Справа № 761/460/20
Провадження № 3/761/849/2020
20 січня 2020 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Кваша А.В., за участю секретаря Безчасної О.В., прокурора Сказко Р.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка обіймає посаду менеджера ФОП ОСОБА_2 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного державного ревізора-інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, будучи державним службовцем категорії «В», являючись суб'єктом декларування відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 та абзацу 1 частини 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 19.09.2018 припинивши виконання функцій держави, 29.05.2019 несвоєчасно без поважних причин подала декларацію суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що несвоєчасно подала декларацію у зв'язку з технічними проблемами сайту, оскільки вона 05.03.2019 року заповнювала декларацію та була впевнена, що вона подала дану декларацію, однак, згідно інформації від адміністратора Реєстру державного підприємства «Українські спеціальні системи», починаючи з 04.03.2019 у окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр спостерігалися помилки, які в повній мірі були усунуті 06.03.2019 о 14:40», а тому, враховуючи, що подання нею декларації було саме в цей період, вважає що в причина відсутності декларації на сайті була саме внаслідок зазначених темних помилок, у зв'язку з чим в її діях немає складу адміністративного правопорушення.
Під час судового розгляду справи прокурор вважав, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до такого висновку.
Як встановлено судом, відповідно до наказу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 21.06.2018 №373-о ОСОБА_1 з 22.06.2018 призначено на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби. 22.06.2018 ОСОБА_1 прийнято присягу державного службовця.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, 22.06.2018 року ОСОБА_1 попереджена про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про державну службу» та Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби.
Наказом Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 14.09.2018 №890-о ОСОБА_1 19.09.2018 звільнено із займаної посади за власним бажанням, у зв'язку з виходом на пенсію, відповідно до ст.86 Закону України «Про запобігання корупції» та ст.38 КЗпП України.
Таким чином, відповідно Закону України «Про запобігання корупції», посада головного державного ревізора-інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, яку обіймала ОСОБА_1 з 22.06.2018, відноситься до категорію «В» посад державної служби, а тому вона є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення та суб'єктом декларування, отже була зобов'язана подати декларацію суб'єкта декларування за минулий рік до 00 годин 00 хвилин 04 квітня 2019 року шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру.
Водночас, ОСОБА_1 зазначену декларацію не подала до 01.04.2019, що підтверджується матеріалами справи, при цьому така декларація подана ОСОБА_1 лише 29.05.2019, при цьому судом не приймається до уваги пояснення ОСОБА_1 щодо заповнення нею декларації 05.03.2019 та її подання, враховуючи відсутність належних та допустимих доказів зазначеному.
У зв'язку із зазначеним, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , судом враховується характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особа правопорушника, її відношення до скоєного та майновий стан ОСОБА_1 , відсутність обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність.
Таким чином, з урахуванням наведеного, суд вважає, що з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, необхідним і достатнім буде застосуваннями до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті 172-6 ч. 1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.27, ст.40-1, ч.1 ст.172-6, 221, ст.ст. 279-280, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір, що становить 420 (чотириста двадцять) гривень, 40 (сорок) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд міста Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.
Суддя А.В. Кваша