31 січня 2020 року м. Ужгород№ 260/104/20
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
09 січня 2020 року, ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, якою просить: 1) визнати протиправною і незаконною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у перерахунку пенсії Позивачу, виходячи з визначення її максимального розміру 82% від грошового забезпечення, починаючи з 01 січня 2018 року, оформленою листом № 900/Т-99-01 від 24 грудня 2019 року; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 1 січня 2018 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 , відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб», у порядку і розмірах визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 82% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум; 3) встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ГУ ПФУ в Закарпатській області подати до суду у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
11 січня 2020 року, ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
1. Позиції сторін.
Позивач свої позовні вимоги аргументував тим, що розмір пенсії, після проведення відповідачем перерахунку з 01.01.2018 року був зменшений до 70% від відповідних сум грошового забезпечення, хоча на момент призначення розмір пенсійного забезпечення становив 82 %. Не погоджуючись із вказаним перерахунком, що призвів до зменшення основного її розміру у відсотковому співвідношенні від відповідних сум грошового забезпечення, звернувся до відповідача із проханням переглянути своє рішення та провести такий перерахунок та виплату пенсії у розмірі 82% від вказаних сум грошового забезпечення починаючи з 01.01.2018, проте отримав відмову, яка мотивована тим, що перерахунок пенсії здійснено за чинною на момент здійснення перерахунку ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Вважає, що зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії відбулася вже після її призначення, а тому не є підставою для зменшення її у відсотковому співвідношенні.
29 січня 2020 року, представником відповідача до суду подано відзив на позовну заяву. В обґрунтування якого вказано, що перерахунок пенсії позивачу проведено за діючою на час перерахунку пенсіїст. 13 Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (чинної на момент здійснення перерахунку пенсії), яка передбачає, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення. На виконання абз.1 пункту 3 Постанови № 103 головним управлінням проведено перерахунок пенсії позивача за період з січня 2018 року та на підставі довідки № N/A 3186 від 20.03.2018 року, отриманої від ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області. Звертають увагу суду, що з 01.01.2018 року підсумок перерахованої пенсії позивача, відповідно до постанови КМУ № 103, збільшився, що спростовує факт звуження прав позивача на пенсійне забезпечення. У відзиві також зазначено, що перерахунок пенсії здійснений з 01.01.2016 року у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення та на сьогоднішній день складає 8270,96 грн. де 5789, 67 грн. (70% грошового забезпечення (вислуга років 30). Разом з тим, позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до суду, передбачений ч.2 ст. 122 КАС України та обґрунтованих підстав для застосування ч.1 ст. 382 КАС України не має.
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
2. Обставини, встановлені судом.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером УМВС України з 01 квітня 1998 року. ОСОБА_1 на день звільнення із служби працював начальником відділу узагальнення оперативної інформації, аналізу і прогнозування кримінальних процесів та організаційно-зонального контролю УБОЗ УМВС України в Закарпатській області.
Відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 р. "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі по тексту - Закон №2262-XII) перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років з 01 квітня 1998 року, яка була обчислена під час призначення у розмірі 82% від грошового забезпечення.
01 березня 1999 року, після проведеного позивачу перерахунку, основний розмір його пенсії становив 85%.
На виконання вимогпостанови Кабінету Міністрів "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21.02.2018відповідачем було здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Спірний перерахунок пенсії позивача проведено у квітні 2018 року та такий перерахунок здійснено з 01.01.2016 року. Матеріалами справи підтверджено, що грошове забезпечення для перерахунку пенсії за посадою, з якої було звільнено позивача становить 8 270, 96 грн., з якого відповідачем здійснено перерахунок пенсії, відповідно до постанови №103 від 21.02.2018 у 70% розмірі.
11 грудня 2019 року, не погоджуючись із вказаним перерахунком пенсійного забезпечення, позивач звернувся до відповідача із заявою щодо здійснення перерахунку з 01 січня 2018 року пенсії із застосуванням 82 % обчислення від грошового забезпечення, (а.с. 8-9).
24 грудня 2019 року, листом Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області № 900/Т-99-01 повідомило позивача, що відповідно до статті 13 Закону максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43). Перерахунок пенсії було здійснено із грошового забезпечення за відповідною посадою, визначеного у довідці від 20.03.2018 року № N/A 3186 наданою Управлінням УМВС України в Закарпатській області, (а.с. 10-11).
27 січня 2020 року на вимогу суду пенсійним органом надано для огляду оригінал пенсійної справи позивача ОСОБА_1 ..
3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.
Щодо строків звернення до суду.
За вимогами статті 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
За частиною другою даної норми, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідач звертає увагу суду на порушення позивачем строків звернення, що виходять за межі шестимісячного терміну звернення до суду, судом встановлено наступне.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, 11 грудня 2019 року, позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про здійснення йому перерахунку з 01 січня 2018 року виходячи із відсоткового значення розміру пенсії 82 % та просить здійснити виплату із врахуванням виплачених сум.
Крім того, при поданні позовної заяви, позивачем було подано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду, яка мотивована тим, що про порушення своїх прав, позивач, довідався 25 жовтня 2019 року, після оприлюднення є Єдиному державному реєстрі судових рішень постанови Великої палати Верховного суду від 16 жовтня 2019 року, якою залишено без змін рішення Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 04 лютого 2019 року у зразковій справі № 240/5401/18.
24 грудня 2019 року відповідач надав відповідь на звернення ОСОБА_1 де заявник повідомляється, що пенсія нараховується у максимальному розмірі встановленому ст. 13 Закону, а висновки Великої Палати Верховного Суду враховуються судом при ухваленні рішення. Крім того, як стверджує у відзиві відповідач, що позивач ОСОБА_1 звертався до ГУ ПФУ в Закарпатській області ще у 2018 році, що підтверджується листом № 223/Т-99-05 від 16.05.2018 року, тому з урахуванням часу подачі позову до суду та меж заявлених позовних вимог, звернення 09 січня 2020 року відбулося поза межами строків, що визначені ст. 122 КАС України та така їх позиція підкріплена Постановою Верховного суду від 21.06.2018 року у справі № 758/8247/16-а ( реєстраційний номер рішення 74870925).
Щодо таких доводів, суд вважає необхідне зазначити, що згідно Рішення Конституційного суду України від 15.10.2013 року № 8-рп/2013 у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає та виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами пов'язаними із виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь-яких її складових, може бути подано без обмежень будь-яким строком.
Крім того, суд виходить з того, що відповідно до ч.5 стаття 13 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного суду, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовую у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права
Отже, відлік часу з якого у позивача виникло право на звернення до суду є 24 грудня 2019 року - дата отримання листа від пенсійного органу щодо складових призначеної пенсії, а відповідно позов поданий до суду 09.01.2020 року відбувся у строки, що визначені статтею 122 КАС України.
Що стосується розгляду справи по суті, судом встановлено наступне.
В силу приписів статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Вказане право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними (ст.46 Конституції України).
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-ХІІ).
Так, відносини, які виникли між позивачем та Головним управлінням Пенсійного фонду в Закарпатській області, регулюються цим Законом № 2262-XII, статтею 10 якого визначено, що обов'язок нарахування та виплати пенсій, призначених відповідно до вказаного Закону, покладено на органи Пенсійного фонду України.
Приписами статті 13 Закону № 2262-XII (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу - 01.04.1998) було передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а"
статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;
б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);
в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 і 4 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 95 процентів, до категорій 2 і 3, - 90 процентів.
01 березня 1999 року, після проведеного позивачу перерахунку, основний розмір його пенсії становив 85%.
Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI, внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-XII, яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Пунктом 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 № 1166-VII, внесено зміни у частину другу статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно яких цифри "80" замінено цифрами "70". Згідно з пунктом 2 розділу IV Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" пункт 23 розділу II вказаного Закону набрав чинності з 1 травня 2014 року. Таким чином, обмеження максимального розміру пенсії на рівні 70 % застосовуються до пенсій, які призначаються з 1 травня 2014 року.
Важливо розуміти, що стаття 13 Закону № 2262 застосовується при призначенні пенсій. Натомість перерахунок пенсій врегульовано статтею 63 Закону № 2262-XII.
Згідно з частиною 3 статті 63 Закону № 2262-XII, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Відповідно до положень частини 4 статті 63 Закону № 2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з абз. 2 п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11 листопада 2015 року № 988 (далі - Постанова №988) затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" встановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Відтак, приписами статті 63 Закону № 2262-XII, та постановами Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 та від 21.02.2018 № 103 не передбачено зміну розміру, з якого призначена пенсія, при її перерахунку.
Враховуючи вищевикладені норми чинного законодавства, суд приходить до висновку, що оскільки призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення, внесені зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70 % грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а й отже, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного суду від 04.02.2019 у зразковій справі № 240/5401/18, яка постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 залишена без змін.
Відповідно до матеріалів пенсійної справи № 104/3186, 01 квітня 1998 року, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" позивачу була призначена пенсія відповідно до статті 65 «б», у розмірі 82% грошового забезпечення.
01 березня 1999 року, після проведеного позивачу перерахунку, основний розмір його пенсії становив 85%.
Матеріалами справи підтверджено, що перерахунок пенсійного забезпечення позивачу з 01.01.2016 відповідачем здійснено на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 за № 103 та Постанови КМ № 988 у розмірі 70% від грошового забезпечення. Сам перерахунок пенсії відбувся 01 квітня 2018 року, що підтверджуються Протоколом про перерахунок пенсії від 01 квітня 2018 року.
Натомість, як вище зазначалось, що первинно пенсія позивачу встановлена та виплачувалась до моменту здійснення перерахунку у розмірі 85% грошового забезпечення.
Таким чином, відповідач при перерахунку пенсії позивача, відповідно до ст. 63 Закону N 2262-XII, неправильно застосував ст. 13 вказаного Закону, з огляду на що, його дії щодо перерахунку пенсії позивача із застосуванням максимального розміру пенсії 70 % є протиправними, оскільки перерахунок пенсії позивача має бути здійснений із застосуванням розміру пенсії 85 % відповідних сум грошового забезпечення.
Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Аналіз даної норми дозволяє дійти висновку, що під час розгляду справи суд обмежений предметом та обсягом заявлених позовних вимог та не може застосовувати інший спосіб захисту ніж той, що зазначив позивач у позовній заяві. Водночас суд може вийти за межі правового обґрунтування, зазначеного в позовній заяві, якщо вбачає порушення інших приписів ніж ті, про які йдеться у позовній заяві.
Вихід за межі позовних вимог можливий у справах за позовами до суб'єктів владних повноважень, при цьому вихід за межі позовних вимог повинен бути пов'язаний із захистом саме тих прав, щодо яких подана позовна вимога.
Таким чином, на підставі вищенаведеного суд вважає за можливе вийти за межі позовних вимог для належного захисту позивача та визнати протиправною і незаконною відмову Головного Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у перерахунку пенсії ОСОБА_1 , виходячи з визначення її максимального розміру 85% від грошового забезпечення та зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 1 січня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 , виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 85% сум грошового забезпечення та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.
За правилами встановленими статтею 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Відповідач не довів правомірність своїх дій щодо зменшення позивачу розміру пенсії до 70 % відповідних сум грошового забезпечення, у зв'язку з чим позовні вимоги відповідають вимогам законодавства та встановленим судом обставинам справи, що підтверджені належними та допустимими доказами, в зв'язку з чим позовні вимоги необхідно задовольнити.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при поданні адміністративного позову сплачено судовий збір у розмірі 840, 80 грн., що підтверджується квитанцією № 09-3218248/С від 09 січня 2020 року, (а.с. 14).
Таким чином, вказана сума судового збору підлягає стягненню на користь позивача.
Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до частини 2 статті 119 КАС України, строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню адміністративного судочинства.
Суд вважає за не обхідне для належного захисту прав позивача зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області подати протягом одного місяця з дати набрання законної сили рішенням - звіт про виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 31.01. 2020 у справі № 260/104/20.
Керуючись статтями 9, 14, 90, 139, 242-246, 256 КАС України, суд, -
1. Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 до 70% сум грошового забезпечення.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 , виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 85% сум грошового забезпечення з 01.01.2016 та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) судові витрати у розмірі 840, 80 грн. (вісімсот сорок грн. 80 коп.).
5. Зобов'язати відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) подати протягом одного місяця з дати набрання законної сили рішенням - звіт про виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 31.01.20 у справі № 260/104/20.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України (пункт 15.5)).
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 31 січня 2020 року.
СуддяТ.В.Скраль