Справа № 495/10528/19
Номер провадження 3/495/178/2020
16 січня 2020 рокум. Білгород-Дністровський
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Мишко В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого за приватним наймом, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
За ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області надійшов адміністративний протокол від 28.11.2019 № 346838 року, відповідно до якого встановлено наступне.
17.11.2019 року приблизно о 2 год. 57 хв., ОСОБА_1 , який знаходиться під гласним адміністративним наглядом, був відсутній за місцем свого проживання на момент перевірки, чим порушив правила адміністративного нагляду, за що передбачено відповідальність ч.1 за ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений, але до суду повернувся поштовий конверт з відміткою про неможливість вручення адресату судової повістки з невідомих причин. Згідно пояснень, які перебувають в матеріалах справи, ОСОБА_1 свою вину визнав у повному обсязі та просив справу розглянути за його відсутністю.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що в діях, ОСОБА_1 присутні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 за ст. 187 КпАП України, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 28.11.2019 № 346838 та матеріалами адміністративної справи.
Відповідно до санкції ч.1 за ст.187 КпАП України, відповідальність за вказане правопорушення тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, у зв'язку з чим, суд вважає за необхідне застосувати до правопорушникаОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника стягується судовий збір на користь державного бюджету України, у сумі 384,20 гривень.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст.33-35, ч. 1 за ст. 187, 221, 283, 284 КУпАП, суд -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 за ст. 187 КУпАП.
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь державного бюджету України судовий збір у розмірі 384,20 грн.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання становить три місяці.
Згідно ст. 307 КУпАП - штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП - у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Суддя В.В. Мишко