ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
28 січня 2020 року м. Київ № 640/19906/19
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Качура І.А, розглянувши за правилами спрощеного провадження (в письмовому провадженні) клопотання позивача про зупинення провадження у справі
за позовом ОСОБА_1
до Керівника відділу з питань звернень громадян Апарату Верховної Ради України Адамович Наталії Миколаївни
про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Керівника відділу з питань звернень громадян Апарату Верховної Ради України Адамович Наталії Миколаївни про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 грудня 2019 року у адміністративній справі №640/19906/19 відкрито провадження та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Так, позивачем було заявлено клопотання про зупинення провадження у справі, оскільки постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18 грудня 2019 року №826/307/17, залишено без змін рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 липня 2019 року №826/307/17, позивачу ОСОБА_1 відмовлено у видачі матеріалів перевірки для ознайомлення.
Разом з тим, позивач надав до суду додаток до заяви про зупинення провадження у справі від 27 січня 2020 року, відповідно до якого позивачем подано касаційну скаргу на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 18 грудня 2019 року та на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 липня 2019 року.
Відтак, суд вважає, що від вирішення адміністративної справи №826/307/17, об'єктивно залежить правова оцінка підстав даного адміністративного позову, відтак провадження в адміністративній справі № 640/19906/19 слід зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у цивільній справі № 826/307/17 .
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Як встановлено судом, питання правомірності оскаржуваної бездіяльності, що розглядаються у межах адміністративної справи № 640/19906/19 об'єктивно залежать від вирішення справи №826/307/17, у зв'язку з чим суд прийшов до висновку, що розгляд справи №640/19906/19 об'єктивно неможливий до вирішення вказаної адміністративної справи, оскільки за висновком суду, згадувані справи, є взаємопов'язаними між собою, а відтак провадження у справі підлягає зупиненню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 236, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у адміністративній справі задовольнити.
2. Зупинити провадження у справі № 640/19906/19 за позовом ОСОБА_1 до Керівника відділу з питань звернень громадян Апарату Верховної Ради України Адамович Наталії Миколаївни про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у адміністративній справі № 826/307/17.
3. Зобов'язати сторін невідкладно повідомити суд про усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у справі.
Ухвала, відповідно до змісту ч. 1 ст. 256 та ч. 4 ст. 236 КАС України, набирає законної сили негайно з моменту її проголошення та може бути оскаржена.
Суддя І.А. Качур