Постанова від 09.03.2010 по справі 2а-19197/09/0370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2010 рокуСправа № 2а-19197/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого -судді Валюха В.М.,

при секретарі судового засідання Польовій М.М.,

за участю прокурора Остапчука С.О.,

представника відповідача Міщук І.Ю.,

представників третіх осіб Шеремети С.А., Матвійчук Т.М., Квача І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом в. о. прокурора Волинської області до Волинської обласної ради про визнання частково незаконним та скасування рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28 листопада 2008 року,

ВСТАНОВИВ:

В. о. прокурора Волинської області звернувся з адміністративним позовом до Волинської обласної ради про визнання незаконним та скасування рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні Державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство» (далі - ДП «Ківерцівське лісове господарство») площею 3924 га.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні ДП «Ківерцівське лісове господарство» площею 3924 га, прийнято з порушенням вимог статті 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», оскільки з ДП «Ківерцівське лісове господарство», як первинним користувачем ділянок лісу, не було погоджено зміну меж території природно-заповідного фонду - загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» на площу 3924 га, а лише на площу 1307 га. 23.02.2009 року прокурор Волинської області вніс протест на рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду», проте на сесіях Волинської обласної ради 18.09.2009 року та 23.10.2009 року за результатами розгляду протесту не було прийнято жодного рішення, що свідчить про відхилення протесту. Прокурор просить визнати незаконним та скасувати рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні ДП «Ківерцівське лісове господарство» площею 3924 га.

В поданих суду письмових запереченнях проти позову (а. с. 25-27) відповідач адміністративний позов не визнав та зазначив, що протест прокурора Волинської області на рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» був внесений до розгляду на 32-й сесії обласної ради, яка відбулася 18.09.2009 року, та на 34-й сесії обласної ради, яка відбулася 23.10.2009 року, проте в обох випадках проекти рішень ради про задоволення протесту та про відхилення протесту не набирали необхідної кількості голосів. Відповідач вважає, що ДП «Ківерцівське лісове господарство» не є належним постійним користувачем земельних ділянок лісового фонду, а відтак із даним підприємством не було необхідності погоджувати зміну меж території природно-заповідного фонду - загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр», з огляду на таке. Згідно із частиною третьою статті 126 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою. ДП «Ківерцівське лісове господарство» державний акт на право постійного користування земельною ділянкою лісового фонду в обласну раду не представило. Водночас пунктом 5 розділу VІІІ Лісового кодексу України передбачено, що до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування. Останнє базове лісовпорядкування у ДП «Ківерцівське лісове господарство» проводилося у 2003 році для суб'єкта господарювання - Ківерцівський держлісгосп. До прийняття рішення обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» відбулися зміни (з 2005 року) як в назві суб'єкта господарювання (Ківерцівський держлісгосп до 2004 року), так і в структурі підприємства, що розцінюється як елементи реорганізації. Згідно листа-роз'яснення Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 12.09.2007 року за № 9998/21/10-07 право використання лісових ресурсів припиняється при припиненні діяльності лісокористувачів, яким було надано право використання лісових ресурсів. Для суб'єктів господарювання, що припинили свою діяльність в результаті реорганізації або ліквідації, використання ліміту заготівлі деревини в порядку рубок головного користування та інших лісових ресурсів припиняється на підставі пункту 3 частини першої статті 78 Лісового кодексу України. Для новостворених підприємств право на використання лісових ресурсів наступає після проведення базового лісовпорядкування лісового фонду цього підприємства. Волинська обласна рада при прийнятті рішення № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» діяла у правовому полі відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», з урахуванням листа-роз'яснення Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 12.09.2007 року за № 9998/21/10-07.

В судовому засіданні прокурор адміністративний позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, та пояснив, що рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні ДП «Ківерцівське лісове господарство» площею 3924 га, прийнято з порушенням вимог статті 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», оскільки з ДП «Ківерцівське лісове господарство», як первинним користувачем ділянок лісу, не було погоджено зміну меж території цього заказника на площу 3924 га, а лише на площу 1307 га. При цьому, право ДП «Ківерцівське лісове господарство» на користування земельними лісовими ділянками підтверджується відповідними планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування, в установленому законом порядку таке право не було припинено, в розумінні положень статті 59 Господарського кодексу України ДП «Ківерцівське лісове господарство» не припиняло свою діяльність. Прокурор просить визнати незаконним та скасувати рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні ДП «Ківерцівське лісове господарство» площею 3924 га.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, залученого до участі у справі ухвалою суду від 23.02.2010 року (а. с. 120), в судовому засіданні адміністративний позов підтримав з підстав, зазначених у позовній заяві, та пояснив, що з ДП «Ківерцівське лісове господарство», як з первинним користувачем, було погоджено зміну меж території природно-заповідного фонду - загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» лише на площу 1307 га, а тому рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж цього заказника з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні ДП «Ківерцівське лісове господарство» площею 3924 га, прийнято з порушенням вимог статті 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», та підлягає скасуванню. Представник третьої особи Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства просить адміністративний позов задовольнити повністю.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ДП «Ківерцівське лісове господарство», залученого до участі у справі ухвалою суду від 23.02.2010 року (а. с. 120), в судовому засіданні адміністративний позов підтримала з підстав, зазначених у позовній заяві, та пояснила, що право ДП «Ківерцівське лісове господарство» на користування земельними лісовими ділянками підтверджується планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування, в розумінні положень статті 59 Господарського кодексу України ДП «Ківерцівське лісове господарство» не припиняло свою діяльність, рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні ДП «Ківерцівське лісове господарство» площею 3924 га, прийнято з порушенням вимог статті 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», оскільки з ДП «Ківерцівське лісове господарство», як первинним користувачем ділянок лісу, не було погоджено зміну меж території цього заказника на площу 3924 га. Представник третьої особи ДП «Ківерцівське лісове господарство» просить адміністративний позов задовольнити повністю.

В судовому засіданні представник відповідача адміністративний позов не визнала з підстав, викладених у письмових запереченнях проти позову, та пояснила, що Волинська обласна рада при прийнятті рішення № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» діяла у правовому полі відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», з урахуванням листа-роз'яснення Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 12.09.2007 року за № 9998/21/10-07. При цьому, ДП «Ківерцівське лісове господарство» не є належним постійним користувачем земельних ділянок лісового фонду, а відтак із даним підприємством не було необхідності погоджувати зміну меж території природно-заповідного фонду - загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр». Представник відповідача просить в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Волинській області, залученого до участі у справі ухвалою суду від 21.12.2009 року (а. с. 65), в судовому засіданні адміністративний позов не визнав з підстав, викладених у письмових запереченнях відповідача проти позову, просить в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що рішенням Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» збільшено площу загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га, при цьому, до території заказника приєднані території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні ДП «Ківерцівське лісове господарство», площею 3924 га (а. с. 8-9, 17). 23.02.2009 року прокурор Волинської області вніс протест до Волинської обласної ради, в якому вимагав скасувати рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні ДП «Ківерцівське лісове господарство» площею 3924 га (а. с. 4-5). Протест прокурора Волинської області на рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» був внесений до розгляду на 32-й сесії обласної ради, яка відбулася 18.09.2009 року, та на 34-й сесії обласної ради, яка відбулася 23.10.2009 року, проте в обох випадках проекти рішень ради про задоволення протесту та про відхилення протесту не набирали необхідної кількості голосів. Зазначені фактичні обставини підтверджуються поясненнями осіб, які беруть участь у справі, копією рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» з додатком (а. с. 8-9), порівняльною таблицею складу земель загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» по ДП «Ківерцівське лісове господарство» (а. с. 17), копією протесту прокурора Волинської області від 23.02.2009 року (а. с. 4-5), листами Волинської обласної ради від 11.03.2009 року № 443/53/2-09 (а. с. 10), від 06.10.2009 року № 2073/53/2-09 (а. с. 11), проектами рішень Волинської обласної ради (а. с. 12-16, 83-86).

Відповідно до статті 3 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» від 16.06.1992 року (з наступними змінами і доповненнями) до природно-заповідного фонду України належать природні території та об'єкти, до складу яких відносяться заказники загальнодержавного або місцевого значення різних видів, в тому числі загальнозоологічні. Згідно із статтею 54 цього ж Закону зміна меж, категорій та скасування статусу територій об'єктів природно-заповідного фонду проводиться відповідно до статей 51-53 цього Закону за погодженням з центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища на підставі відповідного експертного висновку. Статтями 53 цього Закону передбачено, що рішення про організацію чи оголошення територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та встановлення охоронних зон територій та об'єктів природно-заповідного фонду приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами. Як зазначено у статті 52 цього ж Закону, у разі схвалення клопотань центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища та його органами на місцях проводиться їх погодження з власниками та первинними користувачами природних ресурсів у межах територій, рекомендованих для заповідання.

Таким чином, обласні ради можуть прийняти рішення про зміну меж територій об'єктів природно-заповідного фонду (в тому числі, загальнозоологічних заказників місцевого значення) на підставі відповідних клопотань за обов'язкової умови їх погодження не тільки з власниками, а й з первинними користувачами природних ресурсів у межах територій, рекомендованих для заповідання.

Судом встановлено, що ДП «Ківерцівське лісове господарство» погодило розширення території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» на площі 1307 га, що підтверджується поясненнями осіб, які беруть участь у справі, листом ДП «Ківерцівське лісове господарство» від 09.07.2008 року № 817/1 (а. с. 18), в той час, як рішенням Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» збільшено площу цього заказника з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання територій суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні ДП «Ківерцівське лісове господарство», площею 3924 га. За таких обставин суд приходить до висновку, що рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні ДП «Ківерцівське лісове господарство» площею 3924 га, прийнято з порушенням вимог статті 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», оскільки з ДП «Ківерцівське лісове господарство», як первинним користувачем земельних ділянок лісу, не було погоджено зміну меж території заказника на площу 3924 га.

Суд не бере до уваги пояснення представників відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача про те, що ДП «Ківерцівське лісове господарство» не є належним постійним користувачем земельних ділянок лісового фонду, із даним підприємством не було необхідності погоджувати зміну меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр», з огляду на таке.

Відповідно до пункту 5 розділу VІІІ Лісового кодексу України до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування. Судом встановлено, що ДП «Ківерцівське лісове господарство» як державне лісогосподарське підприємство не одержало в установленому порядку державні акти на право постійного користування земельними лісовими ділянками, проте право постійного користування земельними лісовими ділянками підтверджується планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування 2003 року: планом лісонасаджень Сокиричівського лісництва (а. с.137-148), планом лісонасаджень Муравищенського лісництва (а. с. 149-156), планом лісонасаджень Звірівського лісництва (а. с. 157-164). При цьому, в період з 2003 року по день прийняття Волинською обласною радою рішення № 24/14 від 28.11.2008 року в розумінні положень статті 59 Господарського кодексу України ДП «Ківерцівське лісове господарство» не припиняло свою діяльність. Як слідує із довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 05.03.2010 року, державним реєстратором не здійснювалося будь-яких реєстраційних дій, які б свідчили про ліквідацію чи реорганізацію ДП «Ківерцівське лісове господарство» (а. с. 216-218), а зміна назви підприємства згідно наказу Державного комітету лісового господарства України від 24.03.2005 року № 252 (а. с. 45), затвердження Статуту ДП «Ківерцівське лісове господарство» у новій редакції (а. с. 46-56), створення відокремленого підрозділу без права юридичної особи та його закриття згідно реєстраційних дій від 13.12.2005 року, 22.02.2008 року (а. с. 216-218) не можна розглядати як реорганізація підприємства в розумінні положень статті 59 Господарського кодексу України. Отже, право ДП «Ківерцівське лісове господарство» на користування земельними лісовими ділянками в установленому Лісовим кодексом України порядку не було припинено.

Крім того, право постійного користування земельними лісовими ділянками ДП «Ківерцівське лісове господарство» підтверджується довідкою Управління Держкомзему у Ківерцівському районі від 27.01.2010 року № 01-4/86 (а. с. 136), а також рішеннями Сокиричівської сільської ради від 04.07.2008 року № 18/5 (а. с. 204), від 05.09.2008 року № 19/13 (а. с. 206), від 29.10.2008 року № 20/11 (а. с. 108), Озерської сільської ради від 11.09.2008 року № 20/6 (а. с. 112, 205), Дернівської сільської ради від 27.10.2008 року № 21/7 (а. с. 113, 209), з яких слідує, що сільські ради як власники земельних лісових ділянок погоджували розширення території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» за рахунок земель, які належать сільським радам та закріплені за ДП «Ківерцівське лісове господарство».

При вирішенні даного спору суд також враховує, що в додатку до рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» - переліку територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, межі яких змінюються, ДП «Ківерцівське лісове господарство» зазначено як підприємство, у віданні якого перебувають земельні ділянки, на які збільшилася територія загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» (а. с. 9). Крім того, рішенням Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» збільшено площу загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га також за рахунок територій суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні Державного підприємства «Цуманське лісове господарство», проте рішенням Волинської обласної ради від 30.01.2009 року № 26/20 було задоволено протест прокурора Волинської області, рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року скасовано в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр», які не погоджені з первинним користувачем ДП «Цуманське лісове господарство» (а. с. 174-175).

Суд також не бере до уваги пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача про те, що з ДП «Ківерцівське лісове господарство» не було необхідності погоджувати зміну меж території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр», оскільки така позиція фактично заперечується діями Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Волинській області, яке направляло до ДП «Ківерцівське лісове господарство» лист від 28.09.2007 року № 07/2671 з проханням погодити розширення території вказаного заказника (а. с. 200).

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. На думку суду, відповідач не довів правомірності рішення № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні Державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство» площею 3924 га.

Згідно із статтею 21 Закону України «Про прокуратуру» протест на акт, що суперечить закону, приноситься прокурором або його заступником до органу, який його видав, або до вищестоящого органу. У разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним.

Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28.11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні ДП «Ківерцівське лісове господарство» площею 3924 га, прийнято з порушенням вимог статті 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», оскільки з ДП «Ківерцівське лісове господарство», як первинним користувачем ділянок лісу, не було погоджено зміну меж території природно-заповідного фонду - загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» на площу 3924 га.

Приймаючи рішення у даній справі, суд виходить із повноважень, визначених частиною другою статті 162 КАС України, де передбачено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про скасування рішення, попередньо визнавши його протиправним. Тому адміністративний позов слід задовольнити шляхом визнання протиправним та скасування рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28 .11.2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду» в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні Державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство» площею 3924 га.

Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 КАС України, на підставі Закону України «Про природно-заповідний фонд України», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Волинської обласної ради № 24/14 від 28 листопада 2008 року «Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду»в частині зміни меж загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр»з 4050 га до 14717,6 га шляхом приєднання території суміжних цінних ділянок лісових насаджень та рослинних угрупувань, які знаходяться у віданні Державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство»площею 3924 га.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі, тобто з 14 березня 2010 року. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.М.Валюх