Ухвала від 03.02.2020 по справі 360/312/20

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

03 лютого 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/312/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Старобільської районної державної адміністрації Луганської області (місцезнаходження: 92703, Луганська область, Старобільський район, м. Старобільськ, вул. Центральна, буд. 35) про визнання протиправним та скасування розпорядження від 03 грудня 2019 року № 580 “Про внесення змін до структури РДА та її чисельності” в частині,

ВСТАНОВИВ:

14 січня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Старобільської районної державної адміністрації Луганської області (далі - відповідач), в якій позивач просить визнати протиправним та скасувати підпункт 1 пункту 4 розпорядження виконуючого обов'язки голови Старобільської районної державної адміністрації Луганської області Олександра Калініна від 03 грудня 2019 року № 580 “Про внесення змін до структури РДА та її чисельності” в частині зменшення чисельності працівників управління соціального захисту населення на 4 одиниці.

Ухвалою від 20 січня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 до Старобільської районної державної адміністрації Луганської області про визнання протиправним та скасування розпорядження від 03 грудня 2019 року № 580 “Про внесення змін до структури РДА та її чисельності” в частині залишено без руху та запропоновано позивачу протягом 7-ми (семи) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 840,80 грн.

27 січня 2020 року через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним № 3191/2020 від представника позивача надійшла заява від 27 січня 2020 року б/н про усунення недоліків, до якої додано оригінал квитанції від 13 січня 2020 року № 0.0.1579049596.1 про сплату судового збору в сумі 840,80 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що вона з 13 вересня 2011 року займає посаду начальника Управління праці та соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації, що підтверджується копією розпорядження голови районної державної адміністрації від 09 вересня 2011 року № 130-к.

22 листопада 2019 року головою обласної державної адміністрації - керівником обласної військово-цивільної адміністрації винесено розпорядження за № 946 «Про оптимізацію структури та чисельності працівників районних державних адміністрацій, визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень голови облдержадміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації». Відповідно до цього розпорядження голів райдержадміністрацій зобов'язано, у тому числі, вжити заходів щодо: оптимізації структури відповідних місцевих державних адміністрацій згідно з рекомендаційним переліком; визначення чисельності працівників структурних підрозділів у межах розподілу чисельності працівників районних державних адміністрацій згідно з додатком; скорочення чисельності працівників райдержадміністрації відповідно до чинного законодавства; інформування до 05 грудня 2019 року голови облдержадміністрації - керівника військово-цивільної адміністрації про проведену роботу.

З метою виконання даного розпорядження виконуючим обов'язки голови Старобільської районної державної адміністрації Луганської області Олександром Калініним 03 грудня 2019 року винесено розпорядження № 580 «Про внесення змін до структури РДА та її чисельності». Відповідно до підпункту 1 пункту 4 цього розпорядження зобов'язано зменшити чисельність працівників та змінити вид структурних підрозділів (за необхідності) без зміни статусу цих підрозділів з 05 березня 2020 року: Управління соціального захисту населення на 4 одиниці, передбачивши у його структурі чисельність працівників 49 одиниць.

Позивач зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2019 року № 926 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та скасування постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 746» внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України:

1. У постанові Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 р. № 91 “Деякі питання діяльності місцевих державних адміністрацій” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 30, ст. 827; 2017 р., № 71, ст. 2167; 2019 р., № 70, ст. 2444): 1) у пункті 1 слова “обласних. Севастопольської міської, районних, районних у мм. Києві та Севастополі” замінити словом “місцевих”; 2) пункт 2 виключити; 3) додаток до постанови викладено в новій редакції.

2. Пункт 5 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 р. № 106 “Про удосконалення порядку надання житлових субсидій” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 22, ст. 607) виключити.

Відповідно до примітки 2 Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 91 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2019 року № 926) під час визначення граничної чисельності працівників місцевих держадміністрацій чисельність працівників служб у справах дітей скорочується в частині вакантних посад. Не скорочується чисельність працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих держадміністрацій, крім районних держадміністрацій Вінницької (скорочення 59 одиниць), Дніпропетровської (скорочення 35 одиниць). Закарпатської (скорочення 88 одиниць), Запорізької (скорочення 207 одиниць). Київської (скорочення 55 одиниць), Кіровоградської (скорочення 97 одиниць), Миколаївської (скорочення 136 одиниць), Одеської (скорочення 32 одиниці), Сумської (скорочення 111 одиниць). Тернопільської (скорочення 51 одиниця), Харківської (скорочення 26 одиниць), Хмельницької (скорочення 147 одиниць) областей та вакантних посад.”. Тобто чисельність працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації не повинна бути скорочена відповідно до цієї постанови.

Дане питання вже є предметом обговорення на рівні Міністерства соціальної політики України, а саме у листі Мінсоцполітики від 20 листопада 2019 року, надісланому на адресу Секретаріату Кабінету Міністрів України, зауважено про недопустимість надмірного скорочення чисельності працівників органів соціального захисту населення та вчинення відповідних дій виключно на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 91 «Деякі питання діяльності місцевих державних адміністрацій» зі змінами від 03 листопада 2019 року. За результатами розгляду цього листа він був направлений на адреси обласних та Київської міської державної адміністрації для врахування в роботі, зокрема, при здійсненні оптимізації структури райдержадміністрацій та граничної чисельності їх працівників за підписом Міністра Кабінету Міністрів Дмитра Дубілета.

Таким чином, позивач зазначає, що є усі підставі вважати, що розпорядження виконуючого обов'язки голови Старобільської районної державної адміністрації Луганської області Олександра Калініна від 03 грудня 2019 року № 580 «Про внесення змін до структури РДА та її чисельності» в частині зменшення чисельності працівників управління соціального захисту населення на 4 одиниці є протиправним та таким, що підлягає скасуванню у цій частині.

Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.

Згідно з пунктом 7 частини дев'ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику (повідомлення) сторін.

Згідно з пунктом 4 частини дев'ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи положення частин першої, другої, третьої статті 12, частини третьої статті 257 КАС України, суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження.

Керуючись статтями 5, 9, 12, 19, 20, 32, 49,160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Старобільської районної державної адміністрації Луганської області (місцезнаходження: 92703, Луганська область, Старобільський район, м. Старобільськ, вул. Центральна, буд. 35) про визнання протиправним та скасування розпорядження від 03 грудня 2019 року № 580 “Про внесення змін до структури РДА та її чисельності” в частині.

Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання на 27 лютого 2020 року о 10 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18, І поверх, зала судових засідань № 3.

Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Зобов'язати Старобільську районну державну адміністрацію Луганської області у строк до 24 лютого 2020 року надати суду для долучення до матеріалів справи в належним чином засвідченій копії розпорядження від 03 грудня 2019 року № 580 «Про внесення змін до структури РДА та її чисельності».

Звернути увагу відповідача на те, що відповідно до підпункту 19 пункту 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України положення цього Кодексу застосовуються з урахуванням підпункту 11 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

30 вересня 2016 року набрав чинності Закон України від 02 червня 2016 року № 1401-VIII «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)».

Абзацом другим підпункту 11 пункту 16-1 «Перехідні положення» Конституції України передбачено, що представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 01 січня 2020 року.

Частиною першою статті 55 КАС України передбачено, що сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Юридична особа незалежно від порядку її створення, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб'єкта владних повноважень), або через представника (частина третя статті 55 КАС України).

Відповідно до частини четвертої статті 55 КАС України держава, Автономна Республіка Крим, територіальна громада беруть участь у справі через відповідний орган державної влади, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування відповідно до його компетенції, від імені якого діє його керівник, інша уповноважена особа відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування), або через представника.

Отже, в порядку самопредставництва юридичну особу, орган державної влади та орган місцевого самоврядування може представляти за посадою її керівник або інші особи, повноваження яких визначені законодавством, установчими документами чи трудовим договором (контрактом).

На підтвердження здійснення самопредставництва юридичної особи, органу державної влади та органу місцевого самоврядування відповідно до трудового договору представник має надати суду в належним чином засвідчених копіях наказ про призначення на посаду, положення про юридичну службу (юридичний відділ), посадову інструкцію та довіреність, в якій визначений обсяг повноважень представника в порядку самопредставництва.

Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації “Вимоги до оформлювання документів” (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів “Згідно з оригіналом”, назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).

Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Чернявською Т.І. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі “Електронний суд” для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

СуддяТ.І. Чернявська