Справа №766/10042/17
н/п 2/766/422/20
про закриття провадження
29.01.2020 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді Кузьміної О.І.
за участю секретаря Красновського В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про реальний поділ домоволодіння,
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про реальний поділ домоволодіння.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 15.06.2017 року відкрито провадження у справі та призначено судове засідання.
В судове засідання позивач та його представник не з'явились, подали заяву в якій просили закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмету спору, повернути позивачу сплачений судовий збір та вирішити зазначене питання без їх участі.
Відповідач в судове засідання не з'явилась, надала заяву в якій просила вирішити питання щодо закриття провадження у справі за її відсутності.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Підстав для неприйняття заяви про закриття провадження не встановлено, тому у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України провадження у справі підлягає закриттю.
Крім того, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 ЗУ «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду у разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Позивачем ОСОБА_1 відповідно до квитанції №0.0.784042045.1 від 13.06.2017 року сплачено судовий збір в сумі 640,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що заява про повернення судового збору підлягає задоволенню.
Керуючись ЗУ «Про судовий збір», ст. 255 ЦПК України, суд -
постановив :
Провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про реальний поділ домоволодіння - закрити.
Зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у м. Херсоні Херсонської області повернути ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 640,00 грн., сплаченого 13.06.2017 року згідно квитанції №0.0.784042045.1.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в п'ятнадцятиденний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.
СуддяО. І. Кузьміна