Рішення від 21.01.2020 по справі 1.380.2019.004055

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.004055

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2020 року

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого-судді Сакалоша В.М.,

секретаря судового засідання Гулкевича В.О.;

за участю: представника позивача Цимбали І.З.,

представника відповідача Гавриляка Р.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МС Імперіал» до Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «МС Імперіал» (далі - ТзОВ «МС Імперіал», позивач) до Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області (далі ГУ ДФС у Львівській області, відповідач), в якій позивач просить: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0026335012 від 22.03.2019 винесене Головним управління Державної фіскальної служби України у Львівській області щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МС Імперіал».

Ухвалою судді від 12.08.2019 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем протиправно, на думку позивача, винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення. Зазначає, що ТзОВ «МС Імперіал» було відповідно до вимог чинного законодавства складено та зареєстровано податкові накладні, несвоєчасна реєстрація яких стала підставою накладення штрафу. Однак згадані податкові накладні є зведеними податковими накладними, які не підлягають наданню отримувачу з причини «складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування» за типом « 09», тобто при буквальному розумінні пп. 1201.1 ст. 120 Податкового кодексу України (далі - ПКУ, ПК України) під зазначені в оскаржуваному податковому повідомленні -рішенні податкові санкції потрапляють лише податкові накладні, що надаються покупцям - платникам ПДВ. Отже як вказує позивач, на податкові накладні, складені на покупців-не платників ПДВ, а також податкові накладні на умовний продаж (які не надаються отримувачу), що входять до переліку накладних зазначених в акті перевірки, штрафні санкції застосовуватися не можуть.

Відповідач надав суду відзив на позовну заяву (від 28.08.2019 вх. №30805). На спростування позовних вимог зазначено, що контролюючим органом за наслідками перевірки встановлено порушення ТзОВ «МС Імперіал» граничних строків реєстрації податкових накладних, які і стали підставою накладення штрафу у відповідності до п.201.10 ст. 201 ПКУ. Відповідач просить відмовити у задоволенні позову, оскільки податкове повідомлення-рішення, що оскаржується винесене на підставі норм чинного законодавства.

ТзОВ «МС Імперіал» надало відповідь на відзив. Вказує на те, що відповідачем не надано жодних підтверджуючих документів надсилання акта перевірки позивачу. Крім того, перед тим як зареєструвати будь-яку податкову накладну контролюючий орган здійснює оцінку такого документа на предмет відповідності вимогам чинного законодавства. А оскільки згадані зведені податкові накладні були успішно зареєстровані відповідачем, то ГУ ДФС у Львівській області попередньо встановило відповідність таких всім необхідним умовам.

Ухвалою без виходу до нарадчої кімнати від 12.11.2019 суд перейшов до розгляду справи по суті.

У судовому засіданні по розгляду справи представник позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві, просив відмовити у його задоволенні.

Суд заслухавши пояснення сторін, всебічно з'ясувавши фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини, встановив таке.

ТзОВ «МС Імперіал» зареєстроване у встановленому законодавством порядку як суб'єкт господарювання та є платником податку на додану вартість.

Документообіг між платником податків та контролюючим органом щодо реєстрації податкових накладних відбувається в електронному вигляді, як це передбачено Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних.

Позивачем за результатами проведених господарських операцій складено та подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкові накладні № 25 складену 31.01.2017 на суму з урахуванням податку на додану вартість 1448160, 28 грн. та № 35 складену 28.02.2017 на суму з урахуванням податку на додану вартість 916095,07 грн.

З матеріалів справи вбачається, що вказані податкові накладні зареєстровані в Єдиному реєстрі 17.02.2017 та 17.03.2017.

ГУ ДФС у Львівській області 10.01.2019 проведено камеральну перевірку позивача, щодо дотримання вимог п. 201.10 ст. 201 ПКУ. На підставі перевірки складено акт від 10.01.2019 № 643/13-01-50-12/39087340, згідно з яким перевіркою встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст. 201, та згідно зі ст. 201.1 Податкового кодексу України, а саме : по податкових накладних № 25 та № 35 за 2 дні затримки.

На підставі акта, відповідачем винесене податкове повідомлення-рішення №0026335012 від 22.03.2019, згідно з яким, зокрема, за затримку реєстрації податкових застосовано штрафні санкції на загальну суму 245466, 85 грн.

Відповідно до розрахунку (додаток до Податкового повідомлення-рішення від 2203.2019 №0026335012):

Податкова накладна № 26 від 08.11.2017 на суму 5530 грн. зареєстрована 14.02.2018 з порушенням термінів реєстрації 76 днів, сума штрафу - 2212 грн.

Податкова накладна № 9 від 03.11.2017 на суму 3670 грн. зареєстрована 14.12.2017 з порушенням термінів реєстрації 14 днів, сума штрафу 367 грн.

Податкова накладна № 5 від 02.11.2017 на суму 5320 грн. зареєстрована 14.12.2017 з порушенням термінів реєстрації 14 днів, сума штрафу 532 грн.

Податкова накладна № 8 від 03.11.2017 на суму 5530 грн. зареєстрована 14.12 2017 з порушенням термінів реєстрації на 14 днів, сума штрафу 553 грн.

Податкова накладна № 3 від 01.11.2017 на суму 5320 грн. зареєстрована 14.12 2017 з порушенням термінів реєстрації на 14 днів, сума штрафу 532 грн.

Податкова накладна № 36 від 31.10.2017 на суму 2980 грн. зареєстрована 14.12 2017 з порушенням термінів реєстрації на 29 днів, сума штрафу 596 грн.

Податкова накладна № 25 від 31.01.2017 на суму 916095,07 грн. зареєстрована 17.12 2017 з порушенням термінів реєстрації на 2 дні, сума штрафу 91609,51 грн.

Податкова накладна № 35 від 28.02.2017 на суму 1448160,08 грн. зареєстрована 17.03 2017 з порушенням термінів реєстрації на 2 дні, сума штрафу 144816,01 грн.

Податкова накладна №4 від 30.08.2017 на суму 166,67 грн. зареєстрована 18.10.2017 з порушенням термінів реєстрації на 33 дні, сума штрафу 50 грн.

Податкова накладна № 15 від 02.11.2017 на суму 5320 грн. зареєстрована 15.12 2017 з порушенням термінів реєстрації на 15 днів, сума штрафу 532 грн.

Податкова накладна № 17 від 03.11.2017 на суму 3670 грн. зареєстрована 15.12 2017 з порушенням термінів реєстрації на 15 днів, сума штрафу 367 грн.

Податкова накладна № 16 від 03.11.2017 на суму 5530 грн. зареєстрована 15.12 2017 з порушенням термінів реєстрації на 15 днів, сума штрафу 553 грн.

Податкова накладна № 23 від 01.11.2017 на суму 5320грн. зареєстрована 14.12 2018 з порушенням термінів реєстрації на 15 днів, сума штрафу 532 грн.

Податкова накладна № 25 від 08.11.2017 на суму 5530 грн. зареєстрована 14.12 2018 з порушенням термінів реєстрації на 76 днів, сума штрафу 2212 грн.

Податкова накладна № 3 від 16.02.2018 на суму 5320 грн. зареєстрована 12.04.2018 з порушенням термінів реєстрації на 28 днів, сума штрафу 3,33 грн.

Не погоджуючись з винесеним ГУ ДФС У Львівській області податковим повідомленням-рішенням №0026335012 від 22.03.2019 позивач звернувся до суду з цим позовом.

Приймаючи рішення у справі, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до підпункт 20.1.4. п. 20.1. ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Главою 8 ПК України визначені види перевірок контролюючих органів та порядок їх проведення. Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно з підпунктом 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Відповідно до п 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

За приписами п. 201.7 ст. 201 ПК України, податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

У відповідності з п. 201.8 ст. 201 ПК України, право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.

Згідно приписів п. 201.10 ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Внесення відомостей, що містяться у податковій накладній, до Реєстру здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру. Операційний день триває з 0 до 23-ї години.

Згідно з п. 120-1.1. ст. 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10, 20, 30, 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15, 30, 60, 365 календарних днів.

З наведеного випливає, що накладення штрафу за вищевказаною статтею не застосовується щодо податкових накладних що не надаються отримувачу (покупцю), складених на постачання товарів/послуг для операцій які звільнені від оподаткування та складених на постачання товарів/послуг для операцій які оподатковуються за нульовою ставкою.

З податкових накладних №25 від 31.01.2017 та №35 від 28.02.2017 видно, що останні складені за формою зведених та не підлягають наданню отримувачу (покупцю) по типу причини « 09».

Відповідно до Наказу «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 31.12.201 5 року № 1307, податкова накладна на постачання для звільнених операцій в разі їх здійснення, а на постачання для них. Вищезгадані податкові накладні складені при нарахуванні «технічних, компенсуючих» податкових зобов'язань відповідно до п. 198.5 1ІК України. Згідно з п. 8 Порядку № 1307, тип причини ненадання такої податкової накладної: 09 «Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість».

Суд бере до уваги, що Листом Міністерства фінансів України від 14.04.2017 року № 11310-09-10/10306 передбачено, що у разі порушення платником податку граничного строку реєстрації або відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених при визначені податкових зобов'язань з податку на додану вартість відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу до такого платника застосовуються штрафні санкції, визначені відповідно до статті 120 Кодексу, крім податкових накладних, складених відповідно до підпункту «б» пункту 198.5 статті 198 Кодексу. А це саме зведені податкові накладні, які не підлягають наданню отримувачу (покупцю) з причини «складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування» за типом « 09».

При цьому, ст. 195 (операції, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та ст.197 (операції, звільнені від оподаткування) ПКУ, встановлено перелік операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою та перелік операцій, звільнених від оподаткування, у взаємозв'язку із статтею 201 (податкова накладна) ПКУ, дає можливість зробити висновок, що ст.201 ПКУ містить наведені три види податкових накладних, які підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, серед яких окремим видом є саме «податкові накладні, які не видаються покупцю».

З огляду на викладене, контролюючим органом за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних № 25 від 31.01.2017 та № 35 від 28.02.2017 було помилково застосовано штрафні санкції п.120-1.1.ст.120-1 ПКУ.

Крім цього суд зазначає, що відповідачем було прийнято податкові накладні, при тому що відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних.

Згідно з пунктом 8 вказаного Порядку для підтвердження прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації платникові податку, який здійснює реєстрацію, видається квитанція в електронній формі, у якій наводяться реквізити зазначених документів, відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про постачальника (продавця) товарів (послуг), дата і час прийняття, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова накладна та/або розрахунок коригування. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається платникові податку, який здійснює реєстрацію, засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається у ДФС.

Пунктом 9 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних визначено, що причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є: 1) наявність помилок під час заповнення податкової накладної; 2) відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; 3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; 4) порушення вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); 5) порушення вимог, установлених пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 ПК України.

Системний аналіз наведених правових норм дозволяє дійти висновку, що у будь-якому випадку податковий орган зобов'язаний надіслати платнику податку одну з квитанцій: або про прийняття податкової накладної, або про її неприйняття із зазначенням відповідних причин.

Отже, оскільки в матеріалах справи відсутні означені квитанції, то відповідачем на момент реєстрації податкових накладних було встановлено їх відповідність усім вимогам законодавства.

Щодо покликань позивача, на означення у відзиві ПП «Соломія Сервіс» то таке посилання ГУ ДФС у Львівській області очевидно зроблено помилково, оскільки інші дані вказано вірно.

Проте, суд вважає за доцільно звернути увагу на зауваження позивача стосовно порушення відповідачем порядку проведення перевірки.

Слід зазначити, що відповідно до п.86.2 ст. ПКУ, за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Проте відповідачем не надано доказів на підтвердження надіслання відповідного акта перевірки, а отже і отримання такого позивачем, що у свою чергу позбавило ТзОВ «МС Імперіал» можливості надання відповідних заперечень у разі з незгоди з результатами перевірки.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи встановлені обставини та оцінивши наявні докази, суд приходить до висновку, що при застосування відповідачем до ТзОВ «МС Імперіал» штрафних санкцій, ГУ ДФС у Львівській області було неправомірно застосовано норми п. 120-1.1. ст. 120-1 ПК України, по податкових накладних № 25 від 31.01.2017 та № 35 від 28.02.2017. А отже, встановивши протиправність застосування вимог законодавства при винесенні оскаржуваного податкового-повідомлення рішення чи окремої його частини, для належного захисту порушених прав позивача таке підлягає визнанню протиправним і скасуванню в цілому.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем не доведено належним чином факту порушення позивачем вимог ПК України.

Отже, з урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку про доцільність задоволення позовних вимог ТзОВ «МС Імперіал».

Відповідно до платіжного доручення № 1 від 07.08.2019 позивачем за подання даного позову сплачено судовий збір у розмірі 3682, 00 грн.

За вимогами ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0026335012 від 22.03.2019 винесене Головним управління Державної фіскальної служби України у Львівській області щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МС Імперіал»

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МС Імперіал» (79005, м. Львів, пр. Т. Шевченка, 7; ідентифікаційний код 39087340) з бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; ЄДРПОУ 39462799) сплачений судовий збір відповідно до платіжного доручення № 1 від 07.08.2019 у розмірі 3682 (три тисячі шістсот вісімдесят дві) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Повне судове рішення складено 31.01.2020 року.

Суддя В.М. Сакалош