Рішення від 23.01.2020 по справі 520/11095/19

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2020 р. № 520/11095/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Рубан В.В.,

за участі

секретаря судового засідання - Абояна І.І.,

представника позивача - Закриницької В.О.,

представника відповідача - Павленка О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" (61045, м.Харків, вул. О.Яроша, 18, код ЄДРПОУ 41102980) до Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8, код 39292197) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просить суд :

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ДФС № 1299042/41102980 від 03.10.2019р. яким було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної № 4 від 02.08.2019р.; рішення комісії ДФС № 1297835/41102980 від 03.10.2019 р. яким було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної № 7 від 02.08.2019р.; рішення комісії ДФС № 1299047/41102980 від 03.10.2019 р. яким було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної № 8 від 07.08.2019р.; рішення комісії ДФС № 1299043/41102980 від 03.10.2019р. яким було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної № 9 від 09.08.2019р.; рішення комісії ДФС № 1299041/41102980 від 03.10.2019р. яким було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної № 10 від 12.08.2019р.; рішення комісії ДФС № 1294758/41102980 від 01.10.2019р. яким було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної № 11 від 13.08.2019р.; рішення комісії ДФС № 1297836/41102980 від 03.10.2019р. яким було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної № 12 від 13.08.2019р., поданих Товариством з обмеженою відповідальністю «ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК»;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі наступні податкові накладні: ПН № 4 від 02.08.2019р.; ПН № 7 від 02.08.2019р.; ПН № 8 від 07.08.2019р.; ПН № 9 від 09.08.2019р.; ПН№ 10 від 12.08.2019р.; ПН № 11 від 13.08.2019р.; ПН№ 12 від 13.08.2019р., поданих Товариством з обмеженою відповідальністю «ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним до Єдиного реєстру податкових накладних на реєстрацію були відправлені наступні податкові накладні : ПН №4 від 02.08.2019 р.; ПН № 7 від 02.08.2019 р.; ПН № 8 від 07.08.2019 о.; ПН № 9 від 09.08.2019 р.; ПН № 10 від 12.08.2019 р.; ПН № 11 від 13.08.2019 р.; ПН № 12 від 13.08.2019 р. Проте, у відповідь позивачем отримано квитанції про зупинення реєстрацій цих податкових накладних в ЄРПН. У квитанціях визначено критерій оцінки ступеня ризику п. 1.6, а саме наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій власником.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог, зазначив, що реєстрація податкових накладних зупинена та контролюючим органом запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 р. № 567 та постановою КМУ № 117 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу. Проте, позивачем витребуваних документів контролюючому органу у повному обсязі надано не було, з огляду на що у відповідача відсутні підстави для реєстрації податкової накладної.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позову, просив відмовити у його задоволенні, посилаючись на наведені у письмовому відзиві на позов обставини.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" зареєстрований як юридична особа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за номером 41102980.

Підприємство здійснює власну господарську діяльність у сфері вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур.

Судом встановлено, що на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України ТОВ "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронної звітності" засобами телекомунікаційного зв'язку складено і направлено на реєстрацію Державній фіскальній службі України податкову накладну від 02.08.2019 року № 4 на загальну суму 70 090,00 грн.

Згідно отриманої квитанції № 2 зазначена ПН прийнята, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН.

Рішенням контролюючого органу № 1299042/41102980 від 03.10.2019 року відмовлено в реєстрації податкової накладної № 4 від 02.08.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів.

На виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України ТОВ "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронної звітності" засобами телекомунікаційного зв'язку складено і направлено на реєстрацію Державній фіскальній службі України податкову накладну від 02.08.2019 року № 7 на загальну суму 4 200,00 грн.

Згідно отриманої квитанції № 2 зазначена ПН прийнята, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН.

Рішенням контролюючого органу № 1297835/41102980 від 03.10.2019 року відмовлено в реєстрації податкової накладної № 7 від 02.08.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів.

На виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України ТОВ "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронної звітності" засобами телекомунікаційного зв'язку складено і направлено на реєстрацію Державній фіскальній службі України податкову накладну від 07.08.2019 року № 8 на загальну суму 160 600,00 грн.

Згідно отриманої квитанції № 2 зазначена ПН прийнята, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН.

Рішенням контролюючого органу № 1299047/41102980 від 03.10.2019 року відмовлено в реєстрації податкової накладної № 8 від 07.08.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів.

На виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України ТОВ "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронної звітності" засобами телекомунікаційного зв'язку складено і направлено на реєстрацію Державній фіскальній службі України податкову накладну від 09.08.2019 року № 9 на загальну суму 160 599,96 грн.

Згідно отриманої квитанції № 2 зазначена ПН прийнята, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН.

Рішенням контролюючого органу № 1299043/41102980 від 03.10.2019 року відмовлено в реєстрації податкової накладної № 9 від 09.08.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів.

На виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України ТОВ "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронної звітності" засобами телекомунікаційного зв'язку складено і направлено на реєстрацію Державній фіскальній службі України податкову накладну від 12.08.2019 року № 10 на загальну суму 160 600,00 грн.

Згідно отриманої квитанції № 2 зазначена ПН прийнята, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН.

Рішенням контролюючого органу № 1299041/41102980 від 03.10.2019 року відмовлено в реєстрації податкової накладної № 10 від 12.08.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів.

На виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України ТОВ "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронної звітності" засобами телекомунікаційного зв'язку складено і направлено на реєстрацію Державній фіскальній службі України податкову накладну від 13.08.2019 року № 11 на загальну суму 63 800,00 грн.

Згідно отриманої квитанції № 2 зазначена ПН прийнята, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН.

Рішенням контролюючого органу № 1294758/41102980 від 01.10.2019 року відмовлено в реєстрації податкової накладної № 11 від 13.08.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів.

На виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України ТОВ "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронної звітності" засобами телекомунікаційного зв'язку складено і направлено на реєстрацію Державній фіскальній службі України податкову накладну від 13.08.2019 року № 12 на загальну суму 160 600,00 грн.

Згідно отриманої квитанції № 2 зазначена ПН прийнята, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку корегування в ЄРПН.

Рішенням контролюючого органу № 1297836/41102980 від 03.10.2019 року відмовлено в реєстрації податкової накладної № 12 від 13.08.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів.

Не погоджуючись з позицією контролюючого органу, позивач звернувся до суду.

Перевіряючи правомірність прийняття спірних рішень , судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що ТОВ "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" закупляло зерно за договорами № 1507/1 від 15.07.2019 р., укладеним з ПП "МЕРИДІАН ПЛЮС" та договором № 0306/19 від 03.06.2019 р., укладеним з ТОВ "ВІНСТЕР ПРАЙМ", що підтверджується видатковими накладними до договору № 0306/19 від 03.06.2019 р., до договору № 1507/1 від 15.07.2019 р., а також товарно-транспортними накладними до видаткових накладних до договору № 0306/19 від 03.06.2019 р., товарно-транспортними накладними до видаткових накладних до договору № 1507/1 від 15.07.2019 р..

Отримане зерно позивач переробляє на борошномельному обладнанні, яке орендує згідно з договором № 10/05/02-17 від 10.05.2017 р. та договору № 10/05/01-17 від 10.07.17 р., укладеними з ТОВ "УКРСНАБ ПЛЮС".

Готову продукцію ТОВ "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" реалізував за наступними договорами: договір поставки № 02/10-18 від 02.10.2018 р., укладений з ТОВ "БАХМУТ-ХЛІБ", що підтверджується видатковою накладною до договору поставки № 02/10-18 від 02.10.2018 р., товарно-транспортною накладною до видаткових накладних до договору поставки № 02/10-18 від 02.10.2018 р., товарно-транспортною накладною до видаткових накладних до договору поставки № 02/10-18 від 02.10.2018 р., договір поставки № 04/05-18 від 04.05.2018 р., укладений з ТДВ "САЛТІВСЬКИЙ ХЛІБЗАВОД", що підтверджується видатковою накладною до догову поставки № 04/05-18 від 04.05.2018 р., товарно-транспортною накладною до видаткової накладної до договору поставки № 04/05-18 від 04.05.2018 р., договір поставки № 15/03-19 від 15.03.2019 р., укладений з ТОВ "НАХЛІБНИК" , що підтверджується видатковою накладною до договору поставки № 15/03-19 від 15.03.2019 р., товарно-транспортною накладною до видаткової накладної до договору поставки № 15/03-19 від 15.03.2019 р. та договір поставки № 05/03-19 від 05.03.2019 р., укладений з ТОВ "ЕКСІМ ГЛОБАЛ", що підтверджується видатковою накладною до договору поставки № 05/03-19 від 05.03.2019 р., товарно-транспортною накладною до договору поставки № 05/03-19 від 05.03.2019 р.

Переміщення товару здійснювалось через користування транспортно-експлуатаційними послугами за договором № 26/06 від 26.06.2019 р., укладений з ФОП ОСОБА_1 , що підтверджується актами виконаних робіт до договору про надання ТЕП № 26/06 від 26.06..2019 р., банківськими виписками до договору про надання ТЕП № 26/06 від 26.06.2019 р. та картки рахунку № 361 за липень-серпень 2019 р. ТОВ "ЕКСІМ ГЛОБАЛ", ТОВ "БАХМУТ-ХЛЕБ", ТОВ "НАХЛІБНИК" та ТДВ "САЛТІВСЬКИЙ ХЛІБЗАВОД", 631 за липень-серпень 2019 р. ТОВ "ВІНСТЕР ПРАЙМ", ПП " МЕРИДІАН ПЛЮС" та ФОП ОСОБА_1 .

На час укладання та виконання зазначених вище договорів позивач та його контрагенти були зареєстровані як юридичні особи та є платниками податку на додану вартість.

Правочини, укладені між позивачем та його контрагентами виконано кожною стороною цих договорів, що підтверджується первинними документами. Сторони претензій одна до одної не мали.

Всі вказані первинні документи були надані позивачем відповідачу після зупинення реєстрації податкової накладної.

Суд зазначає, що Податковий кодекс України (далі по тексту - ПК України) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Так, згідно п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Згідно з п.201.16. ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 117 від 21 лютого 2018 року (далі за текстом - Порядок № 117) у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з п.13 Порядку № 117 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зокрема зазначається критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку.

Пунктом 14 Порядку № 117 визначено, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Згідно з п.п. 15-16 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг). Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з п. 18 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Пунктом 22 Порядку № 117 визначено, що рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі.

Згідно з п. 27 Порядку № 117 рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з п. 21 Порядку № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Пунктом 23 Порядку № 117 комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку: щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу; щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.

Судом встановлено, що позивачем на підтвердження реальності господарських операцій з контрагентами було надано до контролюючого органу необхідні документи, що підтверджується повідомленням про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

Суд зазначає, що до позивача було встановлено критерії оцінки ступеня ризиків, проте не було враховано надані позивачем документи на усунення вказаних ризиків.

З огляду на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкової накладної.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що рішення комісії ДФС від 03.10.2019р. № 1299042/41102980, № 1297835/41102980, № 1299047/41102980, № 1299043/41102980, № 1299041/41102980, № 1297836/41102980 та від 01.10.2019р. № 1294758/41102980 є протиправним, а тому підлягає скасуванню.

Враховуючи висновки суду про протиправність оскаржуваних рішень, суд, з метою належного захисту прав позивача, вважає за необхідне зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 4 від 02.08.2019р., № 7 від 02.08.2019р., № 8 від 07.08.2019р., № 9 від 09.08.2019р., № 10 від 12.08.2019р., № 11 від 13.08.2019р., № 12 від 13.08.2019р., поданих Товариством з обмеженою відповідальністю «ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК».

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 246, 250, 255, 295 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії ДФС від 03.10.2019р.: № 1299042/41102980, № 1297835/41102980, № 1299047/41102980, № 1299043/41102980, № 1299041/41102980, № 1297836/41102980 та від 01.10.2019р. № 1294758/41102980.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 4 від 02.08.2019р., № 7 від 02.08.2019р., № 8 від 07.08.2019р., № 9 від 09.08.2019р., № 10 від 12.08.2019р., № 11 від 13.08.2019р., № 12 від 13.08.2019р., поданих Товариством з обмеженою відповідальністю «ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК».

Стягнути з Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8, код 39292197) за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД ЧАРІВНИЙ МЕЛЬНИК" (61045, м.Харків, вул. О.Яроша, 18, код ЄДРПОУ 41102980) у розмірі 13 447,00 грн. (тринадцять тисяч чотириста сорок сім гривень 00 коп. ).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлений 03.02.2020 року.

Суддя Рубан В.В.