Ухвала від 31.01.2020 по справі 520/13455/19

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

31 січня 2020 р. справа № 520/13455/19

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мороко А.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків,61022) про визнання рішення протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправним рішення - додаток до протоколу № 204250002693 від 30.10.2019 відділу з питань перерахунків пенсій № 11 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про результати розгляду заяви щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пільгової пенсії;

- зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України у Харківській області зарахувати до пільгового стажу за cписком № 2 періоди: з 01.09.1979 по 21.07.1982 - навчання в Куп'янському професійно-технічному училищі № 27 по спеціальності електрогазозварник; з 22.07.1982 по 15.11.1982 - час роботи на Куп'янському ливарному заводі електрогазозварником цеха допоміжних матеріалів; з 16.11.1982 по 07.12.1984 - службу в рядах армії; з 04.03.1985 по 04.12.1996 - час роботи на Куп'янському ливарному заводі електрозварником енергоцеху; з 04.12.1996 по 05.08.1998 - час роботи на Куп'янському ливарному заводі електрогазозварником , всього 18 років 3 міс. 23 дні та призначити ОСОБА_1 пільгову пенсію за віком за ст.13 п. "б" ЗУ "Про пенсійне забезпечення" з 23 серпня 2019 року на підставі трудової книжки про вказану роботу.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 16.12.2019 в зазначеній справі відкрито спрощене провадження.

Відповідно до положень п. 20 ч.1 ст. 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

Згідно положень ч. 6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Згідно з положеннями ст. 179 КАС України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 173 КАС України, підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.

Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Відповідно до п.7 ч.2 ст. 180 КАС України, у підготовчому засіданні суд, зокрема, з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом, чи причини їх неподання; пропонує учасникам справи надати суду додаткові докази або пояснення; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових та електронних доказів за їх місцезнаходженням; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання.

Розглянувши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку щодо необхідності розглядати справу в порядку підготовчого провадження та викликати осіб, які беруть участь у справі, в судове засідання, з метою надання сторонами пояснень щодо спірних правовідносин.

Також, суд вважає за необхідне визнати обов'язковою явку у судове засідання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Таким чином, суд вважає за необхідне розглядати справу за правилами загального позовного провадження правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись положеннями статей 4, 12, 173, 175, 179, 180, 243, 260, 263 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Розгляд справи № 520/13455/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання рішення протиправними та зобов'язання вчинити певні дії здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання на 13 лютого 2020 року о 12:30 год. у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, майдан Свободи, 6, каб. 16.

Визнати обов'язковою явку у судове засідання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для надання пояснень по даній справі.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі знаходиться за посиланням: http://adm.hr.court.gov.ua/sud2070/.

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що вони мають права та обов'язки, визначені статтями 44, 47, 51, 131 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ( А.С. Мороко

Попередній документ
87291560
Наступний документ
87291562
Інформація про рішення:
№ рішення: 87291561
№ справи: 520/13455/19
Дата рішення: 31.01.2020
Дата публікації: 03.02.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Харківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (13.05.2020)
Дата надходження: 13.05.2020
Предмет позову: визнання рішення протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
Розклад засідань:
13.02.2020 12:30 Харківський окружний адміністративний суд
25.02.2020 12:45 Харківський окружний адміністративний суд
12.03.2020 14:00 Харківський окружний адміністративний суд