Постанова від 27.01.2020 по справі 478/76/20

Справа № 478/76/20 Провадження № 3/478/42/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2020 року. Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Іщенко Х.В., при секретарі Луговській А.І., за участю: прокурора Москалика О.П., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Дмтро-Білівка Казанківького району Миколаївської області, громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

27.09.2017 року, згідно наказу за №127о/с-17, ОСОБА_1 було призначено молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки державної установи «Казанківська виправна колонія» (№ 93)» та присвоєне первинне спеціальне звання «рядовий внутрішньої служби».

13.09.2018 року, згідно наказу за №176о/с-18, молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 - молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Казанківська виправна колонія» (№ 93)» з 13.09.2018 року було звільнено за власним бажанням на підставі п. 7 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію».

Таким чином, ОСОБА_1 , відповідно до ст.1 та п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом, на якого поширюються вимоги вказаного закону щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог ч.ч.1, 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», на ОСОБА_1 , було покладено зобов'язання, зокрема: щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством; а у випадку припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Будучи повідомленим про строки подання декларації, ОСОБА_1 , без поважних на те причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік з порушенням термінів, а саме 21.04.2018 року.

Крім того, будучи звільненим за власним бажанням з 13.09.2018 року з державної установи «Казанківська виправна колонія (№ 93)», ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларацію перед звільненням, яку подав з порушенням термінів, а саме - 14.01.2019 року.

На підставі зазначеного, відносно ОСОБА_1 було складено протоколи за №3 від 03.01.2020 року та за №4 від 03.01.2020 року, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме, за: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням та несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину частково визнав, пояснив, що декларацію за 2017 рік, 14.01.2019 року він подав помилково, також, Казанківським районним судом Миколаївської області була розглянута справа щодо несвоєчасного подання ним без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а щодо несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням, то він не був обізнаний про необхідність подавати декларації та вимогами Закону в цій частині, просив врахувати, що він та його дружина офіційно не працюють, мають на утриманні малолітню шестимісячну доньку.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП щодо несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням та призначити стягнення відповідно до передбаченої санкції статті, щодо несвоєчасного подання ОСОБА_1 без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, просив закрити справу.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу такого висновку.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про запобігання корупції», відносини, що виникають у сфері запобігання корупції, регулюються Конституцією України, міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, цим та іншими законами, а також прийнятими на їх виконання іншими нормативно-правовими актами.

Згідно з п.п. «д» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України є суб'єктами на яких поширюється дія даного Закону.

Відповідно до вимог ч.ч.1, 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік та в разі припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями подавати декларацію.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, 27.09.2017 року ОСОБА_1 був призначений молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки державної установи «Казанківська виправна колонія» (№ 93)» та присвоєне первинне спеціальне звання «рядовий внутрішньої служби». 13.09.2018 року, молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 - молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Казанківська виправна колонія» (№ 93)» було звільнено за власним бажанням.

Отже, на ОСОБА_1 , як на особу, яка виконувала діяльність пов'язану з виконанням функцій держави поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», і він як особа, зазначена в пункті 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» був зобов'язаний вжити заходів щодо своєчасного подання декларації, за 2017 рік та перед звільненням.

Як вбачається, з витягу з Єдиного держаного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та скріншоту з офіційного сайту Єдиного держаного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2017 рік та декларацію перед звільненням, ОСОБА_1 подав 14.01.2019 року.

Згідно з листами Державного підприємства «Українські спеціальні системи (ДП УСС)» від 27.04.2018 року № 07-530 та від 08.10.2018 року № 07-1475, з 01.01.2018 року доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування був відсутній лише раз, а саме: 15.03.2018 року з 12 год. 00 хв. до 12 год. 40 хв., після чого роботу Реєстру було відновлено. Також з вказаних листів вбачається, що 02.01.2018 року близько 09 год. 00 хв. було виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі. Функціонування Реєстру було забезпечено з 09 год. 50 хв. 02.01.2018 року. Інших технічних несправностей чи перебоїв не зафіксовано.

Суд враховує, що з підстав, викладених в протоколі №266 від 22.12.2018 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, Казанківським районним судом Миколаївської області була розглянута справа щодо несвоєчасного подання ОСОБА_1 без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік та постановою суду від 27.02.2019 року провадження в справі закрито на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до ст.61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Враховуючи, про наявність по тому самому факту несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації за 2017 рік, який притягається до адміністративної відповідальності, постанови Казанківського районного суду Миколаївської області від 27.02.2019 року, справа про адміністративне правопорушення відносно нього, яка надійшла на розгляд суду підлягає закриттю на підставі п. 8 ч. 1 ст.247КУпАП.

Але, ОСОБА_1 не був позбавлений можливості подати декларацію перед звільненням (13.09.2018 року) через технічні несправності Реєстру. Інших поважних причин, через які ОСОБА_1 міг не своєчасно забезпечити подання вказаної декларацій суддею не встановлено. Факт не обізнаності із вимогами Закону, суддя вважає неналежною та не поважною обставиною щодо невиконання ОСОБА_1 вимог з фінансового контролю.

Наданий до суду скріншот з Єдиного державного реєстру декларацій містить відомості, що фактично, ОСОБА_1 подав декларацію перед звільненням, яке відбулося 13.09.2018 року, лише - 14.01.2019 року. Поважних причин або належних обґрунтувань такої затримки з подання декларацій, судді не наведено. Доказів поважності причин несвоєчасного подання декларацій у визначений законом строк матеріали справи не містять.

Таким чином, пояснення ОСОБА_1 в сукупності з дослідженими суддею доказами вказують на те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Суддя, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , щодо якого 27.02.2019 року Казанківським районним судом Миколаївської області була розглянута справа щодо несвоєчасного подання декларації за 2017 рік, який не працює, має на утриманні малолітню дитину, розкаюється та цілком жалкує щодо вчиненого правопорушення, враховуючи ступінь його вини, який вказує на відсутність певного умислу на вчинення правопорушення, вбачає доцільним накласти на нього стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі санкції, передбаченою ч. 1 ст.172-6 КуПАП.

Крім того, суддя враховує, що ст.40-1 КУпАП визначено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі наведеного вище, керуючись Законом України «Про запобігання корупції» та ст.ст. 9, 33, 36, 40-1, 252, 276-280, 283-285 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 420 грн. 40 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду через Казанківський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: