м. Київ
27 липня 2009 року 12:09 Справа № 2-а-2127/09 (2-а-2670/08)
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Харченко С.В., при секретарі: Зінов'євій А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Баришівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про припинення підприємницької діяльності, -
Баришівська об'єднана державна податкова інспекція Київської області звернулась до суду з позовом про скасування (припинення) державної реєстрації фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач з 01.09.2004 перебуває на обліку в Баришівській об'єднаній державній податковій інспекції Київської області, проте, податкова звітність, починаючи з 01.01.2006, ним не подавалась, що є порушенням ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування".
В судове засідання представник позивача та відповідач не з'явились, були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду.
Матеріали справи містять заяву позивача про розгляд справи за відсутності його представника.
Крім того, до суду надійшла заява позивача про уточнення позовних вимог, відповідно до якої позивач просить суд припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.
Відповідач заперечень проти позову суду не надав, у судові засідання неодноразово не з'являвся, явку повноважних представників не забезпечив, письмових заяв чи клопотань про розгляд справи без участі відповідача або про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 № 80 (надалі - Порядок) платники податків - це фізичні особи, які мають статус підприємців (самозайнятих осіб) чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до п. 5.1 Порядку, узяття на облік фізичної особи - підприємця здійснюється за місцем проживання такої особи відповідним органом державної податкової служби на підставі відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.
Судом встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: 07540, АДРЕСА_1) зареєстрований Виконавчим комітетом Березанської міської ради Київської області як фізична особа - підприємець 31.08.2004, номер запису про державну реєстрацію № 2 352 000 0000 000021 ( копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії В00 №867323 (а.с. 7)). В органах державної податкової служби відповідач перебуває на обліку як платник податків з 01.09.2004 за № 195, що підтверджується довідкою Баришівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області за № 584/W17 від 28.11.2008 (а.с. 4).
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
1. 1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
2. 2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;
4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, довідки Баришівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області № 584/м/17 від 28.11.2008 (а.с. 4), відповідач не звітується до податкової інспекції з 01.01.2006, податкова заборгованість по податкових платежах станом на 15.12.2008 у відповідача відсутня (довідка Баришівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області від 15.12.2008 (а.с. 5)).
Згідно ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться, зокрема, у разі постановления судового рішення про припинення такої діяльності з підстав неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до п. 8.6 Порядку, розробленого відповідно до Законів України „Про систему оподаткування", „Про державну податкову службу в Україні" у випадку, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про постановления судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Враховуючи неподання відповідачем більше року органам державної податкової служби документи фінансової звітності, відсутність у відповідача податкової заборгованості, а також право органів державної податкової служби на звернення до суду з заявою (позовною заявою) про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 51, 69, 71, 160, 162-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. 1. Позов задовольнити у повному обсязі.
2. 2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місцепроживання: 07540, АДРЕСА_1).
3. 3. Постанову надіслати державному реєстратору Виконавчого комітету Березанської міської ради Київської області для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про судове рішення та для здійснення заходів з припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 у встановленому законом порядку (після набрання постановою законної сили).
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.