21 січня 2020 року м. Житомир
справа № 240/11993/19
категорія 109020100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Горовенко А.В.,
за участю секретаря судового засідання Демчук О.М.,
за участю:
позивач - не з"явилась;
представник позивача - не з"явився;
представник відповідача - не з"явився;
представника третьої особи - Чижевського А.П. (за довіреністю від 04.12.2019 за реєстровим №3402),
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул.Мала Бердичівська, 23, заяву представника позивача про залишення без розгляду позову ОСОБА_1 до Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 , про визнання дій протиправними та скасування рішень, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 20.12.2019 за №30420/19) просить:
- визнати протиправними дії Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області, в частині прийнятті рішення №695 від 03.09.2019 щодо надання ОСОБА_2 дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 0,42 га із числа земель запасу сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту с.Ушомир, земельна ділянка загальною площею 2,503 га кадастровий номер 1822386000:26:000:0080, цільове призначення: 16.00 Землі запасу (земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам) на території Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області;
- скасувати п.4 рішення Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області про надання ОСОБА_2 дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 0,42 га із числа земель запасу сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту с.Ушомир, земельна ділянка загальною площею 2,503 га кадастровий номер 1822386000:26:000:0080, цільове призначення: 16.00 Землі запасу (земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам) на території Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області;
- визнати протиправними дії Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області в частині прийняття Рішенням тридцять сьомої сесії №808 від 06.12.2019 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 загальною площею 0,3121 га, /01.03/ для ведення особистого селянського господарства на території Ушомирської сільської ради, за межами населеного пункту села Ушомир, Коростенського району, Житомирської області, кадастровий номер 1822386000:26:000:0086 та передачу безоплатно у власність ОСОБА_2 земельну ділянку кадастровий номер 1822386000:26:000:0086, загальною площею 0,3121 га, /01.03/ для ведення особистого селянського господарства на території Ушомирської сільської ради, за межами населеного пункту села Ушомир, Коростенського району, Житомирської області;
- скасувати рішення Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області тридцять сьомої сесії №808 від 06.12.2019 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 загальною площею 0,3121 га, /01.03/ для ведення особистого селянського господарства на території Ушомирської сільської ради, за межами населеного пункту села Ушомир, Коростенського району, Житомирської області, кадастровий номер 1822386000:26:000:0086 та передачу безоплатно у власність ОСОБА_2 земельної ділянки за кадастровим номером 1822386000:26:000:0086, загальною площею 0,3121 га, /01.03/ для ведення особистого селянського господарства на території Ушомирської сільської ради, за межами населеного пункту села Ушомир, Коростенського району, Житомирської області.
Згідно з ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2019 року провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 24 грудня 2019 року за правилами спрощеного позовного провадження.
21 січня 2020 року на електронну адресу суду від представника позивача надійшла заява за вх.№1446/20 про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 .
У судове засідання 21.01.2020 прибув представник третьої особи.
Позивач у судове засідання 21.01.2020 не прибула, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, із клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не зверталась.
Представник позивача у судове засідання 21.01.2020 не прибув, у заяві про залишення позову без розгляду від 21.01.2020 (вх.№1446/20) просив розгляд заяви провести без його участі.
Відповідач у судове засідання для представництва своїх інтересів направив ОСОБА_3 , однак без належного оформлення повноважень на представництво його інтересів у суді, у зв"язку з чим суд згідно з протокольною ухвалою суду від 21.01.2020 на місці ухвалив не допустити до участі у розгляді справи ОСОБА_3 , як представника відповідача.
У судовому засіданні 21.01.2020 судом оголошено зміст заяви представника позивача про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 .
Представник третьої особи при вирішенні вказаної заяви поклався на розсуд суду.
Суд розглянувши подану представником позивача заяву та заслухавши думку представника третьої особи, зазначає наступне.
Згідно ч.3 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини 1 статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно з п.5 ч.1 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Частиною 2 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.2 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Суд зазначає, що відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2019 року позовну заяву ОСОБА_1 прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з протокольною ухвалою суду від 21.01.2020 у задоволенні клопотання позивача від 20.12.2019 (за вх.30425/19) про перехід до розгляду справи із спрощеного позовного провадження у загальне позовне провадження, - відмовлено.
Заява представника позивача про залишення даного позову без розгляду подана до суду 21 січня 2020 року, тобто з пропуском встановленого Кодексом адміністративного судочинства України строку.
Частиною 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З огляду на викладене, та зважаючи на те що заява про залишення позову без розгляду подана після початку розгляду справи по суті, суд дійшов до висновку про її повернення заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 47, 167, 240, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
ухвалив:
1. Заяву представника позивача про залишення без розгляду позову ОСОБА_1 до Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 , про визнання дій протиправними та скасування рішень, - повернути заявнику без розгляду.
2. Вступну та резолютивну частину ухвали складено у нарадчій кімнаті та проголошено 21 січня 2020 року.
3. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.В. Горовенко
Повний текст ухвали складено 29 січня 2020 року