Постанова від 03.02.2020 по справі 718/59/20

Справа №718/59/20

Провадження №3/718/27/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.02.2020 року м.Кіцмань Чернівецька область

Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Масюк Л.О., розглянувши матеріали справи, які надійшли від ДПС України Головне УДПС у Чернівецькій області області щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянки України, паспорт серії НОМЕР_1 виданий 19.12.2000 року, фізичної особи-підприємця за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

10.01.2020 року при проведенні фактичної перевіркив с. Мамаївці по вул. Шевченка, 6, Кіцманського району Чернівецької області бару-ресторану "Іва" встановлено не відпрацьованість коштів на місці проведення розрахунків в сумі 100 гривень, сумі коштів, яка зазначена в даному звіті. Порушено ст. 312, 1339 Закону України «Про оподаткування в сфері торгівлі громадського харчування та послуг» № 265495 від 06.07.1995 року, за щовідповідальністьпередбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та щиро розкаявся.

Стаття 6 Європейської конвенції про захист прав людини (далі -Конвенція) гарантує право на справедливийсудовийрозгляд. Вона закріплює принцип верховенства закону, на якому будується демократичнее суспільство, і найважливішу роль судової системи в здійсненні правосуддя.

Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини невід'ємними частинами «права на суд» слід розглядати, зокрема, наступні вимоги : вимога «змагальності» процессу відповідно до статті 6 Конвенції передбачає наявність можливості бути поінформованим і коментувати зауваження або докази, представлені протилежною стороною, в ході розгляду; право на «публічне слухання», що передбачає право на усне слухання і особисту присутність сторони в цивільному судовому процесі перед судом (Екбатані проти Швеції (Ekbatani v. Sweden, 26 травня 1988 р., номер заяви 10563/83, пп. 24- 33); право на ефективну участь (T. та V. протиСполученого Королівства,16 грудня 1999 р., номер заяв 24724/94; 24888/94, пп. 83-89).

Стаття 6 Конвенції головним чином служить для визначення того, чи були надані особі достатні можливості викласти свою позицію і оскаржити докази, які він вважав недостовірними. ( ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 . ОСОБА_4 ), 6 червня 2002 р., номер заяви 53254/99).

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, додані до нього матеріали, суд прийшов до висновку, вина ОСОБА_1 у вчиненному правопорушенніпі дтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 4 від 10.01.2020 року; актом перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку розрахункових операцій від 10.01.2020 року, що підтверджує те, що ОСОБА_1 порушив порядок проведення розрахунків.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях останньої наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що з метою виховання правопорушницю та запобігання вчинення нею нових правопорушень в майбутньому, необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення, в межах ст. 155-1 КУпАП, у виді накладення штрафу.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись, ст. ст. 22, 33, 34, 155-1 ч. 1, 284, 294 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватим ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП і призначити йому адміністративне стягнення в розмірі двох неоподатковувани хмінімумів доходів громадян, що становить 34 (тридцять чотири) гривні в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , 420,40 гривень судового збору в дохіддержави.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд.

Суддя Кіцманського

районного суду: Масюк Л.О.