Справа № 296/6441/19
3/296/336/20
"23" січня 2020 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м.Житомира Янчук Н.П., за участю секретаря судового засідання Новицької О.В., прокурора Толочко І.В., розглянувши адміністративну справу за протоколами про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ФОП ОСОБА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , -
ОСОБА_2 - ОСОБА_3 , займаючи у період з 2015 року по 15.01.2018 року посаду головного державного інспектора відділу гірничого нагляду Управління Держпраці в Житомирській області та будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону) суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
На підставі наказу начальника Управління Держпраці в Житомирській області від 03.11.2015 року № 152-К ОСОБА_2 - ОСОБА_3 призначено на посаду головного державного інспектора відділу гірничого нагляду.
Відповідно до наказу начальника Управління Держпраці в Житомирській області від 15.01.2018 року № 3-К ОСОБА_2 - ОСОБА_3 звільнено з 15.01.2018 року з посади головного державного інспектора відділу гірничого нагляду.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на державних службовців.
Остапчук - ОСОБА_3 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до частини другої статті 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
-перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
-другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, після звільнення, за 2018 рік 15.05.2019 року, тобто несвоєчасно.
Отже, ОСОБА_1 подав декларацію особи, після звільнення, за 2018 рік лише 15.05.2019 року, тобто несвоєчасно без поважних причин, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 пояснив, що дійсно після звільнення 15.01.2018 року, подав декларацію за 2018 рік - 15.05.2019 року. Будь-яких поважних причин, які б перешкодили подати декларацію вчасно у нього не було.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган, який розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази завдяки всебічному, повному та об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності.
Згідно ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положення ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачають адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Заслухавши правопорушника, дослідивши матеріали адміністративної справи приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. В ході розгляду протоколу встановлено, що ОСОБА_1 перебуваючи з 2015 року по 15.01.2018 року на посаді головного державного інспектора відділу гірничого нагляду Управління Держпраці в Житомирській області, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, після звільнення, за 2018 рік лише 15.05.2019 року.
За вчинене адміністративне правопорушення ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності, яка передбачена санкцією статті ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Відповідно ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, слід вважати наступний день після закінчення терміну для обов'язкового подання електронної декларації типу після звільнення, а саме 01.04.2019.
Як слідує з матеріалів адміністративної справи, фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення є - 03.07.2019 року, тобто дата зібрання всіх матеріалів та складання адміністративного протоколу.
Таким чином, на момент розгляду адміністративної справи закінчились строки визначені ст.38 КУпАП.
Відповідно до пункту 7 частини першої ст.247 КУпАП до підстав, за наявності яких провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, віднесено закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
За таких обставин, відповідно до ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.283, 284, ч.1 ст.172-6, п.7 ст.247 КУпАП, ст.1, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м.Житомира протягом десяти днів з дня її винесення.
Cуддя Н. П. Янчук