Єдиний унікальний номер 725/6590/19
Номер провадження 3/725/441/20
03.02.2020 року м. Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Нестеренко Є. В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління національної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця Республіки Молдова, не працюючого, що проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 173 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 17.11.2019 р. № 114276 ОСОБА_1 17.11.2019 р. о 02 год. 50 хв. в м. Чернівці по вул. Миколаївська, 32Б перебуваючи в громадському місці образливо ставився до громадян та працівників поліції, чим своїми діями принижував громадську гідність та мораль, та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
ОСОБА_1 не визнав себе винуватим в адміністративному правопорушенні, викладені обставини в протоколі про адміністративне правопорушення не відповідають дійсності. Пояснив суду, що 17.11.2019 року йому зателефонував сусід ОСОБА_2 та попросив його приїхати до нього на вул. Миколаївську, так як на ОСОБА_3 працівники поліції складали протокол про адміністративне правопорушення. Прибувши до ОСОБА_3 він почав знімати на камеру все, що відбувається. Підійшовши до патрульної машини, у якій сиділи працівники поліції та ОСОБА_4 , на нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.173 КУпАП через відео фіксацію зазначених подій, оскільки на думку працівників поліції це виглядало як образливе ставлення до них.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення встановлені наступні обставини.
Відповідно до ст. 173 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Обставини викладені у протоколі не містять складу адміністративного правопорушення передбаченого за ст.173 КУпАП, більше того у протоколі не зазначено, свідків події яка відбувалась 17.11.2019 року за адресою АДРЕСА_2 Б, у матеріалах справи відсутній відеозапис даного правопорушення.
Якщо уповноваженим органом не доведено підставність притягнення особи до адміністративної відповідальності, суд не може в ході розгляду справи взяти на себе функції щодо самостійного відшукування доказів винуватості особи.
Оцінивши надані в цій справі докази, суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, що відповідно до ч.1 ст.247 КУпАП є підставою для закриття провадження по справі.
Керуючись ст. ст. 9, 173, 247, 266, 283, 287 КУпАП,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - закрити за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці Є. В. Нестеренко