Справа № 761/606/20
Провадження № 3/761/867/2020
15 січня 2020 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Осаулов А.А., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , керівника ТОВ «Союз-плюс 2019», код ЄДРПОУ 38327527, розташованого за адресою: м. Київ, пр.-т Перемоги, 136, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
До Шевченківського районного суду м. Києва з Головного управління ДПС у м. Києві надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП.
При підготовці до розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП, суддя прийшов до висновку про неможливість їх розгляду, виходячи з наступних підстав.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до п.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
В адміністративному протоколі №140/26-15-04-08-22/08 від 18.12.2019 року, який надійшов у провадження Шевченківського районного суду м. Києва 11 січня 2020 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП, складеним головним державним ревізором - інспектором Гидою Л., зазначено, що місцем вчинення правопорушення є м. Київ, Святошинський р-н, пр. Перемоги, 136.
Крім того, у вищезазначеному адміністративному протоколі відсутні відомості про те, що ОСОБА_1 , як особі, яка притягується до адміністративної відповідальності роз'яснювалися її права та обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України.
Також, в адміністративному протоколі немає жодних записів про те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності відмовилась від підписання даного протоколу.
Також, у протоколі про адміністративне правопорушення неповно викладено суть адміністративного правопорушення та нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане порушення, що утворює склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Враховуючи наведене, суд позбавлений можливості розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та прийняти законне й обґрунтоване рішення, тому вона підлягає поверненню для належного доопрацювання, в ході якого необхідно усунути зазначені недоліки та направити адміністративні матеріали належно органу для розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.278 КУпАП, суд, -
адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного управління ДФС у м. Києві для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Осаулов А.А.