Ухвала від 15.07.2009 по справі 2-а-8385/09/1070

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження у справі

15 липня 2009 року № 2-а-8385/09/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 - фізичної особи - підприємця до Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпінське бюро технічної інвентаризації» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 -фізична особа - підприємець з позовом до Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпінське бюро технічної інвентаризації» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Згідно з частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, ОСОБА_1 просить визнати дії Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпінське бюро технічної інвентаризації» щодо скасування прав власності ОСОБА_1 на комплекс відпочинку та розваг торгівельно-офісний комплекс протиправними. Зобов'язати Комунальне підприємство Київської обласної ради «Ірпінське бюро технічної інвентаризації» вчинити дії щодо відновлення запису в Реєстрі прав власності на нерухоме майно. Тобто, у даному випадку, цей спір є спором про право.

Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Отже, справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

Проте, за наявності спору про право власності на майно (комплекс відпочинку та розваг торгівельно-офісний комплекс), даний спір не є публічно-правовим та не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції (адміністративної справи), яке наведено у пункті 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, враховуючи характер спірних правовідносин даний позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 109, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. 1. Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства Київської обласної ради «Ірпінське бюро технічної інвентаризації» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

2. 2. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.