Рішення від 29.01.2020 по справі 540/2394/19

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2394/19

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Сільськогосподарського приватного акціонерного товариства "Водолій" Мартиновця ОСОБА_1 до Національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі директора департаменту НКЦПФР у Південному регіоні Ровинського Ю.О. про визнання протиправною та скасування постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 509-ПД-1-Е від 28.10.2019 р.,

встановив:

13.11.2019 року Сільськогосподарського приватного акціонерного Товариства “Водолій” (надалі - позивач, СПАТ "Водолій") звернулось до суду з позовом до Національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі директора департаменту НКЦПФР у Південному регіоні Ровинський Ю.О. (надалі - відповідач), в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову № 509-ПД-1-Е від 28.10.2019 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постановою уповноваженої особи НКЦПФР Ровинським Ю.О. від 28.10.2019 за результатами розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів відносно Сільськогосподарського приватного акціонерного товариства “Водолій ” прийнято рішення у вигляді постанови № 509-ПД-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та застосовано до позивача штрафну санкцію у розмірі 17000,00 грн. Зазначеною постановою, за порушення вимог законодавства про цінні папери, а саме за порушення вимог пункту 10 статті 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” у частині неподання до департаменту НКЦПФР у Південному регіоні в термін до 27.08.2019 р. документів та інформації на запит від 13.08.2019 р. № 25/01/19033. Позивач вважає, дану постанову протиправною, так як 09.10.2019 р. СПрАТ “Водолій” надіслав до департаменту НКЦПФР у Південному регіоні лист № 98 з інформацією, яка визначена в листі від 13.08.2019 року № 25/01/19033, даний лист отримано департаментом 16.10.2019 року. Вважає, що відповідачем порушено процедуру притягнення СПрАТ “Водолій” до адміністративної відповідальності, що і стало підставою звернення з даним адміністративним позовом до суду.

Ухвалою суду від 29.11.2019 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

10.12.2019 представником відповідача подано до суду відзив на адміністративний позов, відповідно до якого проти задоволення позовних вимог заперечує, так як уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, директором департаменту Комісії у Південному регіоні - Ровинським Ю.О., у відношенні СПрАТ “Водолій” винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 28.10.2019 №509-ПД-1-Е, відповідно до якої за порушення пункут 10 статті 8 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” у частині неподання до департаменту НКЦПФР в Південному регіоні в термін до 27.08.2019 р. документів та інформації на запит від 13.08.2019 року № 25/01/19033 застосовано санкцію у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень. Вказане правопорушення позивачем вчинено повторно, про що міститься інформація в постанові. В задоволенні позову просить відмовити повністю.

Ухвалою від 27.12.2019 року судом вирішено перейти до розгляду справи за правилами загального провадження та призначити підготовче засідання на 24.01.2020 року.

24.10.2020 р. сторони по справі в судове засідання не з'явились, надали суду заяву про розгляд справи за правилами письмового провадження.

Частиною 9 ст. 205 КАС України визначено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши надані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду спору по суті, проаналізувавши норми законодавства, які регулюють спірні відносини та їх застосування сторонами, суд встановив наступне: Постановою від 26.09.2019 року № 741-ПД-Е-1 у відношенні СПрАТ “Водолій” порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів, якою зобов'язано керівника або повноваженого представника товариства прибути до департаменту НКЦПФР у Південному регіоні 10.10.2019 р. для підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання відповідних пояснень з приводу скоєного правопорушення.

10 жовтня 2019 року у відношенні СПрАТ “Водолій” складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 531-ПД-1-Е, для ознайомлення та підписання якого керівник або повноважений представник товариства до департаменту НКЦПФР у Південному регіоні не з'явився.

Постановою від 11.10.2019 р. № 519-ПД-1-Е розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні СПрАТ “Водолій” призначено на 28.10.2019 року.

16.10.2019 року до департаменту НКЦПФР у Південному регіоні надійшов лист СПрАТ “Водолій” від 09.10.2019 року № 98 з інформацією, яка визначена у запиті від 13.08.2019 року № 25/01/19033.

28.10.2019 р., Уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, директором департаменту Комісії у Південному регіоні - Ровинським Ю.О., у відношенні СПАТ “Водолій” винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №509-ПД-1-Е.

Як вбачається з даної постанови, за порушення вимог законодавства про цінні папери, а саме за порушення вимог пункту 10 статті 8 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” у частині неподання до департаменту НКЦПФР у Південному регіоні в термін до 27.08.2019 року документів та інформації на запит від 13.08.2019 року № 25/01/19033 застосовано до СПрАТ “Водолій” штрафну санкцію у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000,00 грн.

Постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 28.10.2019 №509-ПД-1-Е винесено на підставі акта про правопорушення на ринку цінних паперів від 10.10.2019 №531-ПД-1-Е.

Як на підставу скасування оскаржуваної постанови, позивач посилається на порушення відповідачем порядку розгляду справи про правопорушення, відповідно до Правил - №1470. Оскільки 09.10.2019 представником СПрАТ “Водолій” направлено на адресу відповідача лист № 98 з інформацією, яка визначена у запиті від 13.08.2019 року № 25/01/19033. Крім того, акт від 10.10.2019 року він не підписував, що позбавило позивача права захисту своїх прав.

Вважаючи, що його права та законні інтереси порушено, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного: за приписами частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР (далі - Закон України від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР).

Згідно зі статтею 1 Закону України від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексу заходів з метою упорядкування контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та попередження зловживань та порушень у цій сфері.

Відповідно до статті 5 Закону України від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює державне регулювання ринку цінних паперів, комплексні заходи щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням, порушенням у цій сфері, а отже і органом, уповноваженим державою на здійснення відповідних функцій на ринку цінних паперів.

Відповідно до статті 6 Закону України від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення в установленому порядку.

Згідно приписів статті 12 Закону України від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів.

Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.

У разі якщо під час проведення перевірки уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку проводилося вилучення документів, які підтверджують факт порушення, до акта про правопорушення додаються їх копії, а також протокол про вилучення.

Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.

Порядок та строки розгляду Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначається Правилами розгляду справ про порушення вимоги законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16 жовтня 2012 року №1470, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 5 листопада 2012 року за №1855/22167 (далі - Правила №1470).

Відповідно до пункту 4 Розділу І Правил №1470 завданням провадження у справах про правопорушення є своєчасне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законодавством, забезпечення виконання винесеного рішення, а також виявлення причин та умов, що сприяють учиненню правопорушень, і запобігання правопорушенням.

Згідно пункту 2 Розділу 4 Правил №1470 уповноваженою особою про вчинення правопорушення складається акт про правопорушення на ринку цінних паперів.

Про дату, час та місце складання акта про правопорушення на ринку цінних паперів особа, щодо якої порушено справу про правопорушення, повідомляється не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дати складання акта.

Акт про правопорушення на ринку цінних паперів складається та підписується не пізніше двадцяти робочих днів з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до пункту 4 Розділу 4 Правил №1470 уповноважена особа вирішує питання, передбачені у пункті 1 цього розділу, визначає дату розгляду справи про правопорушення та виносить постанову про це, яку надсилає юридичній особі, щодо якої порушено справу, не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи.

Одночасно пунктом 1 розділу 6 Правил №1470 визначено, що справа про правопорушення щодо юридичної особи розглядається у присутності керівника та/або представника юридичної особи, яка притягується до відповідальності.

Пунктами 1, 3 розділу 7 Правил №1470 визначено, що розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення у справі. Рішення уповноваженої особи у справі оформлюється у вигляді постанови.

У справі про правопорушення уповноважена особа приймає одне з таких рішень:

1) про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів;

2) про закриття справи.

У пунктах 10, 14 частини 1 статті 8 Закону України від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Частинами 1, 5 статі 12 Закону України від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР передбачено, що уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів.

Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону).

У відповідності до п.п. 5, 6, 7, 10 р. I Правил, уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції. Структурним підрозділом Комісії є департамент, управління, відділ центрального апарату Комісії або її територіального органу, який здійснює функції щодо регулювання відповідного напряму діяльності на ринку цінних паперів. Уповноваженим підрозділом Комісії є департамент, управління, відділ центрального апарату Комісії або її територіального органу, який здійснює функції правозастосування. Розгляд справ про правопорушення здійснюється виключно уповноваженими особами Комісії у межах наданих повноважень. Справи про правопорушення розглядаються уповноваженими особами, на підвідомчій території яких було виявлено порушення або перебуває особа, щодо якої порушено справу про правопорушення.

Справи про правопорушення щодо юридичних осіб у межах наданих повноважень розглядаються уповноваженими особами: Головою Комісії; членами Комісії; уповноваженими Комісією посадовими особами. Справи про адміністративні правопорушення в межах наданих повноважень розглядаються уповноваженими особами: Головою Комісії; членами Комісії; уповноваженими Комісією посадовими особами. Голова та члени Комісії можуть розглядати справи про правопорушення і застосовувати до учасників ринку цінних паперів санкції, передбачені в розділі XVII Правил. Справа про правопорушення може бути розглянута за дорученням Голови Комісії колегіально в складі трьох членів Комісії. У разі розгляду справи про правопорушення колегіально усі документи, що стосуються цієї справи, підписуються усіма уповноваженими особами, які здійснювали розгляд справи. У разі відсутності (відрядження, відпустки, хвороби тощо) Голови або члена Комісії розгляд справи про правопорушення здійснюється іншим членом Комісії. У разі відсутності (відрядження, відпустки, хвороби тощо) начальника територіального органу Комісії розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів здійснюється особою, яка виконує обов'язки начальника територіального органу Комісії (положень п.п. 1-5 р. ІІ Правил).

За п.п. 1, 5 р. IV, п.п. 1-4 р. V, п. 1 р. VI Правил, уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Уповноваженою особою про вчинення правопорушення складається акт про правопорушення на ринку цінних паперів. Акт про правопорушення на ринку цінних паперів повинен містити: номер, дату, місце його складання; посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала акт про правопорушення на ринку цінних паперів (у разі надання повноважень за дорученням - реквізити доручення); повне найменування юридичної особи, місцезнаходження, код за ЄДРПОУ, у разі наявності інформації - банківські реквізити, засоби зв'язку; виклад обставин правопорушення; посилання на нормативно-правовий акт, норму якого порушено; відомості про наявність повторного вчинення правопорушення особою, щодо якої складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів; інші відомості, необхідні для вирішення справи про правопорушення. Пояснення особи, щодо якої складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів, є складовою частиною акта про правопорушення на ринку цінних паперів і приєднуються до нього у вигляді додатка. Акт про правопорушення на ринку цінних паперів підписується особою, яка його склала, і керівником або представником юридичної особи, щодо якої його складено. Уповноважена особа при підготовці справи про правопорушення до розгляду вирішує такі питання: чи належить до її компетенції розгляд даної справи; чи витребувані необхідні додаткові матеріали; чи наявні підстави, передбачені в пункті 2 розділу III цих Правил; чи підлягають задоволенню клопотання осіб, які беруть участь у розгляді справ. Якщо уповноваженою особою Комісії при підготовці справи до розгляду будуть встановлені підстави, передбачені в пункті 2 розділу III цих Правил, справа про правопорушення може бути закрита до визначення дати її розгляду, про що виноситься відповідна постанова, яка протягом трьох робочих днів з дати її винесення надсилається особі, щодо якої закрито справу. Якщо уповноваженою особою Комісії при підготовці справи про правопорушення до розгляду будуть встановлені підстави, передбачені в пункті 4 розділу III цих Правил, провадження у справі може бути зупинено до встановлення обставин, що стали підставою для зупинення справи про правопорушення. Уповноважена особа вирішує питання, передбачені у пункті 1 цього розділу, визначає дату розгляду справи про правопорушення та виносить постанову про це, яку надсилає юридичній особі, щодо якої порушено справу, не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи. Справа про правопорушення щодо юридичної особи розглядається у присутності керівника та/або представника юридичної особи, яка притягується до відповідальності.

Вказаними вище положеннями Правил передбачено процедуру розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичних осіб.

Як свідчать матеріали справи, Постановою від 26.09.2019 року № 741-ПД-Е-1 у відношенні СПрАТ “Водолій” порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів, якою зобов'язано керівника або повноваженого представника товариства прибути до департаменту НКЦПФР у Південному регіоні 10.10.2019 р. для підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання відповідних пояснень з приводу скоєного правопорушення, яка була спрямована позивачу 01.10.2019 року, відповідно до реєстру рекомендованих листів № 1 від 01.10.2019 року та копії фіскального чеку № 6507806910073 від 01.102019 р. та отримано позивачем 07.10.2019 року, про що свідчить витяг з офіційного сайту «Укрпошта».

10 жовтня 2019 року у відношенні СПрАТ “Водолій” складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 531-ПД-1-Е, для ознайомлення та підписання якого керівник або повноважений представник товариства до департаменту НКЦПФР у Південному регіоні не з'явився, який 15.10.2019 спрямований позивачу, відповідно до реєстру рекомендованих листів № 1 від 15.10.2019 року та копії фіскального чеку, який отримано позивачем 04.11.2019 року, про що свідчить витяг з офіційного сайту «Укрпошта».

Постановою від 11.10.2019 р. № 519-ПД-1-Е розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні СПрАТ “Водолій” призначено на 28.10.2019 року, яка 15.10.2019 спрямована позивачу, відповідно до реєстру рекомендованих листів № 1 від 15.10.2019 року та копії фіскального чеку, який отримано позивачем 04.11.2019 року, про що свідчить витяг з офіційного сайту «Укрпошта».

28.10.2019 р., Уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, директором департаменту Комісії у Південному регіоні - Ровинським Ю.О., у відношенні СПАТ “Водолій” винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №509-ПД-1-Е.

Як зазначено в оскаржуваній постанові, для участі у розгляді справи про правопорушення на ринку цінних паперів до департаменту НКЦПФР у Південному регіоні, незважаючи на своєчасне повідомлення, представник та /або керівник товариства не з'явився.

Відповідно до п. 14 р. І Правил №1470 постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанова по справі про адміністративне правопорушення), постанова про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про закриття провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про виправлення описок, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, розпорядження про скасування розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом.

Доказом надіслання вищезазначених документів є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпеля, та касовий чек.

Так, в матеріалах справи містяться належні та допустимі докази вчасного надсилання відповідачем документів, які передували винесенню спірної постанови, відповідно до вимог вищезазначеного законодавства.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави дійти до висновку про те, що Правилами №1470 чітко визначений порядок застосування заходів впливу Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, які відповідачем порушено не було.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 28 лютого 2018 року в справі № 826/10418/16 та від 19 вересня 2018 року в справі № 815/4569/17.

Крім того, суд зазначає, що спірна постанова № 509-ПД-1-Е містить посилання на пункт 7 статті 11 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”.

Так, відповідно до п.7 ст. 11 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, СПрАТ “Водолій” надав інформацію на лист від 13.08.2019 року № 25/01/19033 до департаменту НКЦПФР у Південному регіоні 09.10.2019 року № 98, про що зазначено в спірній постанові, однак з порушенням встановленого строку, а саме 27.08.2019 року.

З аналізу змісту п.7 ст.11 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, суд приходить до висновку, що дана норма, зокрема передбачає застосування до юридичних осіб санкцій за не подання інформації.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачем вжито всіх необхідних заходів для розгляду справи про правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідженно обставини справи про правопорушення, а отже порядок притягнення позивача до відповідальності, встановлений Правилами №1470, відповідачем порушено не було.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

З урахуванням системного аналізу правових норм, наведених вище, досліджених судом доказів, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

В задоволенні адміністративного позову Сільськогосподарського приватного акціонерного Товариства “Водолій” (75213, с.Преображенка, вул. Кірова, 47, код ЄДРПОУ 03784226) до Національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі директора департаменту НКЦПФР у Південному регіоні Ровинський Ю.О. (код ЄДРПОУ 37956207, 01010, м.Київ, вул. Московська, 8, корп.30) про визнання протиправною та скасування постанови № 509-ПД-1-Е від 28.10.2019 року - відмовити в повному обсязі .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Д.К. Василяка

кат. 108100100