(про заміну сторони або третьої особи на правонаступника)
28 січня 2020 року м. Житомир справа № 240/12160/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єфіменко О.В., розглянувши у письмовому провадженні питання про заміну відповідача на правонаступника в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
У провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 13.12.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрите провадження в адміністративній справі.
На виконання ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження у справі Головним управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подано до суду відзив №2/08-3 від 02.01.2020, в якому серед іншого, просило здійснити процесуальне правонаступництво у даній справі та замінити відповідача, а саме: Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Суд вважає за можливе розгляд і вирішення клопотання здійснити в письмовому провадженні, відповідно до п.10 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС).
Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Частиною п'ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про процесуальне правонаступництво та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Відтак, з матеріалів справи вбачається, що позивач звернулася до суду із позовом, в якому просить:
- визнати дії Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови в призначенні їй пенсії з посиланням на відсутність дотримання вимог ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
- зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.08.2019 з урахуванням встановленого судом у неї права на пенсію згідно ч. 2 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Таким чином відповідачем у справі є Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Процесуальне правонаступництво можливе в будь-якій стадії процесу. Однією із підстав процесуального правонаступництва є припинення юридичної особи.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 за №628 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирської області припинене в результаті реорганізації шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, визначено, що права та обов'язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Відповідно до відомостей з реєстру страхувальників Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирській області припинено з 05.08.2019.
Таким чином, оскільки позивач вибув, а його правонаступником є Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, тому суд вважає за можливе здійснити процесуальне правонаступництво та замінити вибувшого позивача Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирської області його правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Керуючись статтями 52, 194, 205, 229, 243, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про здійснення процесуального правонаступництва у справі №240/12160/19, - задовольнити.
Замінити вибувшого відповідача Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області його правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Ольжича, 7, м. Житомир, Житомирська область, 10003, код ЄДРПОУ 13559341).
Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного суду за правилами встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Єфіменко