Рішення від 28.01.2020 по справі 200/13619/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2020 р. Справа№200/13619/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасенка І.М., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства «Бердянський машинобудівний завод» до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 01.11.2019 року № 0093995104 на суму 31004,40 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство «Бердянський машинобудівний завод» звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 01.11.2019 року № 0093995104 на суму 31004,40 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до акту камеральної перевірки № 984/08-01-51-04/32954692 від 08.10.2019 року відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення від 01.11.2019 року № 0093995104.

Позивач вважає вищезазначене податкове повідомлення - рішення протиправним, у зв'язку з чим просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Запорізькій області від 01 листопада 2019 року № 0093995104 на суму 31004,40 грн.

29 листопада 2019 року відкрито провадження по справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження.

Сторони отримали ухвали про відкриття провадження в справі, що підтверджується поштовими повідомленнями.

27 грудня 2019 року, через відділ документообігу та архівної роботи суду відповідач надав відзив на адміністративний позов, в якому зазначив, що сплив строку 1095 днів, наданий законодавцем для перевірки платників припадає на 28.05.2022 року (з моменту першої фактичної сплати податкового боргу, а саме: 25.05.2019 року), а вищезазначений акт камеральної перевірки своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з орендної плати за землю був складений 08.10.2019 року і не перевищує 1095 днів (від 25.05.2019 року), тобто складений правомірно, та як наслідок складання податкового повідомлення - рішення від 01.11.2019 року № 0093995104 з визначенням штрафних санкцій є правомірним, тобто без порушення терміну застосування, встановлених ст. 102 ПК України. Отже, з огляду на вищевикладене, просили відмовити в задоволенні позову.

За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи відсутність клопотань сторін щодо розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.

Дослідивши заяви по суті справи, письмові докази, наявні у справі, суд встановив наступне.

Позивач - приватне акціонерне товариство «Бердянський машинобудівний завод», зареєстроване як юридична особа Першотравневою районною державною адміністрацією Донецької області 18.11.2004 року, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за номером 32954692, як платник податків перебуває на обліку за основним місцем обліку в Головному управлінні ДПС у Донецькій області. Як платник окремих видів податків (земельного податку з юридичних осіб, орендної плати з юридичних осіб) позивач перебуває на обліку в Головному управління ДПС у Запорізькій області.

Відповідач - Головне управління ДПС у Запорізькій області є юридичною особою публічного права - установою, яка є територіальним органом Державної фіскальної служби України, яка в свою чергу, була створена в процесі перетворення Державної податкової служби України, та яка наділена правовим статусом контролюючого органу. Загальний обсяг правоздатності такого суб'єкта податкових відносин, як «контролюючий орган», визначено положеннями ст. 41 Податкового кодексу України. Зміст функцій контролю цих органів визначено положеннями ст. 61 Податкового кодексу України.

Бердянське управління Головного управління ДПС у Запорізькій області, як слідує з відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, є відокремленим підрозділом юридичної особи - головного управління ДПС у Запорізькій області, адміністративної процесуальної правоздатності та адміністративної процесуальної дієздатності не має.

08 жовтня 2019 року на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 та п. 75.1 ст. 75, ст. 76 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), головним державним ревізором відділу податків і зборів з юридичних осіб Бердянського управління ГУ ДПС у Запорозькій області, Геращенко Валентином Олександровичем у приміщенні Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по деклараціям з орендної плати за землю за 2014 та 2015 роки платником податку: код 32954692, ПАТ «Бердянський машинобудівний завод».

За наслідками перевірки відповідачем визначено, що позивачем несвоєчасно сплачено узгоджені податкові зобов'язання з орендної плати за землю, визначені самостійно, згідно декларацій з орендної плати за землю за 2014 рік № 9002043513 від 24.01.2014 року та за 2015 рік № 9017408617 від 17.02.2015 року, чим порушено п. 57.1, п. 57.3 ст. 57 п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-IV (із змінами та доповненнями). За несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничних строків відповідальність передбачена п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України.

Відповідно вищевказаного акту від 08.10.2019 року № 984/08-01-51-04/32954692 контролюючим органом прийнято податкове повідомлення - рішення від 01.11.2019 року № 0093995104.

Податковим повідомленням - рішенням від 01.11.2019 року № 0093995104 на підставі статті 126 Податкового кодексу України за затримку 1689, 1673, 1658, 1627, 1624, 1610, 1599, 1568, 1548, 1538, 1522, 1518, 1507, 1487 календарних днів сплати грошового зобов'язання в сумі 155022 грн. позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 31004 грн. 40 коп. за платежем «Орендна плата з юридичних осіб».

З доданого до податкового повідомлення - рішення розрахунку штрафної санкції вбачається, що контролюючим органом нараховано позивачу суму штрафу за несвоєчасно сплачені узгоджені податкові зобов'язання, які визначені:

- Податковим розрахунком від 24.01.2014 року № 9002043513: дата операції

(тобто період затримки сплати)15.08.2019 - 30.12.2014, кількість днів затримки - 1689, погашено боргу в сумі 7216 грн., нараховано штрафу 1443,2 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 30.07.2019 - 30.12.2014, кількість днів затримки - 1673, погашено боргу в сумі 1 грн., нараховано штрафу 0,2 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 15.08.2019 - 30.01.2015, кількість днів затримки - 1658, погашено боргу в сумі 60681,4 грн., нараховано 12136,28 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 11.06.2019 - 30.12.2014, кількість днів затримки - 1624, погашено боргу в сумі 51 грн., нараховано штрафу 10,2 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 28.05.2019 - 30.12.2014, кількість днів затримки - 1610, погашено боргу в сумі 26,5 грн., нараховано штрафу 5,3 грн.

- Податковим розрахунком від 17.02.2015 року № 9017408617: дата операції

(тобто період затримки сплати) 15.08.2019 - 02.03.2015, кількість днів затримки - 1627, погашення боргу в сумі 13831,25 грн., нараховано 2766,25 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 15.08.2019 - 30.03.2015, кількість днів затримки - 1599, погашено боргу в сумі 13831,25 грн., нараховано штрафу 2766, 25 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 15.08.2019 - 30.04.2015, кількість днів затримки - 1568, погашено боргу в сумі 13831, 25 грн., нараховано штрафу 2766,25 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 25.09.2019 - 30.06.2015, кількість днів затримки - 1548, погашено боргу в сумі 7110,20 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 15.08.2019 - 30.05.2015, кількість днів затримки - 1538, погашено боргу в сумі 13831,25 грн., нараховано штрафу 2766,25 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 30.08.2019 - 30.06.2015, кількість днів затримки - 1522, погашено боргу в сумі 1 грн., нараховано штрафу 0,2 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 25.09.2019 - 30.07.2015, кількість днів затримки - 1518, погашено боргу в сумі 13831,25 грн., нараховано штрафу 2766,25 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 15.08.2019 - 30.06.2015, кількість днів затримки - 1507, погашено боргу в сумі 6720,10 грн., нараховано штрафу 1344,02 грн.; дата операції (тобто період затримки сплати) 25.09.2019 - 30.08.2015, кількість днів затримки - 1487, погашено боргу в сумі 4058,55 грн., нараховано 811,71 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем була подана засобами електронного зв'язку до контролюючого органу звітна податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік.

Звітною податковою декларацією з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік позивачем самостійно визначена (обчислена) сума податкових зобов'язань - орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності.

Звітною податковою декларацією позивачем нараховано орендної плати за земельні ділянки за 2014 рік у річному розмірі - 724892,87 грн., в тому числі січень 2014 року - 60212,25 грн., лютий 2014 року - 60212,25 грн., березень 2014 року - 60212,25 грн., квітень 2014 року - 60212, 25 грн., травень 2014 року - 60212,25 грн., червень 2014 року - 60212,25 грн., липень 2014 року - 60212,25 грн., серпень 2014 року - 60681,43 грн., вересень 2014 року - 60681,43 грн., жовтень 2014 року - 60681,43 грн., листопад 2014 року - 60681,43 грн., грудень 2014 року - 60681,40 грн.

Згодом позивачем була подана засобами електронного зв'язку до контролюючого органу уточнююча податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік, що підтверджується квитанцією № 2 від 15.07.2014 року, реєстраційний номер документу 9040403110.

Уточнюючою податковою декларацією позивачем уточнені нарахування орендної плати за земельні ділянки за 2014 рік, а саме: нараховано орендної плати за земельні ділянки за 2014 рік у річному розмірі - 587927,96 грн., в тому числі січень 2014 року - 60212,25 грн., лютий 2014 року - 60212,25 грн., березень 2014 року - 60212,25 грн., квітень 2014 року - 60212,25 грн., травень 2014 року - 60212,25 грн., червень 2014 року - 37385,00 грн., липень 2014 року - 41618,77 грн., серпень 2014 року - 41572,50 грн., вересень 2014 року - 41572,59 грн., жовтень 2014 року - 41572,59 грн., листопад 2014 року - 41572,59 грн., грудень 2014 року - 41572,58 грн.

Позивачем була подана засобами електронного зв'язку до контролюючого органу звітна податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2015 рік.

Звітною податковою декларацією з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2015 рік позивачем самостійно визначена (обчислена) сума податкових зобов'язань - орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності.

Звітною податковою декларацією позивачем нараховано орендної плати за земельні ділянки за 2015 рік у річному розмірі - 1659785,19 грн., в тому числі січень 201 5року - 13831,27 грн., лютий 2015 року - 13831,27 грн., березень 2015 року - 13831,27 грн., квітень 2015 року - 13831,27 грн., травень 2015 року - 13831,27 грн., червень 2015 року - 13831,27 грн., липень 2015 року - 13831,27 грн., серпень 2015 року - 13831,27 грн., вересень 2015 року - 13831,27 грн., жовтень 2015 року - 13831,27 грн., листопад 2015 року - 13831,27 грн., грудень 2015 року - 13831,22 грн.

Згідно з п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відтак, шляхом подання позивачем декларації набули статусу узгоджених нараховані такою декларацією грошові зобов'язання з орендної плати за землю за 2014 рік з наступними граничними термінами їх сплати: за січень 2014 року - 02.03.2014 року, за лютий 2014 року - 30.03.2014 року, за березень 2014 року - 30.04.2014 року, за квітень 2014 року - 30.05.2014 року, за травень 2014 року - 30.06.2014 року, за червень 2014 року - 30.07.2014 року, за липень 2014 року - 30.08.2014 року,за серпень 2014 року - 30.09.2014 року, за вересень 2014 року - 30.10.2014 року, за жовтень 2014 року - 30.11.2014 року, за листопад 2014 року - 30.12.2014 року, за грудень 2014 року - 30.01.2015 року.

Відповідно, шляхом подання позивачем декларації набули статусу узгоджених нараховані такою декларацією грошові зобов'язання з орендної плати за землю за 2015 рік з наступними граничним термінами їх сплати: за січень 2015 року - 02.03.2015 року, за лютий 2015 року - 30.03.2015 року, за березень 2015 року - 30.04.2015 року, за квітень 2015 року - 30.05.2015 року, за травень 2015 року - 30.06.2015 року, за червень 2015 року - 30.07.2015 року, за липень 2015 року - 30.08.2015 року, за серпень 2015 року - 30.09.2015 року, за вересень 2015 року - 30.10.2015 року, за жовтень 2015 року - 30.11.2015 року, за листопад 2015 року - 30.12.2015 року, за грудень 2015 року - 30.01.2016 року.

Отже, з розрахунку штрафної санкції до спірного податкового повідомлення - рішення вбачається, що відповідачем нарахований штраф за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань за податковою декларацією від 24.01.2014 року № 9002043513 із граничними термінами сплати 30.12.2014 року (за листопад 2014 року), 30.01.2015 року (за грудень 2014 року), а за податковою декларацією від 17.02.2015 року № 901 7408617 - за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань з граничними термінами сплати 02.03.2015 року (за січень 2015 року), 30.03.2015 року за лютий 2015 року), 30.04.2015 року (за березень 2015 року), 30.05.2015 року (за квітень 2015 року), 30.06.2015 року (за травень 2015 року), 30.07.2015 року (за червень 2015 року), 30.08.2015 року (за липень 2015 року).

Також, з розрахунку штрафної санкції до спірного податкового повідомлення - рішення вбачається, що узгоджені податкові зобов'язання фактично погашені позивачем з 28.05.2019 року по 25.09.2019 року.

Спірне податкове повідомлення - рішення прийнято відповідачем 01.11.2019 року.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом

Підпунктом 14.1.39. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України надано визначення грошовому зобов'язанню платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

За визначеннями, наведеними у підпунктах 14.1.147, 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, плата за землю - це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності; земельний податок - це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок для цілей розділу XII цього Кодексу).

Відповідно до п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України, контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Таким чином, контролюючий орган має право нарахувати штрафні санкції за порушення строків сплати грошового зобов'язання в межах строку 1095 днів та відлік строку давності у 1095 днів починається за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов'язань.

Враховуючи дату прийняття (01.11.2019 року) спірного податкового повідомлення - рішення і дати граничних строків сплати узгоджених зобов'язань за декларацією № 9002043513 від 24.01.2014 року (якими є 30.12.2014 року та 30.01.2015 року) та декларацією № 9017408617 від 17.02.2015 року (якими є 02.03.2015 року, 30.03.2015 року, 30.04.2015 року, 30.05.2015 року, 30.06.2015 року, 30.06.2015 року, 30.07.2015 року, 30.08.2015 року) суд приходить висновку, що податкове повідомлення - рішення від 01.11.2019 року № 0093995104 про зобов'язання позивача сплатити штраф прийнято поза межами строку 1095 днів.

Суд також зазначає, що висновки про те, що відлік строку давності не пов'язаний з фактичною сплатою платником податків узгоджених податкових зобов'язань, а починає свій відлік з дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, а відтак про протиправність податкового повідомлення - рішення, яким податковим органом визначені штрафні санкції платнику податків на підставі ст. 126 Податкового кодексу України, прийнятого за межами строку давності тривалістю 1095 днів, зроблені Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постановах № 820/495/18 від 29.01.2019 року, № 824/760/17-а від 05.06.2018 року, № 820/3543/17 від 02.10.2018 року, № 820/3544/17 від 10.05.2018 року.

Згідно зі ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захисту прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована 17 липня 1997 року Законом України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції», кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства, і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Поняття «майно» в розумінні ст. 1 Першого протоколу Конвенції має автономне значення, яке не обмежується власністю на фізичні речі та є незалежним від формальної кваліфікації у національному законодавстві (рішення у справі «Сук проти України» від 10.03.2011 року, заява № 10972/05).

Отже, застосування відповідачем спірним податковим повідомленням - рішенням до позивача штрафу має наслідком примусити позивача здійснити на користь держави виплату коштів. Однак таке втручання за Конвенцією може бути визнане тільки якщо здійснене на умовах, передбачених законом. Будь - які дії, спрямовані на позбавлення особи її майна є незаконними, якщо контролюючі органи діють не у відповідності до закону.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ПАТ «Бердянський машинобудівний завод» підлягають задоволенню, а податкове повідомлення - рішення № 0093995104 від 01.11.2019 року скасуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач при зверненні до суду сплатив судовий збір у розмірі 1921,00 грн. (платіжне доручення № 265 від 18 листопада 2019 року).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 77, 78, 90, 139, 205, 241-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов приватного акціонерного товариства «Бердянський машинобудівний завод» (місцезнаходження: 87400, Донецька область, Мангушський район, смт. Мангуш, вул. Мурзи, 16/6, код ЄДРПОУ 32954692) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (місцезнаходження: 69107, Запорізька область, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 166, код ЄДРПОУ 43143945) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 01.11.2019 року № 0093995104 на суму 31004,40 грн. - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Запорізькій області від 01 листопада 2019 року № 0093995104 на суму 31004,40 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області (місцезнаходження: 69107, Запорізька область, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 166, код ЄДРПОУ 43143945) на користь приватного акціонерного товариства «Бердянський машинобудівний завод» (місцезнаходження: 87400, Донецька область, Мангушський район, смт. Мангуш, вул. Мурзи, 16/6, код ЄДРПОУ 32954692), судовий збір у розмірі 1921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя І.М. Тарасенко