ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позову без розгляду
28 січня 2020 року справа №640/22219/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши у письмовому провадженні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Лідер" про залишення без розгляду позовної заяви в адміністративній справі
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Лідер"
до1. Державної фіскальної служби України 2. Головного управління ДФС у м. Києві
провизнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Лідер" (далі по тексту - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (далі по тексту - відповідач 2) та Головного управління ДФС у м. Києві (далі по тексту - відповідач 2), в якому просить: 1) визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 08 жовтня 2019 року №1301887/39085673 про відмову в реєстрації податкової накладної №1 від 02 вересня 2019 року та від 16 жовтня 2019 року №1307824/39085673 про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 02 вересня 2019 року; 2) зобов'язати відповідача 2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 02 вересня 2019 року №1 та №3 датою їх подання (24 вересня 2019 року); 3) визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДФС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Лідер" таким, що відповідає критеріям ризиковості платника податків та внесення до переліку ризикових платників податків; 4) зобов'язати відповідача 2 прийняти рішення про виключення позивача з переліку ризикових платників податків.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 листопада 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі №640/22219/19 та призначено справу до судового розгляду.
23 січня 2020 року до суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Лідер" про залишення позовної заяви без розгляду.
В судовому засіданні 27 січня 2020 року на підставі частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив перейти до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Лідер" до Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у м. Києві без розгляду та вирішив задовольнити заяву позивача від 23 січня 2020 року.
На підставі вищенаведеного, пункту 5 частини першої статті 240, статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України,-
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Лідер" про залишення позовної заяви без розгляду задовольнити.
2. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Лідер" до Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у м. Києві без розгляду.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.А. Кузьменко