Рішення від 31.01.2020 по справі 580/3949/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2020 року справа № 580/3949/19

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Паламаря П.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом комунального підприємства “Черкасиелектротранс” Черкаської міської ради до Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось комунальне підприємство “Черкасиелектротранс” Черкаської міської ради (18036, м. Черкаси, проспект Хіміків, 82) до Головного управління ДФС у Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235), в якому просить:

-визнати протиправними дії відповідача щодо нарахування комунальному підприємству “Черкасиелектротранс” Черкаської міської ради пені в розмірі 418324,62грн. в період з 29.07.2015 по 12.03.2019;

-зобов'язати відповідача виключити з інтегрованої картки платника податків комунальне підприємство “Черкасиелектротранс” Черкаської міської ради інформацію про нараховану пеню в розмірі 418324,62 грн. за період з 29.07.2015 по 12.03.2019.

29.01.2020 перейдено до розгляду справи в порядку письмового провадження.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 29.04.2015 у справі №823/1062/15, залишеною в силі ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 01.09.2015, стягнуто з КП «Черкасиелектротранс» податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у сумі 622 286,78 грн. Вказує, що в супереч вимогам п. 87.9 ПК України, контролюючим органом не було спрямовано всі кошти КП «Черкасиелектротранс» в рахунок погашення податкового боргу, що призвело до неправомірного нарахування пені в розмірі. При цьому, кошти, які сплачувались КП «Черкасиелектротранс» в період з 29.07.2015 по 27.11.2015 в якості поточних податкових зобов'язань та які повністю покривали як податковий борг в розмірі 622 286, 78 грн., так і пеню в розмірі 111 681,23 грн., відповідач не направляв на погашення податкового боргу, тобто діяв всупереч положенням п. 87.9 ПК України.

В першому судовому засіданні представник позивача наполягала на задоволенні позову з вищевикладених підстав.

Представником відповідача подано відзив на позов у якому просив відмовити у задоволенні адміністративного позову повністю. Відповідач в судовому засіданні вказує, що обгрунтування позову не відповідає обставинам справи, оскільки заборгованість позивача за цим платежем виникла за податковим повідомленням-рішенням №20/23-17-05-08/03328675, від 01.04.2014 року, інших нарахувань за даним платежем до винесення рішення в справі 580/1051/19 не відбувалось, а всі кошти сплачені платником були зараховані в погашення податкового боргу у відповідності до ст. 87 Податкового кодексу України, що і зазначено в розрахунку та додаткових поясненнях від 15.07.2019 року на які посилається позивач. Наголошено, що що дані системи ІС «Податковий блок» є інформацією, що використовується для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу і не створює для платника додаткових прав чи обов'язків, та не може бути виключена з баз даних.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає про таке.

Комунальне підприємство “Черкасиелектротранс” Черкаської міської ради зареєстроване як юридична особа 27.04.2000, ідентифікаційний код 03328675, здійснює господарську діяльність за основним КВЕД 49.33 пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення.

Як встановлено судом, на підставі постанови Черкаського окружного адміністративного суду від 29.04.2015 у справі №823/1062/15, залишеної без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04.06.2015, стягнуто з комунального підприємства “Черкасиелектротранс” Черкаської міської ради” з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податковий борг з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 622 286 грн. 78 коп.

Згідно рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 31.07.2019 у справі № 580/1051/19, залишеної без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13.11.2019, стягнуто з комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради із рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування ПДВ та за рахунок готівки, податковий борг у сумі 416546 грн. 65 коп.

В мотивувальній частині рішення вказано, що оскільки податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у відповідності до рішення суду у справі № 823/1062/15 було сплачено з порушенням строків, податковим органом правомірно нараховано пеню відповідно до статті 129 Податкового кодексу України, загальна сума якої складає 418834,62 грн.

Судом також визначено, що стягнення нарахованої пені, здійснюється після 27.03.2016 року у розмірі 416546,65 грн., оскільки минув передбачений ст.102 Податкового кодексу України 1095 денний строк давності на стягнення такого податкового боргу за попередній період.

Згідно ч. 4 ст. 78 КАС України, 4. обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Не погоджуючися з діями податкового органу щодо нарахування пені та бездіяльності щодо не зарахування коштів, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зважає на таке.

Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно з підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно із пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Як передбачено підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Судом встановлено, що за відповідачем рахувався податковий борг, який виник в результаті несплати узгоджених сум грошових зобов'язань згідно з податковим повідомленням - рішенням від 01.04.2014 №20/17-0508/03328675 в сумі 622286 грн. 78 коп.

Податкове повідомлення-рішення від 01.04.2014 №20/17-0508/03328675 оскаржувалося платником в судовому порядку, проте постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 23.09.2014 у справі №823/2381/14 залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 20.11.2014 та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 01.09.2015, залишено в силі.

При цьому, судом встановлено, що позивачем не було вчасно сплачено суму коштів, визначену рішенням суду та за наслідками погашення позивачем податкового зобов'язання відповідачем відображено в інтегрованій картці позивача пеню у розмірі, яка також стягнута за рішенням суду.

За приписами п.111.2 ст.111 Податкового кодексу України, фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Згідно пп.14.1.162 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

Нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України).

Відповідно до пп.129.1.2 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Згідно пп.129.3.1 п.129.3 ст.129 Податкового кодексу України нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

Виходячи з системного аналізу наведених норм, Податковим кодексом України прямо передбачено, що при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, пеня нараховується починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, та закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Джерелом самостійної сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому цього пункту та обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. У разі сплати податкових зобов'язань, що виникли до 1 липня 2015 року, та/або погашення податкового боргу за податковими зобов'язаннями, що виникли до 1 липня 2015 року, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника податків, відкритих у банках.

Сплату грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також:

а) за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника);

б) за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів з урахуванням особливостей, визначених у пункті 43.4 1 статті 43 цього Кодексу;

в) за рахунок суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (на підставі відповідної заяви платника) до Державного бюджету України.

Не можуть бути джерелом погашення податкового боргу, крім погашення податкового боргу з податку на додану вартість (крім податкового боргу, що виник до 1 липня 2015 року), кошти на рахунку платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Для погашення такого податкового боргу за рахунок коштів на рахунку платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, за умови наявності підстав, передбачених статтею 95 цього Кодексу, надсилає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр, у якому зазначаються найменування платника податків, податковий та індивідуальний податковий номер платника податків та сума податкового боргу, що підлягає перерахуванню до бюджету (крім сум податкового боргу за податковими зобов'язаннями з податку на додану вартість, що підлягали сплаті до державного бюджету та за якими сформовано реєстр для перерахування коштів до державного бюджету з рахунка у системі електронного адміністрування відповідно до пункту 200.2 статті 200 цього Кодексу). Порядок формування та надсилання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, такого реєстру визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 87.9 ст. 87 ПК України, визначено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до рішення суду у справі №580/1051/19, податковий борг за постановою суду від 29.04.2015 у справі №823/1062/15 в сумі 622286 грн. 78 коп. останній погашався наступним чином: зараховано 29.07.2015 сплата суми податків і зборів - платіжне доручення №1862 від 29.07.2015 - 2279,97 грн.; зараховано 01.10.2015 сплата суми податків і зборів - платіжне доручення №2445 від 01.10.2015 - 7000,00 грн.; зараховано 03.11.2015 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Р1 103ТОЗ4) від 03.11.2015 - 3085,31 грн.; зараховано 16.02.2016 сплата суми податків і зборів - платіжне доручення №3668 від 16.02.2016 - 727,22 грн.; зараховано 15.12.2016 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №С1215УР6Хи від 15.12.2016 - 5791,65 грн.; зараховано 02.11.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Н 110288рОУ від 02.11.2017 - 121,25 грн.; зараховано 07.11.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Н11077ОАУ(2 від 07.11.2017 - 9,16 грн.; зараховано 07.11.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Н1107708\УУ від 07.11.2017 - 275,2 грн.; зараховано 23.11.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Н1123УЮУА від 23.11.2017 - 136,84 грн.; зараховано 23.11.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Н1123У07ГО4 від 23.11.2017 - 6,42 грн.; зараховано 04.12.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Н12049КС1У від 04.12.2017- 385,01 грн.; зараховано 11.12.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу -платіжне доручення №Н1211YWЗVB від 11.12.2017 - 49,04 грн.; зараховано 11.12.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Н 121180НРвід 11.12.2017 - 65,74 грн.; зараховано 18.12.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу -платіжне доручення №Н1218Х8У89 від 18.12.2017 - 414,51 грн.; зараховано 18.12.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу платіжне доручення №Н 1218Х8ГШ від 18.12.2017- 17,25 грн.; зараховано 21.12.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Н12218Е4Р.Г від 21.12.2017 - 315,53 грн.; зараховано 21.12.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу платіжне доручення №Н 12218Е8КІ від 21.12.2017-106,57 грн.; зараховано 26.12.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення N Н12269У8\9 від 26.12.2017 - 8589,6 грн. зараховано 27.12.2017 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу платіжне доручення №Н12277І17Е1 від 27.12.2017 - 5736,17 грн.; зараховано 04.01.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №10104УЮ8У від 04.01.2018 - 18,9 грн.; зараховано 04.01.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погащення податкового боргу - платіжне доручення №І0104УШХ7 від 04.01.2018 - 871,69 грн.; зараховано 05.01.2018 Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу -платіжне доручення №І0105Р7Ю8 від 05,01.2018 - 337,32 грн.; Зараховано 05.01.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу -платіжне доручення №І0105Е85Р2 від 05.01.2018 - 38,00 грн.; зараховано 18.01.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №10118РІХіЕЯ від 18.01.2018 - 1002,84 грн.; зараховано 18.01.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу платіжне доручення №10118РІДУУ6 від 18,01.2018 - 151,79 грн.; зараховано 22.01.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу платіжне доручення №10122ХА4ТУ від 22.01.2018-35,88 грн. ; зараховано 22.01.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу платіжне доручення №10122X8 УХИ від 22.01.2018 - 71,37 грн.; зараховано 05.02.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу платіжне доручення №10205ТІМАК від 05.02.2018 - 295,45 грн.; зараховано 05.02.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу платіжне доручення №10205ТІЗКЕГ від 05.02.2018 - 583,93 грн.; зараховано 13.02.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу платіжне доручення №І0213913К6 від 13.02.2018 - 656,75 грн.; зараховано 16.02.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу платіжне доручення №І0216РЖМС від 16.02.2018 - 571,94 грн.; зараховано 16.02.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І0216Е21М4 від 16.02.2018 - 2,44 грн.; зараховано 19.02.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І0219898Щ від 19.02.2018 - 67,13 грн.; зараховано 26.02.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І0226868КК від 26.02.2018 - 6,8 грн.; зараховано 16.03.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І03168ЕУО9 від 16.03.2018 - 927,95 грн.; зараховано 16.03.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №103168ЕЕІС від 16.03.2018 - 1602,82 грн.; зараховано 20.03.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Ю320РОХО від 20.03.2018 - 680,4 грн.; зараховано 22.03.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І032275Р1А від 22.03.2018 - 9,35 грн.; зараховано 22.03.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І0322756УІ від 22.03.2018 - 804,66 грн.; зараховано 29.03.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №10321У7ОУ від 21.03.2018 - 2312,36 грн.; зараховано 13.04.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І04137Ш1В від 13.04.2018 - 202,44 грн.; зараховано 13.04.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І04137ииТ1 від 13.04.2018 - 25,28 грн.; зараховано 17.04.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Ю417ХОиУМ від 17.04.2018 - 9,3 грн.; зараховано 30.05.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І05308СНІ1 від 30.05.2018 - 1270,99 грн.; зараховано 30.05.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Ї053083М54 від 30.05.2018 - 12000,49 грн.; зараховано 04.06.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І0604Т7ЕИ6 від 04.06.2018 - 13940,87 грн.; зараховано 04.04.2018 перерахування коштів з одного бюджетного рахунку на інший висновок № лист 9491/10 від 18.05.2018 від 08.06.2018 -2284,74 грн.; зараховано 12.06.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І0612ХНО(25 від 12.06.2018 - 112,88 грн.; зараховано 20.07.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №1072073785 від 20.07.2018 - 165,49 грн.; зараховано 26.07.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Ю726УЯНХО від 26.07.2018 - 23,08 грн.; зараховано 26.07.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №Ю726УВКІ6 від 26.07.2018 - 42,18 грн.; зараховано 27.07.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І07279К2АЗ від 27.07.2018 - 53,84 грн.; зараховано 04.06.2018 перерахунок коштів у межах одного бюджетного рахунку висновок № лист № 1451/8 від 01.08.2018 - 79.46 грн.; зараховано 13.06.2018 перерахунок коштів у межах одного бюджетного рахунку висновок № лист № 1451/8 від 01.08.2018 - 4739.98 грн.; зараховано 17.08.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу -платіжне доручення №1081780000 від 17.08.2018 - 64,75 грн.; зараховано 17.08.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І08178ОУО7 від 17.08.2018 - 10498,77 грн.; зараховано 27.08.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І0827Т6МО1 від 27.08.2018 - 1481,19 грн.; зараховано 27.08.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №І0827Т5У 1А від 27.08,2018 - 12,55 грн.; зараховано 05.10.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №1217 від 05.10.2018 - 30958,83 грн.; зараховано 09.10.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №1223 від 09.10.2018 - 1952,07 грн.; зараховано 19.11.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №1328 від 19.11.2018 - 31343,9 грн.; зараховано 30.11.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №1342 від 30.11.2018 - 546,21 грн.; зараховано 21.12.2018 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №1634 від 21.12.2018 - 114919,5 грн.; зараховано 14.02.2019 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №19 від 14.02.2019 - 120060,66 грн.; зараховано 12.03.2019 надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу - платіжне доручення №80 від 12.03.2019 - 91000,2 грн.

У зв'язку із сплатою грошового зобов'язання з порушенням строків відповідачу у відповідності до 129 ст. Податкового кодексу України нараховувалась пеня у таких розмірах: 29.07.2015 - 366,54 грн.; 01.10.2015 - 1149,30 грн.; 03.11.2015 - 580,21 грн.; 16.02.2016 - 191,92 грн.; 15.12.2016 - 2476,75 грн.; 07.11.2017 - 5,84 грн.; 07.11.2017 - 175,37 грн.; 23.11.2017 - 88,60 грн.; 23.11.2017 - 4,16 грн.; 04.12.2017 - 252,01 грн.; 11.12.2017 - 32,32 грн.; 11.12.2017 - 43,33 грн.; 18.12.2017 - 275,04 грн.; 18.12.2017 - 11,45 грн.; 21.12.2017 - 209,97 грн.; 21.12.2017 - 70,92 грн.; 26.12.2017 - 5743,55 грн.; 27.12.2017 - 3839,24 грн.; 04.01.2018 - 12,75 грн.; 04.01.2018 - 587,90 грн.; 04.01.2018 - 12,75 грн.; 05.01.2018 - 227,72 грн.; 05.01.2018 - 25,65 грн.; 18.01.2018 - 685,35 грн.; 18.01.2018 - 103,73 грн.; 22.01.2018 - 24,61 грн.; 22.01.2018 - 48,96 грн.; 05.02.2018 - 205,32 грн.; 13.02.2018 - 459,78 грн.; 16.02.2018 - 401,50 грн.; 16.02.2018 - 1,71 грн.; 19.02.2018 - 47,25 грн.; 26.02.2018 - 4,82 грн.; 16.03.2018 - 668,08 грн.; 16.03.2018 - 1153,95 грн.; 20.03.2018 - 491,60 грн.; 22.03.2018 - 6,77 грн.; 22.03.2018 - 582,41 грн.; 29.03.2018 - 1672,20 грн.; 13.04.2018 - 149,38 грн.; 13.04.2018 - 18,65 грн.; 17.04.2018 - 6,89 грн.; 30.05.2018 - 976,16 грн.; 30.05.2018 - 9216,77 грн.; 04.06.2018 - 10751,73 грн.; 08.06.2018 - 1672,73 грн.; 12.06.2018 - 87,64 грн.; 20.07.2018 - 132,51 грн.; 26.07.2018 - 18,57 грн.; 26.07.2018 - 33,94 грн.; 27.07.2018 - 43,35 грн.; 01.08.2018 - 61,28 грн.; 01.08.2018 - 3683,28 грн.; 17.08.2018 - 53,01 грн.; 17.08.2018 - 8595,13 грн.; 27.08.2018 - 1222,12 грн.; 27.08.2018 - 10,35 грн.; 05.10.2018 - 26317,89 грн.; 09.10.2018 - 1664,45 грн.; 19.11.2018 - 27549,48 грн.; 30.11.2018 - 483,94 грн.; 21.12.2018 - 103365,21 грн.; 14.02.2019 - 34347,51 грн.; 14.02.2019 - 77875,33 грн.; 12.03.2019 - 86576,34 грн.

Таким чином за відповідачем обліковується непогашений податковий борг у сумі 418834 грн. 62 коп.

Таким чином, відповідачем не порушено вимоги ст. 87 ПК України.

Крім того 12 вересня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи №200/427/19-а, адміністративне провадження №К/9901/18680/19 (ЄДРСРУ № 84229359) чітко окреслив, що завданням адміністративного суду при розгляді питань щодо стягнення податкового богу є здійснення судового контролю за правомірністю дій суб'єкта владних повноважень при реалізації ним своєї компетенції. Перевірці судом, окрім факту узгодженості податкового зобов'язання, підлягають обставини, з якими закон пов'язує можливість стягнення податкової заборгованості в судовому порядку, зокрема в частині дати та підстав виникнення податкового боргу, дотримання контролюючим органом строків звернення з позовом, встановлення факту сплати такої заборгованості в добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту, перевірка вжиття контролюючим органом заходів щодо стягнення податкового боргу на підставі та в черговості, встановлених Податковим кодексом України, тощо.

Тобто правильність нарахування пені контролюючим органом має бути перевірена судом в межах позову про стягнення боргу.

Суд звернув увагу, що в рішенні суду у справі № 580/1051/19 при стягненні пені, нарахування якої оспорює позивач, суд все ж таки перевірив правильність її нарахування.

Таким чином відсутні підстави щодо визнання протиправними дій з нарахування пені.

Щодо вимог про зобов'язання відповідача відкоригувати дані інтегрованої картки позивача шляхом виключення пені, суд зазначає, що наявність таких даних в інтегрованій картці, не породжує жодних прав або обов'язків у позивача. Відповідно відсутнє порушене право що підлягає захисту.

З огляду на вказане у задоволенні позову слід відмовити.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідач довів, що під час прийняття рішення з приводу якого подано позов на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України, а тому вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Згідно вимог ст. 139 КАС України, судові витрати не відшкодовуються.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 72, 76, 90, 241-246, 255, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня підписання рішення.

Суддя П.Г. Паламар