Провадження № 3/679/52/2020
Справа № 679/50/20
03 лютого 2020 року м.Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Стасюк Р.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Нетішинського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий 19.03.1997 року Нетішинським МВ УМВС України в Хмельницькій області, жителя АДРЕСА_1 , направлена за ч.1 ст.44 КУпАП,-
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 13.01.2020 року серії АПР18 225983, що 26.11.2019 року в період часу з 15 год. 56 хв. до 19 год. 09 хв. під час обшуку за адресою проживання ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 б, згідно висновку експерта №8.6-1078:19 від 21.12.2019 року, виявлено, що останній незаконно зберігав без мети збуту наркотичні речовини: «канабіс» маса якого в перерахунку на суху речовину становить 0,27г, 1,08г. Також на поверхні двох металевих трубок для куріння було виявлено речовину,яка у своєму складі містить екстракт канабісу, маса, якого в перерахунку на суху речовину становить 0,093г. Своїми протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.44КУпАП.
В судові засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності не з'явилася.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 повідомлявся про виклик до суду за адресою, яку він зазначив при складанні відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, а саме: АДРЕСА_1 . Крім того, як вбачається з розписки за підписом ОСОБА_2 - дружини, ОСОБА_1 повідомляли про виклик до суду на 09 годину 03.02.2020 року, однак останній на виклик не з'явився.
Суд вчинив усі необхідні дії, щоб вчасно повідомити ОСОБА_1 про розгляд справи за адресою, яку він повідомив. Відповідальність за надання правдивої інформації про адресу проживання або адресу, на яку особу можна інформувати про перебіг подій по справі та особисті дані, повністю лежить на порушнику. Надання неправдивої інформації слід розглядати, як намагання у майбутньому використати цю обставину для уникнення відповідальності за адміністративне правопорушення.
З копії паспорта вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрований за АДРЕСА_1 . А тому, вважаю, що ОСОБА_1 мав усі можливості отримати повідомлення про розгляд справи у суді, яке йому направлялось, але реально маючи можливість дізнатись про зміст поштових повідомлень, не отримував їх.
У рішенні Європейського Суду з прав людини від 03.04.2008 року в справі «Пономарьов проти України» наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.
Враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи, що на думку суду має місце з боку ОСОБА_1 , нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст.1 КУпАП).
Згідно вимог ст.268 КУпАП справу може бути розглянуто.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу висновку, що в діях останнього наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП, а саме: незаконне зберігання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах.
Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Об'єктивно вина ОСОБА_1 підтверджується сукупністю відомостей, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 225983 від 26.11.2019 року; протоколу обшуку від 26.11.2019 року; рапорту чергового інспектора Нетішинського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області Фурманчука А. від 14.01.2020 року; листа начальника СВ Нетішинського ВП Славутського ВП НУНП в Хмельницькій області Григоровича С. від 14.01.2020 року; постанови про призначення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів від 02.12.2019 року; висновку експерта №8.6-1078:19 від 21.12.2019 року; постанови про визнання та приєднання до матеріалів кримінального провадження речових доказів від 19.12.2019 року.
Зазначені вище докази є узгодженими між собою та іншими доказами у справі і сумніву у своїй належності та допустимості не викликають, тому такі є належними і допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов'язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування.
Таким чином, в судовому засіданні доведено винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП.
При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 є визнання своєї вини під час складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Тому, з урахуванням обставин справи на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у межах санкції ч.1 ст.44 КУпАП.
Згідно із ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст. ч.1 ст.44, ст.ст.33, 34, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя -
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 44 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу розміром 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 425 (чотириста двадцять п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Р.М. Стасюк