що використовувалися позивачем, реєстратору “Фіскал”, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, ліцензію Київської обласної державної адміністрації на організацію та утримання тоталізаторів, гральних закладів позивач отримав 17 вересня 2008 року, договір на оренду нежитлового приміщення по вул.Шевченка, 120 в м. Біла Церква Київської області був укладений 21 липня 2008 року, а фактично передане приміщення 01 вересня 2008 року, тобто після того, як наказом ДПА України від 01 липня 2008 року № 430 “Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції” до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій уже було включено комп'ютерно-касову систему “Фіскал” (а.с.10, 39-41).

Отже, несумісність компютерно-касової системи “Фіскал” тільки із введеними раніше в експлуатацію гральними автоматами виключає можливість вчинення правопорушення тими суб'єктами господарювання, чиї гральні автомати не є сумісними з компютерно-касовою системою “Фіскал” з технічних причин. В даному ж випадку позивач не повинен був після включення компютерно-касової системи “Фіскал” до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій вводити в експлуатацію ті гральні автомати, які не забезпечують можливості застосування цієї системи.

Таким чином, в контексті вимог частини другої статті 218 Господарського кодексу України обставини, на які посилається позивач, не можуть вважатись такими, що свідчать про вжиття суб'єктом господарювання усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Згідно із пунктом 2 статті 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.

З врахуванням наведеного суд приходить до висновку про правомірність дій і рішення відповідача про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за порушення статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” і про безпідставність позовних вимог ТзОВ “Альфа К Луцк”.

Керуючись ч.2 ст.71, ч.3 ст.160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статті 218 Господарського кодексу України, пункту 1 статті 3, пункту 2 статті 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суд

ПОСТАНОВИВ:

В позові товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа К Луцк" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування рішення №0001212303 від 17 лютого 2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 23 березня 2010 року. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А.Александрова