Справа № 1806/1-627/2011
Провадження № 1-в/592/103/20
29 січня 2020 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми в особі судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши подання т.в.о. начальника Сумського ВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Суми, громадянина України, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 1) 09.01.2004 Ковпаківським районним судом м.Суми за ч. 2 ст. 185 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік 6 місяців; 2) 29.08.2006 Ковпаківським районним судом м. Суми за ч. 2 ст. 186, ч.2 ст. 185, ст.304 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки; 3) 14.06.2010 Ковпаківським районним судом м.Суми за ч.2 ст.307 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з іспитовим строком на 3 роки; 4) 04.11.2011 Ковпаківським районним судом м.Суми за ч.2 ст.307 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років 1 місяць,-
Подання мотивується тим, що ОСОБА_4 , звільнившись від відбування покарання 23.02.2016, на шлях виправлення не став, а став на шлях порушення громадського порядку та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Просять встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 на підставі Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Представник Сумського ВП ГУ НП в Сумській області в судовому засіданні подання підтримав.
Засуджений ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення подання про встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що подання підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що вироком Ковпаківського районного суду м.Суми від 04.11.2011 ОСОБА_4 було засуджено за частиною 2 статті 307 КК України та призначено до покарання у виді 5 років 1 місяць позбавлення волі з конфіскацією майна.
ОСОБА_4 засуджений до позбавлення волі за тяжкий злочин і, звільнившись з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став, а став на шлях порушення громадського порядку.
Так, 08.02.2019 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП і на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, 18.11.2019 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, і на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 170 грн., 17.01.2020 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, і на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, 27.01.2020 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП, і на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 51 грн.
При застосуванні заходу адміністративного впливу, ОСОБА_4 попереджали під розпис про те, що він буде взятий під адміністративний нагляд, але прийняті заходи не дали належного позитивного результату.
Згідно з пунктом «в» частини 1 статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд установлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Отже, враховуючи, що після звільнення з місця відбування покарання ОСОБА_4 , будучи особою, яка звільнилася з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, притягувався до адміністративної відповідальності за правопорушення, тому є підстави для встановлення йому адміністративного нагляду строком на 1 рік, встановивши обмеження, передбачені статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Керуючись п. ”в” ст. 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі“, суд, -
Встановити щодо ОСОБА_4 адміністративний нагляд на строк один рік та встановити йому наступні обмеження:
1.Зобов'язати прибувати в період нагляду 1, 3 суботи кожного місяця з 09 год. до 12 год. на реєстраційну відмітку до Сумського ВП.
3.Заборонити виходити з квартири чи домоволодіння після 20 год. до 04 год. наступної доби без отримання на те письмового дозволу керівництва ВП ГУ НП. При виході на роботу в години цієї заборони піднаглядний повинен попередити керівництво ВП ГУ НП і надати відповідну довідку з місця роботи.
3. Заборонити виїзд за межі пункту проживання на постійне чи тимчасове перебування без письмового дозволу керівництва ВП ГУ НП. В разі необхідності виїзду за територію пункту проживання, піднаглядний зобов'язаний письмово повідомити керівництво ВП ГУ НП про мету, термін та точну адресу знаходження, отримати дозвіл, маршрутний листок, в якому робити відповідні реєстраційні відмітки.
На постанову суду може бути подана апеляція протягом семи днів з дня її оголошення до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми.
Суддя ОСОБА_1