Рішення від 31.01.2020 по справі 540/2280/19

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2280/19

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Войтовича І.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо перерахунку і виплати пенсії в розмірі 76% суми грошового забезпечення з 1 січня 2018 року згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області № 1956/19/01-2017 від 17.05.2017р. та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії в розмірі 76% суми грошового забезпечення, вказаного в довідці ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області №19/3121 від 24.03.2018, починаючи з 01.01.2016.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 25.01.2019 позивач звернувся до ГУПФУ у Херсонській області із заявою про перерахунок пенсії у розмірі 76% грошового забезпечення, встановленого згідно довідки №193121 від 24.03.2018. На своє звернення ОСОБА_1 , отримав відповідь від 08.02.2019 за №33/с-99-1, що розмір відсотку не може бути застосований автоматично при перерахунку по довідці від 24.03.2018 №19/3121, так як 26.10.2018 набрало законної сили рішення суду по справі №821/1137/18 від 13.07.2018, тобто вже після проведення перерахунку пенсії на підставі довідки №19/3121 від 24.03.2018, а у рішенні суду було зобов'язання щодо проведення перерахунку пенсії у розмірі 76% грошового забезпечення зазначеного у довідці від 17.05.2017 №1956/19/01-2017. Позивач вважає, що такі дії відповідача щодо перерахунку його пенсії з жовтня 2018 року згідно довідки від 17.05.2017 №1956/19/01-2017, яка втратила чинність у зв'язку із виданою довідкою №19/3121 від 24.03.2018, протиправними.

Ухвалою суду від 31.10.2019 відкрито спрощене позовне провадження. Справу ухвалено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи ( у письмовому провадженні).

13.11.2019 до суду надійшов відзив на адміністративний позов.

Ухвалою суду 20.12.2019, подальший розгляд справи №540/2280/19 ухвалено здійснювати за правилами загального позовного провадження. Продовжено строк підготовчого провадження у справі на 30 днів та призначено підготовче засідання на 20 січня 2020 року 10:30 год.

20.01.2020, ухвалою суду закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Також, ухвалено подальший розгляд справи №540/2280/19 здійснити у порядку письмового провадження в межах строків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України.

13.11.2019 представником відповідача подано до суду відзив на адміністративний позов, відповідно до якого проти задоволення позовних вимог заперечує з наступних підстав. Зокрема, зазначає, що позивач перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до ст. 12,13 Закону №2262. Постановою Херсонського міського суду Херсонської області від 12.12.2017 по справі №766/20897/17 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено. Зобов'язано Головне УПФУ в Херсонській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії з розміру грошового забезпечення вказаного у довідці УМВС України в Херсонській області від 17.05.2017 №1956/19/01-2017 з 01.01.2016. У подальшому, 26.03.2018 до управління Фонду надійшла довідка УМВС України в Херсонській області від 24.03.2018 №19/3121 про розмір грошового забезпечення, видана на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 та Постанови №988 від 11.11.2015. Головним УПФУ в Херсонській області, на підставі зазначеної довідки, проведено перерахунок пенсії позивача. В результаті перерахунку, розмір пенсії ОСОБА_1 склав 6115,05 грн. (70% грошового забезпечення - 8735,79 грн.). Головним УПФУ в Херсонській області, на виконання постанови Херсонської міського суду Херсонської області від 12.12.2017, проведено перерахунок пенсії відповідно до довідки від 17.05.2017 №1956/19-01-2017 з 01.01.2016, розмір якої склав 6115,05 грн., у тому числі 5737.52 грн. (70% грошового забезпечення - 8196,46 грн.); 377,53 грн. - доплата до попереднього розміру пенсії. Згодом, рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 13.07.2018 по справі №821/1137/18, зобов'язано Головне УПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії в розмірі 76 % суми грошового забезпечення, вказаної у довідці УМВС України в Херсонській області від 17.05.2017 №1956/19/01-2017. Рішення набрало законної сили 26.10.2018. Також відповідач зазначає, що Рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 13.07.2018 року набрало законної сили та підлягає обов'язковому виконанню, тому управління Фону не могло провести перерахунок пенсії позивачу у розмірі 76% враховуючи грошове забезпечення, визначене іншою довідкою, ніж довідка від 17.05.2017 №1956/19/01-2017. Тому, Управлінням Фонду проведено перерахунок пенсії виходячи з грошового забезпечення визначеного довідкою від 17.05.2017 №1956/19/01-2017 із зовсім іншим розміром грошового забезпечення, оскільки це вказано в рішенні суду від 13.07.2018. Крім цього зазначає, що на момент звернення позивача з позовом та розгляду цієї справи в управління Фонду не існує жодної законної підстави проводити позивачу виплату пенсії у розмірі 76 % грошового забезпечення, визначеного довідкою від 24.03.2018 №19/3121.Також заперечує проти вимоги позивача щодо здійснення йому перерахунку пенсії в розмірі 76% суми грошового забезпечення, посилаючись на наступне. Стаття 13 Закону №2262-ХІІ визначає, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Тому перерахунок пенсії здійснено за чинною на час перерахунку пенсії редакцією Закону №2262-ХІІ, тобто у розмірі 70% грошового забезпечення. Крім цього, зазначає, що відповідно до ст.8 Закону №2262, виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Повноваження Пенсійного фонду України, як виконавця бюджетних програм, визначаються ст. 23 Бюджетного Кодексу України, а саме: будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. З огляду на викладене відповідач вважає, що позов задоволенню не підлягає.

20.01.2020, представником позивача подано до суду відповідь на відзив, відповідно до якого не погоджується з доводами представника відповідача викладеними у відзиві на позов. Вважає дії Головного УПФУ в Херсонській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 76% до 70% суми грошового забезпечення, визначеної довідкою УМВС України в Херсонській області від 24.03.2018 №19/3121, протиправними з підстав зазначених у відповіді на відзив.

Розглянувши надані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду спору по суті, проаналізувавши норми законодавства які регулюють спірні відносини та їх застосування сторонами, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 01.01.2011 року перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", за вислугою років в розмірі 76% від суми грошового забезпечення, що сторонами по справі не заперечується.

Постановою Херсонського міського суду Херсонської області у справі №766/20897/17 12 грудня 2017 року прийнято постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено. Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області по відмові здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області від 17.05.2017 №1956/1901-2017 протиправними. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії з розміру грошового забезпечення вказаного у довідці УМВС України в Херсонській області від 17.05.2017 №1956/1901-2017 з 01 січня 2016 року. Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 28.03.2018 вказану постанову залишено без змін.

26.03.2018 до управління Фонду надійшла довідка УМВС України в Херсонській області від 24.03.2018 №19/3121 про розмір грошового забезпечення, видана на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 та Постанови №988 від 11.11.2015.

Головним УПФУ в Херсонській області, на підставі зазначеної довідки, проведено перерахунок пенсії позивача. В результаті перерахунку, розмір пенсії ОСОБА_1 склав 6115,05 грн. (70% грошового забезпечення - 8735,79 грн.).

Головним УПФУ в Херсонській області, на виконання постанови Херсонської міського суду Херсонської області від 12.12.2017, проведено перерахунок пенсії відповідно до довідки від 17.05.2017 №1956/19-01-2017 з 01.01.2016, розмір якої склав 6115,05 грн., у тому числі 5737.52 грн. (70% грошового забезпечення - 8196,46 грн.); 377,53 грн. - доплата до попереднього розміру пенсії.

05 травня 2018 року позивач звернувся до відповідача з листом з вимогою сплачувати пенсію в раніше визначеному розмірі, оскільки з січня 2018 року отримав пенсію у заниженому розмірі, а саме, 70 % раніше призначеної пенсії від суми грошового забезпечення.

Листом ГУ ПФУ в Херсонській області від 18.05.2018 №348/С-99-1 позивача повідомлено, що розмір пенсії визначається відповідно до норм Закону, що діють на дату, з якої переглядається її розмір. Відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення та повідомлено, що станом на 01.01.2018 р. розмір пенсії складає 6115,05 грн. (70% грошового забезпечення).

У червні 2018, не погоджуючись з такими діями ГУ ПФУ в Херсонській області, позивач звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 13.07.2018 по справі №821/1137/18, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області задоволено в повному обсязі.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області по перерахунку і виплаті ОСОБА_1 пенсії в розмірі 70 % від суми грошового забезпечення з 01 січня 2018 року та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 пенсії в розмірі 76 % суми грошового забезпечення, вказаної в довідці УМВС України в Херсонській області від 17.05.2017 № 1956/19/01-2017, починаючи з 01.01.2016 року. Рішення набрало законної сили 26.10.2018.

Управлінням Фонду проведено перерахунок пенсії виходячи з грошового забезпечення визначеного довідкою від 17.05.2017 №1956/19/01-2017 із зовсім іншим розміром грошового забезпечення, відповідно до рішення суду від 13.07.2018.

25.01.2019, ОСОБА_1 звернувся до ГУПФУ в Херсонській області із заявою про перерахунок пенсії у розмірі 76% грошового забезпечення встановленого згідно довідки №19/3121 від 24.03.2018.

08.02.2019, позивач отримав відповідь ГУ ПФУ в Херсонській області №33/1-99-1 якою відмовлено у задоволенні заяви ОСОБА_1 про перерахунок пенсії у розмірі 76% грошового забезпечення зазначеного у довідці №19/3121 від 24.03.2018 року, посилаючись на наступне. Рішення Херсонського окружного адміністративного по справі №821/1137/18 від 13.07.2018 набрало законної сили 26.10.2018, тобто вже після проведення перерахунку пенсії на підставі довідки №19/3121 від 24.03.2018. Також зазначено, що предметом розгляду по справі №821/1137/18 було лише зобов'язання щодо проведення перерахунку пенсій у розмірі 76% грошового забезпечення зазначеного у довідці від 17.05.2017 №1956/19/01-2017, а тому розмір відсотку не може бути автоматично застосований при перерахунку по довідці від 24.03.2018 №19/3121.

Вказані дії по відмові у перерахунку пенсії позивач вважає протиправними, що і слугувало підставою для звернення до суду з даним позовом.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд враховує наступні обставини та приписи законодавства.

Статтею 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-XII (тут і надалі - Закон № 2262-ХІІ, в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) визначено, що цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України - військовослужбовців Збройних Сил України, Прикордонних військ України, Національної гвардії України, Управління державної охорони, інших військових формувань, що створюються Верховною Радою України, Служби безпеки України, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, осіб начальницького складу податкової міліції, осіб начальницького і рядового складу кримінально-виконавчої системи та членів їх сімей, а також військовослужбовців колишніх Збройних Сил СРСР, органів державної безпеки і внутрішніх справ СРСР, військовослужбовців, які в період Великої Вітчизняної війни проходили службу у складі 1-го Чехословацького армійського корпусу під командуванням Л.Свободи та членів їх сімей визначались Законом № 2262-ХІІ.

Пенсійне забезпечення військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей відповідно до цього Закону здійснюється органами Пенсійного фонду України. В такому ж порядку здійснюється пенсійне забезпечення осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом та членів їх сімей при призначенні їм пенсій на умовах і за нормами, встановленими Законом України "Про пенсійне забезпечення" (ст.10 Закону № 2262-ХІІ).

Статтею 63 Закону №2262-ХІІ, у редакції, чинній з 1 січня 2017 року, визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій.

Згідно з цією статтею перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

Відповідно до статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Стаття 63 Закону №2262-ХІІ визначає як обов'язкову підставу для здійснення перерахунку пенсії - підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Ця норма також делегує Кабінету Міністрів України визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом.

Кабінет Міністрів України у Порядку №45 визначив, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права.

У зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови №704, якою з 1 березня 2018 року змінено грошове забезпечення, зокрема, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у позивача виникло право на перерахунок призначеної пенсії.

Щодо твердження представника відповідача, що перерахунок розміру відсотку (76%) не може бути автоматично застосований при перерахунку по довідці від 24.03.2018 №19/3121, суд зазначає наступне.

У рішенні Херсонського окружного адміністративного суду від 13.07.2018 у справі №821/1137/18 суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо зміни ОСОБА_1 максимального розміру пенсії з 76% до 70% від відповідних сум грошового забезпечення.

Даний висновок суду відповідає правовій позиції викладеній Верховним Судом у постанові в зразковій справі від 02.04.2018 у справі №686/12623/17.

Таким чином, обставини справи, які були предметом дослідження по справі №821/1137/18 безпосередньо відносяться і до предмету розгляду даної адміністративної справи.

Також суд зазначає, що оскільки судом встановлено ОСОБА_1 відсотковий розмір пенсії 76% відповідних сум грошового забезпечення, враховуючи, що відсутні інші судові рішення з даного питання, відповідач зобов'язаний нараховувати позивачу пенсію з 76% , а не з 70% від відповідних сум грошового забезпечення, як посилається відповідач у відзиві на адміністраивний позов, незалежно від видачі наступної довідки.

Крім того суд зазначає, що 13 лютого 2008 року постановою Кабінету Міністрів України №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45), відповідно до пункту 3 якого на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Пунктом 4 Порядку №45 (у редакції, чинній на час здійснення перерахунку) перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Так, ч.2 та 3 ст. 51 Закону встановлено наступне:

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищена) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Таким чином, оскільки УМВС України в Херсонській області направило ГУ ПФУ Херсонській області довідку від 24.03.2018 №19/3121, автоматично анулюється довідка яка була видана раніше.

З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку про часткове задоволення вимоги позивача щодо зобов'язання ГУ ПФ України в Херсонській області здійснити перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 76% суми грошового забезпечення, вказаного в довідці ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області №19/3121 від 24.03.2018, починаючи з 01.01.2016, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, довідка №19/3121 видана ліквідаційною комісією УМВС України в Херсонській області - 24.03.2018 та 26.03.2018 отримана УПФУ у Херсонській області.

Таким чином, враховуючи приписи ст. 51 Закону №2262 - ХІІ, право позивача на перерахунок пенсії, відповідно до довідки №19/3121 від 24.03.2018 виникло з 24.03.2018, а не з 01.01.2016, як зазначає позивач.

Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог в частині зобов'язання ГУ ПФ України в Херсонській області здійснити перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 76% суми грошового забезпечення, вказаного в довідці ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області №19/3121 від 24.03.2018, починаючи з дати видачі зазначеної довідки - 24.03.2018.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі і в межах повноважень, та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо перерахунку і виплати пенсії в розмірі 76% суми грошового забезпечення з 1 січня 2018 року згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області № 1956/19/01-2017 від 17.05.2017р. Оскільки суд визнав зазначені дії протиправними, то друга вимога позивача підлягає задоволенню в наступній редакції, а саме: зобов'язати відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії в розмірі 76% суми грошового забезпечення, вказаного в довідці ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області №19/3121 від 24.03.2018, починаючи з дати видачі зазначеної довідки - 24.03.2018.

Згідно із частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову.

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Звертаючись до суду з даним позовом, позивачем сплачено судовий збір у сумі 768,40 грн. Враховуючи, що позов задоволено частково, стягненню з відповідача на користь позивача підлягає судовий збір у розмірі 384,20 грн.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо перерахунку і виплати пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ін. НОМЕР_1 ) в розмірі 76% суми грошового забезпечення з 1 січня 2018 року згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області № 1956/19/01-2017 від 17.05.2017р.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії,6) здійснити перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ін. НОМЕР_1 ) в розмірі 76% суми грошового забезпечення, вказаного в довідці ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області №19/3121 від 24.03.2018, починаючи з дати видачі даної довідки - 24.03.2018, з урахуванням виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ін. НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії,6) судові витрати за сплату судового збору в розмірі 384,20 грн.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя І.І. Войтович

кат. 112010201