Справа № 383/1407/19
Номер провадження 3/383/15/20
29 січня 2020 року суддя Бобринецького районного суду Кіровоградської області Адаменко І.М., при секретарі Адаменко К.А., розглянувши в м. Бобринець Кіровоградської області в залі судових засідань Бобринецького районного суду Кіровоградської області матеріали, які надійшли з Бобринецького ВП Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 за вчинення правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 121 КУпАП,-
11 грудня 2019 року до Бобринецького районного суду Кіровоградської області з Бобринецького ВП Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області для розгляду надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , де з протоколу серії ОБ № 054923 від 30.10.2019 року слідує, що 30.10.2019 року о 13 год. 45 хв. ОСОБА_1 в м. Бобринець Кіровоградської області по вул. Шляхівська, керував автомобілем ВАЗ 2102, н.з. НОМЕР_1 , на якому шини різних моделей з різними малюнками протекторів для легкових автомобілів, чим порушив п.п. 31.4.5.Г Правил дорожнього руху, тобто скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 4 ст. 121 КУпАП.
До суду від представника ОСОБА_1 - адвоката Гольфіндер С.К. надійшло клопотання про закриття провадження у справі відносно ОСОБА_1 в зв'язку з відсутністю у діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП виходячи із наступного.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставин справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Частинами 1, 2 ст.7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до ч. 1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Зі змісту даної правової норми вбачається, що особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності тільки у разі вчинення дії чи бездіяльності, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно диспозиції ч. 4 ст. 121 КУпАП адміністративне правопорушення полягає у вчиненні повторного протягом року будь-якого з порушень, передбачених частинами першою-третьою цієї статті.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ОБ № 054923 від 30.10.2019 року зазначено, що 30.10.2019 року о 13 год. 45 хв. ОСОБА_1 в м. Бобринець Кіровоградської області по вул. Шляхівська, керував автомобілем ВАЗ 2102, н.з. НОМЕР_1 , на якому шини різних моделей з різними малюнками протекторів для легкових автомобілів, чим порушив п.п. 31.4.5.Г Правил дорожнього руху, тобто ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 4 ст. 121 КУпАП, при цьому до матеріалів адміністративної справи не додано доказів того, що ОСОБА_1 повторно вчинив правопорушення та притягувався до адміністративної відповідальності протягом року за ст. 121 КУпАП також до матеріалів протоколу не надано копій постанов про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 121 КУпАП протягом року, крім того в протоколі зазначено, що проводилася фото та відео зйомка події, але до протоколу про адміністративне правопорушення не надано ні фото, ні відео фіксація події, також не надано жодного доказу, що шини транспортного засобу ОСОБА_1 мають різні моделі та різні малюнки протекторів.
За таких обставин, суд вважає, що при складені матеріалів про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП щодо ОСОБА_1 допущено грубе порушення порядку фіксування вказаного факту адміністративного правопорушення, що не доводять події і складу адміністративного правопорушення, оскільки відсутня його об'єктивна та суб'єктивна сторона.
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП при наявності обставин, передбачених ст.247 КУпАП виноситься постанова про закриття справи.
За викладених обставин, суд вважає вину ОСОБА_1 не доведеною достатніми та беззаперечними доказами, а тому провадження у справі підлягає закриттю відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 245, 247, 252, 279, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -
Провадження у справі №383/1407/19 про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.121 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях останнього події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає чинності після закінчення строку подання скарги.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду на протязі 10 днів з дня її винесення, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених ч.5 ст.7 КУпАП та ч.1 ст.287 цього Кодексу.
Суддя І. М. Адаменко