Справа № 685/69/20
Провадження № 3/685/54/20
29 січня 2020 року.
Суддя Теофіпольського районного суду Хмельницької області Бурлак Г.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Теофіпольського відділення поліції Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, тимчасово непрацюючого,
За ч. 1 ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 22.08.2019 року серії АПР18 №586646, 22.08.2019 року близько 00 год. 00 хв. ОСОБА_1 в смт.Теофіполь по вул. Небесної Сотні, на дитячому майданчику поблизу магазину «Тетяна», голосно слухав музику та кричав, чим порушував громадський порядок та спокій громадян. Правова кваліфікація - ч.1 ст.182 КУпАП.
ОСОБА_1 належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не зявився, заяв чи клопотань не подав. Суд вважає за можливе розгляд справи проводити за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності
Статтею 7 КУАП передбачено, що провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставі і в порядку встановленим законом.
Відповідно до ст. 9 ч.1 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездітність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол.
Зі змісту ч.1 ст.256 КУпАП вбачається, що у протоколі про адміністративне правопорушення обов'язково зазначається місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення тощо.
Також, необхідно зазначити, що диспозиція ст. 182 КУпАП є бланкетною, у зв'язку з чим, посилання в протоколі на нормативні акти, які регламентують порядок щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях є обов'язковим. Проте, в порушення вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення від 22.08.2019 року серії АПР18 №586646 не вказано посилань на норму спеціального нормативного акту, за порушення якої настає відповідальність за ч. 1 ст. 182 КУпАП.
Оскільки судом не встановлено в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП, то дії, визначені в протоколі від 22.08.2019 року серії АПР18 №586646 не утворюють склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 182 КУпАП, а тому провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 182 КУпАП необхідно закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи обставини справи, керуючись ч.1 ст. 182, 247, 256, 278 КУпАП, райсуд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ч.1 ст.182 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Теофіпольський районний суд.
Суддя