Справа №4-16/2010 р.
27 січня 2010 року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області у складі:
головуючого судді Терещенко О.І.
при секретарі Павленко О.Г.
з участю прокурора Жерьобкіна В. Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання слідчого Білопільського РВ ГУМВС України в Сумській області ОСОБА_1 про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту відносно
ОСОБА_2 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України освіта незакінчена вища, не працюючого, не одруженого, раніше судимого, -
26 серпня 2009 року о 4 год. 55 хв. до чергової частини Білопільського РВ УМВС України в Сумській області надійшло повідомлення від чергової медсестри приймального відділення Білопільської ЦРЛ про те, що за медичною допомогою звернулась ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканка м. Ворожба вул. Петровського буд. 138.
Під час огляду у ОСОБА_3 були виявлені тілесні ушкодження у вигляді колото-різаних ран шиї, обличчя, грудної клітини, верхніх кінцівок.
В ході проведення перевірки було встановлено, що 25 серпня 2009 року приблизно о 17 год. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, перебуваючи у власному автомобілі НОМЕР_1 разом з ОСОБА_3, який знаходився поблизу вул. Петровського м. Ворожба, наніс останній ножем удари в область шиї, обличчя та грудної клітки, та утримував її з пораненнями в автомобілі, на протязі приблизно 6 годин, до тих пір, поки останній не вдалось від нього втекти.
За даним фактом відносно ОСОБА_2 порушено кримінальну справу №09040210 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.129 КК України.
В подальшому були проведені слідчі дії, та призначені відповідні експертизи. Проведеною судово-медичною експертизою було встановлено, що потерпілій ОСОБА_3 було нанесено загалом 11 колото-різаних ран, серед яких рани шиї, обличчя, грудної клітини, кінцівок. Дві з даних ран мають раневі канали, та знаходяться в життєво важливому органі людини - шиї. Одна з ран знаходиться на пальці лівої кисті ОСОБА_3, що могла бути отримана під час самооборони останньої. Відповідно до результатів експертизи, не виключено, що ОСОБА_3 після одержаних пошкоджень могла померти при ненаданні їй своєчасної медичної допомоги.
За результатами комплексної психолого-психіатричної експертизою було встановлено, що ОСОБА_2 інкриміноване йому діяння скоїв у стані, коли міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Відповідно до показань потерпілої ОСОБА_3, ОСОБА_2 безпричинно наніс їй удари ножем в шию, та інші частини тіла, намагаючись вбити її, а потім не випускаючи з автомобіля, чекав настання її смерті, щоб потім, і самому покінчити життя самогубством.
За результатами комплексної психолого-психіатричної експертизи, і у зв'язку з результатами проведеного слідства, кваліфікація дій ОСОБА_2 була змінена, і відносно ОСОБА_2 було порушено кримінальну справу, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України.
10.09.2009 року ОСОБА_2 було обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, а 26 січня 2010 р. прокурором Білопільського району даний запобіжний захід відносно ОСОБА_2 було скасовано.
Заслухавши слідчого, прокурора, дослідивши матеріали кримінальної справи, суд приходить до висновку, що подання старшого слідчого підлягає задоволенню, ОСОБА_2 є раніше судимим за вчинення тяжкого злочину, і в період випробувального терміну вчинив особливо тяжкий злочин, під час виписки з лікувального закладу не повідомив про своє перебування за місцем свого проживання, та не з'явився до Білопільського РВ, знаходячись на свободі про невиїзд може вчинити нові злочини, при цьому також може ухилитися від слідства та суду, а тому суд вважає за необхідне надати дозвіл на затримання ОСОБА_2 і доставку його під вартою до суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 148-150, 155, 165-2 КПК України ,-
Подання слідчого Білопільського РВ ГУМВС України в Сумській області про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо ОСОБА_4 задовольнити частково.
Надати дозвіл на затримання і доставку ОСОБА_2, 13.01.1988 р., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, в суд під вартою.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Сумської області протягом 3-х діб з моменту її проголошення.
Суддя: підпис
Вірно: Суддя
Білопільського райсуду ОСОБА_5