Постанова від 25.02.2010 по справі 2а-282/10/0370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2010 рокуСправа № 2а-282/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Андрусенко О. О.,

при секретарі судового засідання Брудовській Н. В.,

за участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача Бугайова А. О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом підприємця ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції про визнання дій неправомірними та визнання нечинним рішення,

ВСТАНОВИВ:

Підприємець ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання дій неправомірними та визнання нечинним рішення Луцької ОДПІ від 26.08.2009 року № 0003882303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 38760 грн.

У судовому засіданні позивач уточнила позовні вимоги та просила скасувати рішення № 0003882303 від 26 серпня 2009 року в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 38250 грн. за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем застосовано штрафну санкцію з порушенням норм зазначеного Закону.

Позивач та представник позивача у засіданні суду підтримали уточнені позовні вимоги, просили позов задовольнити.

Відповідач письмових пояснень з приводу заявленого позову не подав, у судовому засіданні представник Луцької ОДПІ проти заявлених вимог заперечив, зазначивши, що рішення від 26.08.2009 року № 0003882303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій винесене відповідно до чинного законодавства.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, суд встановив наступне.

Працівниками ДПА у Волинській області згідно направлень на перевірку 13.08.2009 р. було здійснено перевірку павільйону, розташованого за адресою вул. 40 річчя Перемоги, 51б, с. Боголюби Луцького району, який належить підприємцю ОСОБА_1, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт від 13.08.2009 р.

Перевіркою встановлено наступні порушення:

- незабезпечення збереження фіскального звітного чека в КОРО № 03080004776-р17 від 08.01.2009 р. в кількості 1 шт. № 0808 за 19.02.2009 р.;

- незабезпечення збереження контрольних стрічок за період з 30.12.2008 р. по 12.08.2009 р. в кількості 226 шт. згідно Z-звітів з 0757 по 0585 за період з 30.12.2008 р. по 13.12.2008 р.

За результатами перевірки Луцькою ОДПІ до підприємця ОСОБА_1 рішенням № 0003882303 від 26.08.2009 р. застосовано штрафні санкції на суму 38760 грн., в тому числі: 340 грн. - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку, 38420 - по десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожен з 226 фактів незбереження контрольних стрічок.

Згідно п. 10 ст. 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

При проведенні перевірки працівниками ДПА у Волинській області виявлено незабезпечення збереження контрольних стрічок за період з 30.12.2008 р. по 12.08.2009 р. в кількості 226 шт.

Відповідно до п. 5 ст.17 Закону у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто даною нормою передбачено застосування штрафної санкції за вчинення самого порушення у вигляді нероздрукування та незберігання контрольної стрічки, однак при цьому не встановлено можливість застосування штрафної санкції за кожен день нероздрукування та незберігання контрольної стрічки.

Застосоване в тексті вказаної норми Закону визначення "контрольна стрічка" в однині жодним чином не свідчить про необхідність застосування штрафної санкції за кожну таку незбережену контрольну стрічку, а лише визначає суму штрафу за факт вчинення суб'єктом господарювання порушення вимог даного Закону, в зв'язку з чим сума санкцій не залежить від кількості таких контрольних стрічок. Відповідно сума штрафу за зафіксоване в акті порушення повинна складати 170 грн., а не 38420 грн.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що рішення Луцької ОДПІ від 26.08.2009 року № 0003882303 в частині застосування до підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 38250 грн. підлягає скасуванню як неправомірне.

Керуючись ст. ст. 160 ч.3, 163 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Скасувати рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції від 26.08.2009 р. № 0003882303 в частині застосування до підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 38250 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - 2 березня 2010 року. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий - суддя О. О. Андрусенко