Справа № 463/9308/19
17 січня 2020 року місто Рівне
Суддя Рівненського міського суду О.Г.Крижова, розглянувши матеріали, які надійшли з Личаківського районного суду м.Львова про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого у НВП «Шляхбуд», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, суддя -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 158221 від 22 жовтня 2019 року вбачається, що22 жовтня 2019 року близько 09 год. 05 хв. ОСОБА_1 в м.Львів по вул.Богданівська, 44, керуючи транспортним засобом «JCB 531-70» д.н.з. НОМЕР_2 при повороті ліворуч не надав переваги в русі автомобілю «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_3 , який рухався в зустрічному напрямку по рівнозначній дорозі прямо, та скоїв з ним зіткнення. Внаслідок зіткнення транспортні засоби отримали механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 16.3 Правил дорожнього руху України.
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнав, пояснив, що 22 жовтня 2019 року ОСОБА_1 транспортним засобом «JCB 531-70» д.н.з. НОМЕР_2 в м.Львів по вул.Богданівська, 44, здійснював поворот ліворуч, оскільки транспортний засіб, який рухався йому на зустріч у лівій смузі - зупинився та пропускав його. Під час здійснення повороту ліворуч ОСОБА_1 відчув удав в ліву частину транспортного засобу яким він керував. Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 вказав, що водій «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_3 рухаючись в зустрічному напрямку у правій смузі не дотримався правил дорожнього руху - внаслідок чого відбулося зіткнення, оскільки згідно п.18.4 ПДР якщо перед нерегульованим пішохідним переходом зменшує швидкість чи зупинився транспортний засіб, водії інших транспортних засобів, що рухаються по сусідніх смугах, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися і можуть продовжити (відновити) рух лише переконавшись, що на пішохідному переході немає пішоходів, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.
Заслухавши пояснення представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 ., дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що провадження по даній справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Статтею 9 КУпАП регламентовано, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Суд звертає увагу на ті обставини, що до матеріалів справи не додано жодних доказів, які би підтверджували порушення п. 16.13 Правил дорожнього руху України та вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП.
З досліджених судом доказів в матеріалах справи вбачається, що водій автомобіля «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_3 , не дотримався п.18.4 правил дорожнього руху в результаті чого відбулося ДТП.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП за відсутності складу адміністративного правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю.
Заслухавши пояснення представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вищенаведені докази в їх сукупності свідчать про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, а тому згідно з п.1 ст. 247 КУпАП провадження відносно ОСОБА_1 у справі підлягає закриттю.
Керуючись п. 1 ст. 247, ст. ст. 283, 284, 285, 287, 289, 294 КУпАП, суддя -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду О.Г. Крижова