Постанова від 17.03.2010 по справі 2а-268/10/0370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2010 рокуСправа № 2а-268/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Александрової М.А.,

при секретарі судового засідання Польовій М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Ратнівської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю “Біомас” про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Ратнівська міжрайонна державна податкова інспекція (МДПІ) звернулася з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “Біомас” (ТзОВ “Біомас”) про стягнення податкового боргу в розмірі 1187 грн. за рахунок активів відповідача.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що в ході проведеної 01 жовтня 2009 року невиїзної документальної перевірки своєчасності подання відповідачем податкової звітності податковим органом було виявлено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та пункту 16.4 статті 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме: декларації з податку на прибуток не подавались ТзОВ “Біомас” з І кварталу 2008 року по ІІ півріччя 2009 року, на підставі чого до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1190 грн. Оскільки товариством не було сплачено вказану суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просив стягнути з відповідача 1187 грн. штрафних (фінансових) санкцій в примусовому порядку.

Позивач в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.

Представник відповідача в судове засідання не прибув повторно, хоча відповідач належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявив. Оскільки відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) повторне неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, не перешкоджає розгляду справи, тому справу розглянуто та вирішено за відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю

Судом встановлено, що 04 грудня 2007 року ТзОВ “Біомас” зареєстроване Ратнівською районною державною адміністрацією як юридична особа та з 05 грудня 2007 року перебуває на обліку у Ратнівській МДПІ як платник податків, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №572837 (а.с.14) та довідкою Ратнівської МДПІ від 05 грудня 2007 року №77 (а.с.13). ТзОВ “Біомас” діє на підставі Статуту (а.с.6-12).

01 жовтня 2009 року Ратнівською МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання ТзОВ “Біомас” податкової звітності, за результатами якої складено акт №150 від 01 жовтня 2009 року (а.с.25).

Як вбачається з акту, в ході проведеної перевірки встановлено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та пункту 16.4 статті 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме: декларації з податку на прибуток не подавались відповідачем з І кварталу 2008 року по ІІ півріччя 2009 року.

За результатами перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми “Р” №0001501501/0 від 13 жовтня 2009 року, відповідно до якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1190 грн. (а.с.26).

Згідно із підпунктом "а" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Відповідно до абзацу 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3. статті 5 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Вищезазначене податкове повідомлення-рішення не оскаржувалося відповідачем у встановленому законом порядку і на час розгляду справи є чинним.

Як вбачається з розрахунку позивача та облікової картки платника по платежу №11021000, станом на 11 січня 2010 року заборгованість відповідача по податку на прибуток приватних підприємств становить 1187 грн. штрафних (фінансових) санкцій (а.с.23,15).

Відповідно до статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" позивач здійснив заходи щодо погашення податкового боргу шляхом надіслання першої податкової вимоги №1/84 від 28 жовтня 2009 року та другої податкової вимоги №2/90 від 27 листопада 2009 року (а.с.19-20), проте заборгованість перед бюджетом відповідачем не погашена, а тому Ратнівською МДПІ прийнято рішення №14 від 28 грудня 2009 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.16).

Відповідно до пункту 1.7) статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податку визначені як грошові кошти, матеріальні і нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1. статті 3 цього Закону визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно із пунктом 11 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” до функцій об'єднаних державних податкових інспекцій віднесено подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи наведене, вимога позивача про примусове стягнення податкового боргу у сумі 1187 грн. за рахунок активів відповідача є правомірною і підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”, підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3, ст.ст. 4,5,6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з активів товариства з обмеженою відповідальністю “Біомас” в доход Державного бюджету України податковий борг в розмірі 1 187 грн. 00 коп. (одна тисяча сто вісімдесят сім гривень нуль копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений ст.186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня отримання копїї постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова