Справа № 127/277/20
Провадження № 3/127/572/20
"27" січня 2020 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іванченко Я.М., дослідивши адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , за ст. 185 КУпАП, -
27.01.2020 року до Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ст. 185 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 185 КУпАП, розглядаються протягом доби з дня їх одержання.
Згідно з ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції для організації його доопрацювання з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 260 КУпАП у випадках, прямо передбачених законами України, з метою забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ допускаються адміністративне затримання особи.
З огляду на викладене, враховуючи ту обставину, що згідно з матеріалами справи ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи належним чином повідомлено не було, останній в судове засідання в день надходження даних матеріалів до суду не з'явився, Відділом адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції не було вжито заходів для забезпечення своєчасного і правильного розгляду справи.
Також, відповідно до абз. 4 п. 9 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 р. № 1376, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)).
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 316872 від 20.12.2019 р. вбачається, що у графі «особу встановлено» не зазначено на підставі яких офіційних документів встановлено особу правопорушника.
Крім того, відсутність паспортних даних та ідентифікаційного номеру ОСОБА_1 заздалегідь виключає можливість виконання рішення суду. Так, статтею 4 Закону України «Про виконавче провадження» чітко визначено, що однією з обов'язкових вимог до виконавчого документа є зазначення реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків).
На вказані недоліки при складанні протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 було також вказано в постанові суду від 08.01.2020 року, однак матеріали повторно направлені до суду без усунення зазначених недоліків.
Також суд зазначає, що до протоколу про адміністративне правопорушення додано рапорт, який не засвідчений належним чином та долучено диск, який не опечатаний належним чином без зазначення його походження та даних, які на ньому містяться.
Враховуючи те, що зазначені вище порушення та допущена неповнота при складанні протоколу про адміністративне правопорушення унеможливлюють встановлення фактичних обставин у справі, суд дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення слід повернути для доопрацювання та належного оформлення.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 268, 277 КУпАП, -
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , за ст. 185 КУпАП - повернути до Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: