про залишення позовної заяви без руху
31 січня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/216/20
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Хом'якова В.В., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про зобов'язання провести перерахунок пенсії,
встановила:
ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (надалі - відповідач), в якому просить:
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області скасувати протизаконне призначення пенсії відповідно п. "а" ст. 23 Закону України №1788-ХІІ з 01.01.1992 по 01.01.2004 рік, відповідно ч.1 ст. 33 Закону України "Про пенсійне страхування" № 1058-ІУ з 01.01.2004 по 01.11.2006 рік, відповідно п.1 статті 9, ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"№ 1058-ІУ з 01.11.2006 по теперішний час;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області назначить пенсію в розмірі пенсії за віком з 01.01.1992 року на пільгових умовах і в пільгових розмірі з урахуванням трудової книжки від 15 жовтня 1994 року (без номеру), від 18.04.1977 АТ-І № 5407307 відповідно раніше діючого і чинного пенсійного законодавства відповідності до вимог ст. 9, ст. 13, ст. 53 Закону СРСР "Про державні пенсії" від 14.07.1956 року та Постанови Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 р № 1173, пунктів "в", "д", "і" ст. 67, ст. 71, ст. 73, ст. 125 Закону СРСР "Про пенсійне забезпечення громадян в СРСР" № 1480-1 від 15.05.1990 року, відповідно до вимоги п. "а" ст. 13, ч. 2 ст. 19, ч. 2, ч. 6, ст. 29, ст. 98 Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-ХІІ від 05.11.1991 року, абз. 10 ч. З ст. 24, ст. 25, ст. 27, ст. 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІУ від 9 липня 2003 року, а також провести перерахунок розміру пенсії починаючі з 1992 року по теперішний час з урахуванням довідки про зарплату за 12 місяців від 1989 за № 161 з коефіцієнтом середньої зарплати - 4,2638; з урахуванням коефіцієнту страхового стажу - 1,2611.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України, з наступних підстав.
Частина 4 статті 161 КАС України визначає, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Суд звертає увагу позивача на те, що він зобов'язаний надати до позову всі можливі та допустимі докази в обґрунтування своїх вимог з дотриманням положень ст.ст. 72-80 КАС України. Позивач не надав копії пенсійного посвідчення, копію паспорту (1, 3 або 5 сторінки із зразком підпису).
Пунктами 5, 8 частини 5 статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві має бути зазначено виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Статтею 5 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Позивачем в адміністративній справі визнається особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду
Зі змісту позовної заяви судом вбачається, що позивач не просить визнати протиправними дії або бездіяльність відповідача, як такі, що порушують права позивача; також відсутні докази звернення до відповідача із заявою про скасування протизаконного призначення пенсії та про зобов'язання призначити пенсію за віком з 01.01.1992 на пільгових умовах в тому вигляді, як зазначено в резолютивній частині позовної заяви, а тому немає доказів, що відповідач відмовив позивачу в задоволенні його звернення, тобто, що є спір між сторонами.
Відтак, оскільки адміністративній суди розглядають публічно-правові спори між суб'єктами, доказів виникнення спору суду не надано, то суд вважає, що позивач має усунути даний недолік шляхом надання відповідних доказів.
Таким чином, з урахуванням викладеного, позовна заява, відповідно до ч.1 ст. 169 КАС України, підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України, суд, -
ухвалив:
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/216/20 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя В.В. Хом'якова