справа № 166/105/20
номер провадження 1-в/166/5/20
03 лютого 2020 року смт.Ратне
Ратнівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Ратнівського відділу Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду, щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , яка звільнення з місць позбавлення волі 14.10.2014 року, -
Начальник Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області звернувся до суду з поданням, в якому просить встановити ОСОБА_4 ,адміністративний нагляд та застосувати обмеження:заборонити відвідування торгівельних закладів,де спиртні напої реалізуються на розлив;з'являтися для реєстрації в органи внутрішніх справ два рази на місяць; заборонити без дозволу ОВС виїзд за межі району;заборонити вихід з будинку за місцем свого проживання з 22.00 години до 06.00 години.
В обґрунтування подання зазначив,що ОСОБА_4 неодноразово притягувалися до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП,за ч.2 ст.178 КУпАП, тричі за ст.183 КУпАП, за ч.2 ст. 187 КУпАП.
Крім цього, відносно ОСОБА_4 раніше вже було встановлено адміністративний нагляд,який порушувала.
За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується,як особа,яка періодично вчиняє порушення громадського порядку,постійного місця роботи не має,зловживає спиртними напоями,на шлях виправлення не стає.
Представник Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області не прибув у судове засідання, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, про що свідчить розписка про отримання судової повістки.
ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася,звернулася із заявою про розгляд подання без її участі,захисника не потребує.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що вироком Ратнівського районного суду Волинської області від 11 квітня 2007 року ОСОБА_4 була засуджена за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст.121 КК України з призначенням покарання у виді позбавлення волі строком на 08 років.
Відповідно до довідки про звільнення ОСОБА_4 звільнена, згідно ухвали Малиновського районного суду м.Одеси від 06.10.2014 на підставі ст. 81 КК України , умовно - достроково на 04 місяці 06 днів, 14 жовтня 2014 року з місць позбавлення волі до місця проживання АДРЕСА_2 .
ОСОБА_4 притягувалася до адміністративної відповідальності ,зокрема за правопорушення: 12.02.2019 за ч.1 ст.178 КУпАП - попередження та винесено їй попередження особи, про можливість встановлення адміністративного нагляд; 16.10.2019 року за ст.183 КУпАП - штраф у розмірі 100 гривень та винесено їй попередження особи, про можливість встановлення адміністративного нагляду; 23.10.2019 року двічі за ст.183 КУпАП - штраф у розмірі по 100 гривень за кожне правопорушення і знову попередження особи, про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Ухвалою Ратнівського районного суду від 25.04.2018 року ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік.
За приписами п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється, в тому числі щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 6 зазначеного Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до п.8 ч.1 ст. 89 КК України, такими,що не мають судимості,визначаються особи засуджені до позбавлення волі за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання не вчинять нового злочину.
Разом з тим, ч.3 ст.90 КК України передбачено, що якщо особу було достроково звільнено від відбування покарання,то строк погашення судимості обчислюється з дня дострокового звільнення її від відбування покарання.
Таким чином, беручи до уваги, ОСОБА_4 засуджена за вчинення тяжкого злочину, умовно -достроково звільнена 14.10.2014,а отже вона бути такою, що не матиме судимості 14.10.2020 ,якщо до цього часу не вчинить нового злочину.
Враховуючи наведені положення закону та з огляду на вищевикладені обставини, зокрема, тяжкість злочину, за який була засуджена ОСОБА_4 , суд дійшов висновку, що подання належить задовольнити та з метою запобігання вчиненню злочинів і здійснення виховного впливу встановити щодо ОСОБА_4 адміністративний нагляд на строк погашення судимості до 14.10.2020 року включно із застосуванням обмежень.
Керуючись п. «в» ст. 3, ст. ст. 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
Встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,уродженки та жительки АДРЕСА_1 строком до дня погашення судимості до 14.10.2020 року включно та застосувати до неї такі обмеження:
1)заборонити відвідування торгівельних закладів, де спиртні напої реалізуються на розлив;
2)з'являтися для реєстрації до Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області два рази на місяць;
3)заборонити без дозволу Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області виїзд за межі району;
4)заборонити вихід з будинку за місцем свого проживання з 22.00 години до 06.00 години.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду через Ратнівський районний суд Волинської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1