Справа № 638/20218/19
Провадження № 3/638/186/20
21 січня 2020 року суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Шестак О.І., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України; паспорт серії НОМЕР_1 , виданий МВМ Дзержинського РВ ХМУ 24.11.2000; не працюючого, зареєстрованого і проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 161 КУпАП, -
встановив:
До Дзержинського районного суду м. Харкова з Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №619703 вiд 29.11.2019 щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 161 КУпАП.
З вказаного протоколу вбачається, що 29.11.2019, о 13:00 год., ОСОБА_1 в м. Харків, по вул. Клочківська, біля будинку 4/2 вул. Джанкойська здійснював торгівлю з рук в невстановленому місці речовиною, схожою на бензин, без дозвільних документів.
Відповідно до протоколу, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 161 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують. Про вилучення речей і документів складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання.
Частиною 1 ст. 161 КУпАП адміністративна відповідальність встановлена за незаконний відпуск або придбання бензину чи інших паливно-мастильних матеріалів, що належать державним або громадським підприємствам, установам і організаціям, при відсутності ознак розкрадання.
На підтвердження факту скоєння правопорушення до матеріалів справи долучений лише протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №619703 вiд 29.11.2019.
При цьому, він не містить доказів, які б свідчили, що речовина, торгівлю якою здійснював ОСОБА_1 , є саме бензином. Зазначено лише про «речовину, схожу на бензин».
Крім того, в зазначеному протоколі відсутні будь-які вказівки на те, що зазначена речовина належать державним або громадським підприємствам, установам і організаціям.
З пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, зроблених у відповідному пункті протоколу, вбачається, що ОСОБА_1 продати свій бензин.
Доказів, які б спростовували надану ОСОБА_1 інформацію щодо приналежності зазначеної речовини громадським підприємствам, установам і організаціям суду не надано.
Крім того, відсутні відомості щодо місця зберігання тимчасово вилученого майна. Це унеможливлює визначення судом подальшої долі вилученого майна і реалізацію вимог ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з ч.ч. 1, 2, 3 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що наявні в матеріалах справи докази не доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КУпАП.
Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КУпАП.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 130, 161, 245, 247, 251, 252, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суд, -
постановив:
Закрити провадженні у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 161 КУпАП в відношенні ОСОБА_1 .
На постанову суду може бути подана скарга в Харківський апеляційний суд через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: