Постанова від 29.03.2010 по справі 429/09/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" березня 2010 р. Справа № 2-а-429/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Василенко Г.Ю.,

при секретарі: Шарко Н.А.,

за участю:

прокурора - Палагнюка О.В.,

представника позивача - Неділька Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Суворовського району м. Херсона в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до комунального підприємства "Херсонський міський автобусний парк" про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Прокурор Суворовського району м. Херсона (далі по тексту Прокурор) діючи в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області звернувся до суду із адміністративним позовом до комунального підприємства «Херсонський міський автобусний парк» (далі по тексту Відповідач) про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, суду пояснив, що заступником начальника відділу державного контролю та державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 14.02.2008 р. складено акт №063537 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, відповідно до якого інспекцією виявлено факт надання послуг з регулярних перевезень пасажирів на маршруті №4 на автомобілі БАЗ-22154 номерний знак ВТ1817АА без оформлення квитків на проїзд у пасажирів. У зв'язку з цим, начальником інспекції територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 13.03.2008 року винесено постанову про застосування фінансових санкцій, відповідно до якої на відповідача накладено фінансову санкцію в сумі 1700 грн. за порушення вимог ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001, №2344-III (далі по тексту Закон №2344-III). Добровільно сума застосованих фінансових санкцій відповідачем не сплачена. На підставі вищевикладеного просить стягнути з відповідача фінансові санкції у сумі 1700 грн.

Прокурор підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи із наступного.

Так, відповідно до ст.39 Закону №2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами, на підставі яких виконуються регулярні пасажирські перевезення, для пасажира є квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразку).

Здійснення діяльності по наданню послуг з перевезення пасажирів є такою, що відповідає організаційним вимогам транспортного законодавства, у разі оформлення кожного із необхідних документів, визначеним вказаним переліком.

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" № 1567 від 08.11.2006 р. органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, АР Крим, в містах Києві та Севастополі. Положеннями п.п.21, 27 постанови № 1567 державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка є обов'язковою до виконання. Згідно з вимогами п.28 постанови № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.

Положеннями ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено застосування до автомобільних перевізників фінансової санкції - штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме - надання послуг з перевезення пасажирів і (або) вантажів без оформлення документів, визначених ст.39 та 48 цього Закону.

Так, 14.02.2008 року заступником начальника відділу державного контролю та державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області проведено перевірку з надання послуг з регулярних перевезень пасажирів на маршруті №4. В результаті перевірки складено акт №063537 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, відповідно до якого інспекцією виявлено факт надання послуг з регулярних перевезень пасажирів на маршруті №4 на автомобілі БАЗ-22154 номерний знак ВТ1817АА (належить відповідачу) без оформлення квитків на проїзд у пасажирів.

У зв'язку з цим, начальником інспекції територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 13.03.2008 року винесено постанову №023619 про застосування фінансових санкцій, відповідно до якої на відповідача накладено фінансову санкцію в сумі 1700 грн. за порушення вимог ст.39 Закону №2344.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова № 023619 від 13.03.2008 р. про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем до відповідача фінансова санкція у розмірі 1700 грн. за порушення вимог ст.39 Закону №2344 застосована правомірно, у відповідності до ст.60 зазначеного Закону.

Таким чином, позовні вимоги прокурора Суворовського району м. Херсона пред'явлені в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до комунального підприємства «Херсонський міський автобусний парк» про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700 грн. підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Позов прокурора Суворовського району м. Херсона пред'явлений в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до комунального підприємства «Херсонський міський автобусний парк» про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700 грн. задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства «Херсонський міський автобусний парк» (ЄДРПОУ 32125908. Юридична адреса: м. Херсон, вул. Залізнична, 8) до державного бюджету (р/р 31116106700002 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Херсона, код доходу 21081100, код ОКПО 24103785) фінансову санкцію у розмірі 1700 (одну тисячу сімсот) грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Василенко Г.Ю.